Skocz do zawartości

A może by tak FSR-ka zbudować?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. W zwiazku z tym ,że wyznaje zasadę,że wszystko co lata zawsze kiedyś spaść musi! (przynajmniej mi cholerka zawsze spada :wink: )więc odkąd pamiętam zawsze w zakresie moich zainteresowń były łodeczki. A że, wg mnie prawdziwą adrenalinkę "daje" napęd spalinowy, więc zajezdziłem w swoim modelarskim żywocie ogromną liczbę motorków róznych.

Zaczynalem od Meteorów, które dawały w kość ale dawalo się na nich czasem popływać :lol:

Czasy dzisiejsze to oczywiściew CMB z najwyższej półki, bo tylko na silnikach tej mocy mozna dziś ścigać się,żeby wygrywać w Europie i na świecie. Nie piszę tu po to ,żeby się chwalić tylko żeby może zachęcić Was do tego co ja i paru innych Gości robimy. Wiem, że to co pisże wielu będzie czytać z dystansem i z ironią, ale moim zdaniem tylko prawdziwy wyścig daje pełną satysfakcję. Samolocik poleci, następny po nim też poleci i jeszcze następny... A każdy kolejny wyścig łodką jest inny! I daje tyle satysfakcji z wygranej jak nic innego w tym naszym sporcie. Więc może spróbujcie zbudować coś innego od tego co teraz robicie. Z racji tego, że siedzę w tym już jakieś 30 lat więc troszkę się tych FSRkow nauczylem i chętnie pomogę. Mamy taka klasę dla początkujących gdzie wszystko jest sprowadzone do tego ,żeby było jak najprostsze i jak najtansze (3,5 standard). Jezeli ktos za Was ma coś co z grubsza przypomina łodkę klasy FSR i jest napedzane silnikiem 3,5 a i inne pojemnosci tez będa mile widziane , niech da znać może akurat ten jego stateczek nada się do wyscigu i bedzie nim mozna wystartować?

Czytam Tu posty Mądrych Ludzi o podobnych zainteresowaniach do moich. Nie chcę nikogo agitować i namawiać do tego co robię :wink: :lol: ale uważam, że FSRY są THE BEST!!! :lol:

Panowie chętnie pomogę infomacjami: co, jak i gdzie. pytajcie!!

P.S. Może ( bez obrazy) sa tacy Koledzy którzy mogą nie wiedzieć o czym pisałem powyżej. Więc informuję ,że chodzi o zespołowy wyscig bardzo szybkich łódek RC. ( ja osobiście też nie rozróżniam wszystkich konkurencji lotniczych)

Andrzej Ciechański (MP 2005,2006 FSR7,5)

Wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam taką ksywkę w tym naszym swiatku :wink: Z resztą u nas każdy jakąś ma. Z Walbrzychem wspólpraca uklada sie wspaniale. Byłem nawet kiedyś u Was.Może jakiś wspólny trening kiedyś zrobimy :lol:. Oczywiście jak łódki pokończycie. Czy Ty też coś budujesz z naszej branży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak :!: Ja narazie zaczynam i robie ślizga w klasie standard. Łudki zaczynamy odlewać i cos się kręci :D Startujemy też w zawodach bodajrze we Wrocławiu co będą bodajrze w maj-czerwiec niewiej jeszcze dokładnie kiedy :D

 

Pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niechce sie chwalic :D , ale tez robie slizga w klasie standart. Tyle ze nie bede mial go od podstaw tylko "remontuje starego" :lol: trzeba tylko wszystko zamontowac: zbiornik, silnik, polka na serwa, ster itp. moze jutro bede na modelarni to zrobie kilka fotek i zaloze nowy post i tam bede wstawial fotki jak posuwaja sie prace :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość póżno się do tej roboty zabieracie, ale może zdążycie, pierwsze nasze zawody będą we Wrocławiu 11-13 maja, wiec czasu jest coraz mniej. Pogońcie tam Jurka do pracy niech Wam troszkę pomoze. :wink: Jezeli jakies problemy bedziecie mieć to pytajcie.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No Koledzy Lotnicy sezon się zakończył więc nadszedł czas na budowe czegos nowego.

Ponawiam propozycję. Jeżeli chodzi o łódeczki to jak pisałem na wstępie pomoc moja jak i innych fsrowców jest jak najbardziej aktualna. Może się jednak pościgamy :lol:?

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru lat startuje w ślizgach ale ECO, tylko rekreacyjnie :D a jedyne zawody na jakie jeżdżę to dni Skawiny-jest tam grono modelarzy nie tylko szkutniczych którzy tę imprezę organizują-polecam ale to dopiero w Maju.Za to mój znajomy modelarz zabrał się za budowę FSRa jest "wśród nas" więc może się wypowie :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.