Skocz do zawartości

wypadek w domu


upgrayedd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
...mialem tak samo jak przeczytalem na epheli temat o tym jak gosc dostal metalowym pretem od helika (wielkosci belta - honey bee king 2 chyba to byl) prosto w oko i nie czul za wielkiego bolu... myslalem ze zwymiotuje... ten opis calego zdarzenia.... od teraz narazie niepodchodze do odpalonej kosiarki(helika) ja juz to w goglach ochronnych ale i to musze zaopatrzyc sie w strzelnicze i po kazdym locie dokladnie ogladac lopaty

 

Jako, że procz skrzydeł kosiarkę też posiadam i do forum heli należę, artykuł czytałem...

Zainteresowanie BHP wystąpiło u mnie wręcz paranoiczne. Następnego dnia zamowiłem gdzieś w sieci okulary SPECJALNIE dla pilotow heli (są take!), a wszelkie operacje przy łopatach traktuję jak ingerencję, w spod prawdziwej kosiarki do trawy. Ogolnie zbladłem na myśl ile razy świadomie bądź nie "przeginałem". Polecam lekturkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mówisz .. miałem nieprzyjemność pogruchotac sobie prawą dłoń pod paskiem klinowym - szczęście ze był luźny a silnik pracował na wolnych obrotach ..

zaczęło boleć dopiero ok 3 godziny później jednak lekarz się spisał składając puzzle z kości wymasował paluchy i wszystko wróciło +- na swoje miejsce i kości prawidłowo się pozrastały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja natomiast będąc hardcorowcem a raczej oszczędnym człowiekiem, chciałem zaoszczędzić na rozruszniku i paliłem silnik od ręki z palca... aż do czasu gdy raz nie zdążyłem zabrać reki i mi śmigło haratnęło po łapie i odpadł opuszek palca. O dziwo po chwil zauważyłem co się stało i że prócz oleju z rozruchu wszytko jest zafajdane na czerwono :/ Na szczęście brakujący fragment palca odrósł po dwóch miesiącach i tylko przyglądając się można zauważyć że coś się mi stało - pozostała blizna ku przestrodze.

Nauczyło mnie to dobrze rozumu, a pierwsza rzecz a jaką zrobiłem to zakup rozrusznika :] W końcu palce są potrzebne w życiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarekRh ,po co odkopujesz stare tematy ? to juz drugi temat jaki widzę
stary temat? faktycznie prawie całe dwa miesiące nikt sobie nic nie urąbał a tu nagle DarekRG postanowił napisać coś o swoim opuszku - Darek popraw się :twisted:

 

a żeby nie było całkiem OT to ja teraz zacząłem bawić się benzyną 26cm (kosowa maszyna) jeszcze nie odpalony a już mam skaleczone przedramię :faja:

w końcu 17 cali śmigło robi swoje :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.