Skocz do zawartości

wypadek w domu


upgrayedd

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że przyszło już wszystko co potrzebne do startu (na reszcie :jupi: ) to biorę odbiornik, podłączam regiel i pakiet (w rwd-5) i zamiast zdjąć śmigło z silnika to podłączyłem jeszcze jedno serwo na próbę. I tak się bawię, a tu nagle genialny pomysł by sprawdzić jak działają rewersy. Gaz był na zero, ale nie wiedziałem, który rewers jest od czego i tu nagle nie ten rewers co trzeba i gaz na maxa. Wiadomo co mogło się stać, podkreślam mogło bo u mnie było 2x gorzej. Samolot wyrwał się w stronę stacji dysków,a ja zamiast wyłączyć gaz to wyskoczyłem za nim i próbowałem go łapać :crazy: . Straty materialne minimalne, złamane śmigło, ale zdrowotne już większe. W czasie gdy próbowałem go łapać dostałem parenaście razy śmigłem w palec wskazujący. Efekt: palec rozcięty, a później zszyty. Fotek nie wrzucam bo złamane śmigło każdy widział, a palec cały w bandażu. No ale nie ma co żałować bo na błędach człowiek się uczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Samolot wyrwał się w stronę stacji dysków,

 

Szkoda by było tej stacji dysków. Masz coś takiego jako oddzielne urządzenie? Od kilkunastu lat nie wydziałem samodzielnej stacji dysków więc bardzo mnie to zaciekawiło! Chyba, że miałeś na myśli "jednostkę centralną" czyli po prostu komputer, ale się przejęzyczyłeś - to nie ma tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobną akcję tyle że na lotnisku - płożyłem model na dachu auta i obok kładłem nadajnik ale tak jakoś nim dziwnie machnąłem że pasek od nadajnika przesuną mi drążek gazu i model ruszył centralnie na mnie zasłoniłem się jedną ręką a drugą walczyłem z paskiem nadajnika i też dostałem parę razy w palucha aż mi się obrączka na porysowała :devil: Na szczęście skończyło się na lekko uszkodzonym paznokciu i 3 nacięciach na palcu smigło tylko się uszczerbiło o obrączkę ale lata do dziś :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 nacięciach na palcu smigło tylko się uszczerbiło o obrączkę ale lata do dziś

 

Obrączki bywają też niebezpieczne. Śmigło można uszczerbić ;-) a nawet, słyszałem o takim przypadku, że urwało człowiekowi palec, jak zahaczył obrączką o gwóźdź, zeskakując z jakiegoś podestu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot wyrwał się w stronę stacji dysków,

 

Szkoda by było tej stacji dysków. Masz coś takiego jako oddzielne urządzenie? Od kilkunastu lat nie wydziałem samodzielnej stacji dysków więc bardzo mnie to zaciekawiło! Chyba, że miałeś na myśli "jednostkę centralną" czyli po prostu komputer, ale się przejęzyczyłeś - to nie ma tematu.

 

Tak, chodzi mi o komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz !!

 

Ja miałem TAK SAMO !! Kiedyś sprawdzałem mixery na Optic'u i doszedłem do reversów ;D

revers 1 ok, 2 tak samo, na 3 było już ku ku :devil:

 

Teraz po latach patrze na to z uśmiechem :D

 

Pozdrawiam !!

W Opticu nie ma możliwości zmiany rewersu na 3 kanale (w mode 2 zablokowana fabrycznie żeby nie było ziazi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie,w D/R i Expo jest tak samo i to mnie właśnie dziwi .To pierwszy nadajnik w którym się z tym spotkałem.Chyba że jest coś walnięte w oprogramowaniu,ale mnie to akurat nie przeszkadza.

A wracając do głównego tematu posta kiedyś testowałem w pokoju ustawienia w modelu z silnikiem 600W,podpiąłem akumulator sprawdziłem wszystko i.....wyłączyłem nadajnik.O resztę nie pytajcie masakra ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 nacięciach na palcu smigło tylko się uszczerbiło o obrączkę ale lata do dziś

 

Obrączki bywają też niebezpieczne. Śmigło można uszczerbić ;-) a nawet, słyszałem o takim przypadku, że urwało człowiekowi palec, jak zahaczył obrączką o gwóźdź, zeskakując z jakiegoś podestu.

 

co do obrączek mojemu tacie uratowała palec

 

mój tata jest akustykiem i kiedys przy wieszaniu kolumn na scenie jedna kolumna spadła mu na palec, naszczęście trafiła w obrączke

 

palec wyszedł z tego bez szwanku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.