Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wiem co to jest keson, i nie widze go na fotkach bo nie jest jeszcze zrobiony.

 

Nie rozumiem twojego pytania.

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Chuopaki, panowie i damesy ;)

 

Popełniłem ten model juz onegdaj, identycznie wg tych samych planow.

 

Oswiadczam wszem i wobec ze NIE JEST potrzebny absolutnie zaden keson. Niepotrzebnie tylko zwiekszy wage samolotu-->przyspieszy go ciutke-->nie bedzie to zdrowe.

 

Model orginalnie jak z planow lata jak po sznureczku (moj byl bez klap), pieknie prezentuje sie w powietrzu i jest odpowiednio sztywny.

Swoją cesną przykreciłem i pękła jedynie w miejscu, ktore wskazalem na pierwszej stronie tego wątku (skrzydło nietknięte) - takze - nie robimy kesonów, dodatków, czarów-marów i świńskich feromonów.

 

Polecam poluzowanie cisnienia w majtach i zabranie sie za dłubanie a nie niepotrzebne podkrecanie atmosfery ;) bo wpadniecie w turbulencje i sobie niepotrzebnie uprzykrzycie zycie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

dokładnie tak jak Ghandi napisał nie robić kesonu bo niema po co

i koniecznie wzmcnić zaznaczone przez Ghandiego miejsce jest to słaby punkt Cesny

moja włąśnie tak wygląda pomimo zastosowania węgla zgodnie z planem

cesnaei9.jpg

ma ktoś pomysł jak to naprawić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Moja Cessna jest obecnie na takim oto etapie:

 

78bb4c039433b4b0m.jpg

9affbdf865302b0am.jpg

d04a3e3e2013e88em.jpg

 

Model w obecnym stanie waży 118 g

Po dołożeniu na wagę silnika,śmigła,akumulatorów,odbiornika,regla wyszło 280 g.

Dojdzie jeszcze waga serw, statecznika poziomego, foli jedna lub niecałe dwie formatki balsy 1mm.

 

Myślę że zmieszczą się (z zapasem ) w jakichś 300-310 g.

Zdaję sobie sprawę że model może być sporo lżejszy, ale traktuję go trochę jak poligon doświadczalny. Stąd keson, częściowe pokrycie kadłuba balsą, itd.

Przy okazji budowy tego modelu pierwszy raz wyginałem balsę za pomocą "Clin Uniwersal",

zetknąłem się z oklejaniem płata balsą (keson) itp.

 

Ten model traktuję troszkę jako wprawkę bo mam jeszcze jeden zestaw który będę składał z uwzględnieniem wszelkich doświadczeń nabytych przy budowie tegoż .

Bardzo cenne są dla mnie wszystkie Wasze uwagi , ale niestety mój charakter nie pozwala mi zrezygnować ze swoich "własnych" błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jakoś ciężko powiedzieć coś żeby zostało przyjęte do wiadomości przypuszczalnie po fotkach sądząc i jeszcze innych znakach na niebie i ziemi (prawdopodobnie kolega Krzysiek cioł swoją Cesnę z plików opracowanych przezemnie pod laser osobiście i na prośbę Krzyśka zamieszczonych na innym forum do pobrania tutaj link do tego wątku http://www.alexrc.com/v-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=7889&highlight=cesna ) dlatego też sądzę że wznios jest taki jak w planach. A jeżeli jest taki jak w planach to proszę przeczytać drugi post od góry http://www.alexrc.com/v-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=3754&postdays=0&postorder=asc&highlight=cesna&start=54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to metoda „ Clin uniwersal” możesz coś więcej napisać jak się tego używa?

 

Clin Uniwersał to taki wysoce specjalistyczny specyfik do czyszczenia sprzętów kuchennych i innych gosp.domowych :lol:

"Psika" się kawałek balsy a ten pięknie się zwija , jeśli zmoczy się balsę obustronnie to można ją bardzo fajnie formować.

 

Dla Was ta metoda jest pewnie doskonale znana :wink: a dla mnie wszystko co robię przy tym modelu to "nowość" :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jakoś ciężko powiedzieć coś żeby zostało przyjęte do wiadomości przypuszczalnie po fotkach sądząc i jeszcze innych znakach na niebie i ziemi (prawdopodobnie kolega Krzysiek cioł swoją Cesnę z plików opracowanych przezemnie pod laser osobiście i na prośbę Krzyśka zamieszczonych na innym forum do pobrania tutaj link do tego wątku http://www.alexrc.com/v-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=7889&highlight=cesna ) dlatego też sądzę że wznios jest taki jak w planach. A jeżeli jest taki jak w planach to proszę przeczytać drugi post od góry http://www.alexrc.com/v-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=3754&postdays=0&postorder=asc&highlight=cesna&start=54

 

:) to ja ! To ja ! :) Ja to napisałem :):):)

I dokładnie tak jest jak napisałem. Następna cessna będzie ze skrzydłami z delikatnym tylko wzniosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Pegaz miło cię czytać (widzieć). A jeśli chodzi o lotki to widziałem Cesne Bartka w powietrzu, model jest kompletnie bez wzniosu i z lotkami i lata super i super na nie reaguje http://alexrc.com/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=4225&postdays=0&postorder=asc&highlight=cesna&start=54

Dzięki Krzysiek za streszczenie metody jeszcze dziś ja wypróbuje czekają na mnie właśnie kesony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

dokładnie tak jak Ghandi napisał nie robić kesonu bo niema po co

i koniecznie wzmcnić zaznaczone przez Ghandiego miejsce jest to słaby punkt Cesny

moja włąśnie tak wygląda pomimo zastosowania węgla zgodnie z planem

Obrazek

ma ktoś pomysł jak to naprawić ??

 

w swojej cesnie w tym miejscu wkleiłem własnie paseczki sklejki 1mm co w zasadzie usztywnilo bardzo skutecznie konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Po dość długiej przerwie moja Cessna jest na takim oto etapie:

 

5a67a8ecb7a93c6fm.jpg

 

124f10b6b8474457m.jpg

 

114be376fcdd7b4fm.jpg

 

Jakość fotek licha bo z telefonu. :oops:

 

Teraz głowię się czy i jak z jednego kawałka folii zrobić przeszklenie kabiny :?:

Pierwszy raz bawiłem się w krycie folią. Czasem musiałem zrywać to co "nalepiłem" ale radzieckie turystyczne żelazko i dmuchawka "hot air" zaczyna już mnie po trosze słuchać :)

 

W najbliższych dniach porobię fotki "normalnym " aparatem i postaram się zważyć model.

(jeśli kogoś to jeszcze interesuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.