Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze napędu EDF do modelu szybowca Fox 2,3m firmy Pelikan.


Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc w doborze napędu EDF do modelu szybowca Fox 2,3m firmy Pelikan.

 

To był motoszybowiec z silnikiem z przodu i składanym śmigłem, ale że niedaleko jest zbocze góry nadające się do latania na żaglu, to po kilku lotach,  rozbiciach przodu kadłuba i wbiciu silnika do środka modelu. Model został przerobiony na szybowiec, no i teraz brakuje mi go w lataniu na łące obok domu. Z przodu silnika już nie zamontuję , ale jest taki model Electrifly – Syncro EDF, napędem edf zamocowany z góry na kadłubie, czyli coś dla mnie tylko jaki ten napęd i gdzie kupić do tego 2,3m Foxa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jacekplacek napisał:

Z przodu silnika już nie zamontuję ,

Taki napęd EDF znajdujący się na kadłubie w locie ślizgowym generuje spory opór i uważam że taki napęd ma sens tylko wtedy gdy jest chowany do wewnątrz kadluba.Ale takie coś to tylko w dużych modelach.

To oczywiście Twoja decyzja ale ja bym odbudował jednak przód kadluba i zastosowal klasyczny napęd i składane śmigło.

Tak będzie może nie najprościej ale z pewnością najlepiej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 07:38, jacekplacek napisał:

rozbiciach przodu kadłuba i wbiciu silnika do środka modelu.

Chcesz latać ciągle na silniku, czy tylko do wniesienia się modelem.

Z takim napędem tak jak już kolega pisał, jest większy opór, więc model na tej turbince będzie latał trochę szybciej, co może również spowodować rozbicia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wieżyczka ze składanym śmigłem. Będą mniejsze opory. Na próbę łatwo wykonać. Napęd już masz...

W wersji lux są składane wieżyczki chowane w kadłub - swojego czasu były względnie tanie szybowce dg1000 z hype z takim systemem - może jakieś części zamienne wyłapiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Amadeusz_Modelarz napisał:

Chcesz latać ciągle na silniku, czy tylko do wniesienia się modelem.

Z takim napędem tak jak już kolega pisał, jest większy opór, więc model na tej turbince będzie latał trochę szybciej, co może również spowodować rozbicia. 

 

nie do wyniesienia (winda), a do latania ciągłego,szybciej -  model po lataniu na zboczu góry, przybrał dość drastycznie na wadze i lata szybciej (co na zboczu góry jest jak najbardziej korzystne)

 

 

2 godziny temu, mihu napisał:

A może wieżyczka ze składanym śmigłem. Będą mniejsze opory. Na próbę łatwo wykonać. Napęd już masz...

W wersji lux są składane wieżyczki chowane w kadłub - swojego czasu były względnie tanie szybowce dg1000 z hype z takim systemem - może jakieś części zamienne wyłapiesz.

 

DG1000 z Hype, miałem i jego składana wieżyczka (cały model też), nadawała się do latania w ciszy wieczorem przy bezwietrznej pogodzie, że była delikatna to za mało powiedziane, do Foxa wzmocnionego (cięższego) po lataniu na zboczu góry to ona się nie nadaje, w tej chwili ten model już lata szybko, więc EDF mu nie zaszkodzi, ale sam pomysł chowania, a raczej zdejmowania wieżyczki już wziąłem pod uwagę, bo w czasie latania na górce modelowi ta wieżyczka nie będzie potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Amadeusz_Modelarz napisał:

Musiałbyś go dość mocno wzmocnić, jak to pianka, żeby wytrzymał przy większych prędkościach. 

Na jakie pakiety ta turbinka?

Obliczałeś już wstępną masę?

 

Już ma wzmocnione skrzydła płaskownikami węglowymi 1x10mm z góry i z dołu, a kadłub po zgnieceniu przodu tez jest wzmocniony i z przodu usunięty też jest silnik. Pakiet na pewno 3s, na dzisiaj największy jaki mam to 3s2250mAh.

Waga modelu 350g + waga akumulatora 170g = 520g do lotu, bez silnika i turbiny (regulator został, w modelu bo robi za BEC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.