Skocz do zawartości

DIABLOTIN


piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ostatnio siedziałem przy komputerze i przyszło mi do głowy żeby zrobić coś małym nakładem pracy i o minimalnych kosztach. Jako jednak że za bardzo nie znam się na elektrykach będę potrzebował rady od ludzi, którzy mają z tym styczność.

Moje założenia to taki modelik o rozpiętości około 1000 mm i jako że podobają mi się fun fly-e to wybór jest jednoznaczny -DIABLOTIN :!: :!:

 

Teraz tylko co i jak i z jakich materiałów, jaki silnik zastosować żeby nie był drogi, a dało się bez problemu latać, jaki do tego zastosować regulator , jaki pakiet i jakie serwa, jakie śmigło zastosować żeby można było nauczyć się zawisu i żeby się nie wyginały jak GWS-y, jaka ma być waga żeby nie był to liść na wietrze, ale żeby silnik dał rady go wozić po niebie, no i kolejna sprawa, jaka to ma być konstrukcja i z jakiej grubości balsy????

 

Jako że nie mam czasu na robienie modeli ręcznie, a głupio by było to wycinać ręcznie te delikatne listewki więc zostaje laser. Oczywiście wstydem by było nie wykorzystać do tego mojej nowej umiejętności rysowania w cad, co od razu wykorzystałem.

 

 

proszę o pomoc i wszelkie podpowiedzi co i jak

 

54c78096cb6eacebmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może zacznę od tego zawisu ten model nie nadaje się do nauki latania 3D mały model w zawise sprawia problemy tym którzy bez problemu potrafią go wykonac duzym modelem po prostu taki urok małych balsowych modeli.Diablotiny miałem 4 ale wersje od 1.4m-1.5m i latały pięknie mały fun fly to nie wróży nic dobrego musiałbyś go zrobić super lekko przy 1m rozpiętości waga nie więcej jak 600g do lotu wtedy w zupełnosci wystarczy silnik z extreme flight za 174zł do tego regulator 25A pakiet 3 cele 1700mah i smigło 11x5 ciag wtedy bedzie nieco ponad 1kg co wystarczy do zawisu jednak aby go wykonac trzeba już sporo umieć.Jesli chcesz się szybko nauczyć wisiec to najlepszym wyjsciem jest fun fly 1.5m z 4 takcikiem 15ccm jednak to juz wymaga większego nakładu finansowego niestety :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Radziu rozumiem twoje założenia, ale model mi jest potrzebny głównie do tego żeby nie zapomnieć jak się lata, bo jak wiesz to na co dzień buduję dużo większe modele, a co się z tym wiąże, że nie mogę sobie pozwolić na latanie koło bloku, a ten DIABLOTIN miałby spełniać te warunki. Ja również miałem dwa DIABLOTINY pod silnik 10cm 3, a także miałem takiego małego metrowego, tylko że był ze styroduru, co go praktycznie zdyskwalifikowało jako samolot, a raczej dobrze latającą cegłę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik z extreme flight za 174z

 

Za 1/2-1/3 ceny mam silnik z UH

 

Przyglądam sie rysunkowi ale nie rozumiem czy boki kadłuba mają być z balsy ażurowanej czy z kratownicy ? Jeżeli z deski to pamietaj ze masz 94mm szerokosci aby laser spokojnie wyciał element.

 

Nie do końca też rozumiem "lotki" [ ta kreska równoległa do natarcia]

 

SK jest troche za mały jak na moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł to na razie tylko rysunek poglądowy, dlatego nie ma co rozumieć, ale wszelkie podpowiedzi mile widziane, chwilowo nie miałem czasu na dalsze rysowanie, ale cdn......., a co do silnika to się do ciebie zgłoszę, bo jestem w tym zielony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latałem podobnym wynalazkiem (ff, rozp. 1m), jednak wykonanym dość ciężko (kadłub ze sklejki, skrzydło balsa).

Do lotu ważył grubo ponad 700g.

Pędziłem go na silniku RAY C3530/14.

Na pakiecie 3s i śmigle APC 10x5 miał ciąg przewyższający wagę modelu, jednak nie na tyle, żeby leciał pionowo w górę bez zbytniej straty prędkości. Silnik po locie był ledwie letni, więc pewnie można go było jeszcze dociążyć. Nie przeprowadzałem prób w tym kierunku, bo dla mnie ten napęd był wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cesną się nie da zrobić zawisu. Zawis robi się samolotami typu akrobacyjnymi i to nie wszystkimi, a to jest samolot typu trener.

 

Piotrze, a może Mini Caprise: http://www.rc-scale.com/francais/_modelisme/la_construction_du_minicaprise.html ? Sławek podrzucił mi link do tego samolotu, jest nawet fajny. A i jakaś formatka pod laser by się znalazła... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zawis robi się samolotami typu akrobacyjnymi i to nie wszystkimi,

No to Ci powiem że nie dokońca masz rację Jest taki model jak Taxi Cub ,Graupnera ,widziałem jak ten model "zawisał " na śmigle a mój trenerek elektryk robi to samo

W zasadzie można to potwierdzić

oraz

:mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to polećcie chłopakowi, żeby sobie kupił Cessne. Będzie zadowolony jak nauczy się wisieć. Ale to nie w temacie.

 

Pewnie dyskusja nie ma prawa bytu w tym wątku, dlatego proszę moda o wyseparowanie treści niezwiązanych z tematem do działu "Od czego zaczać"

 

W dziale filmy był filmik, jak koleś piper-cubem robi zawis, więc wszystko jest możliwe... Jetem też pewnie można zrobić zawis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuście dyskusje czy Cessna 90cm zrobi zawis...

lukasz_to_ja, już wcześniej nawet założył temat z tym pytanie. Chwała Bogu moderatorzy od razu usunęli owy temat, bo każdy mówił to samo : "Nie da rady, chociaz podobno są kozacy...", a autor tematu jeszcze nigdy modelem w powietrzu nie był :evil:

Proponuje wrócić do tematu Diablotina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.