Skocz do zawartości

pomoc - ustawienie porkęteł w Taranis QX7


slawer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie żle umieściłem temat, więc przepraszam i kopjuje tutaj :

 

 

Stary człowiek i MOŻE ( ze względu na wnuczki ). Po latach powrót do zapomnianego hobby - więc wiedzy trochę ubyło. Liczę na pomoc w rozwiązywaniu problemów. Zbudowałem  drona - 7 cali, SpeedyBee F405 v3 z bogartm oprzyrządowaniem. Od stromy mechanicznej i elektroniki bez kłopotów. Właściwie problem pojawił się jeden z ustawieniami Taranis QX7 EdgeTX. Na suwaku S1 ustawiłem ruchy jednoosiowego gimbala ( działa prawidłowo, monitor Taranisa pokazuje wartości -100/0/100 ) Postanowiłem na drugim suwaku S2 ustawić zmianę mocy nadajnika VTX ( AKK Ranger prawidłowo działający ) Nadajnik ma 4 poziomu mocy , więc nie chcę go ustawić na przełączniku.  Niestety zgubiłem się gdzieś w ustawieniach aparatury input-mixer-output i uzyskuję wyjście 0-1500 bez 2000. Pomimo że ustawienia analogiczne jak dla kanału gimbala  ale działają jedynie połówkowo.  Na wykresie kanałów w Taranisie wartość 0-> 100 bez -100. Młode pokolenie patrzy a moja duma cierpi. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam wszystkich ciepło niezależnie od wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taranisem w zakresie podstawowym posługuję się od kilku lat.Oczywiście manipulatory skalibrowane. Regulator do gimbala ustawiłem z 2 mieisace temu i tam potencjometr działa prawodłowo. Nie pamiętam jak to zrobiłem ( może wiek robi swoje ). Dla vtx próbowałem kilka dni temu i po prostu skopiowałem ustawienia z gimbala - nie działa tak jak chciałem. Trochę zgłupiałem bo operacja wydawała się prosta. Kombinuję od 2 dni i  nie pam już pomysłu. Raaaaatunku!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, może jeden obraz wart tysiąca słów?

Jakieś fotki ustawień czy coś w tym stylu?

Ciężko mieć wszystkie radia, ale na symulatorze w Companion po przypisaniu do kan. 7 wygląda to tak:

obraz_2024-04-13_200039585.png.fb492b206d8c0926272983d630310696.png

obraz_2024-04-13_195828350.png.97c7dc8675f4a07aa460b65baae48b03.png

i pracuje -100->0->+100, czyli normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale działa z przełącznikiem trójpozucujnym -100/0/+100 ale z potencjometrem jest dalej tak samo. Wstępnie miałem takie ustawienia. Jutro zrobię zdjęcia ekranu Taranisa. Dziękuje za zaangażowanie. Naprawdę nie pamietam co zrobiłem przy drugim potencjometrze ale przy dokładnie takich samych ustawieniach działa -100/0/+100. I bądź tu mądry! Nadal liczę na pomoc. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie pomoge, ale sprawdzilem z ciekawosci w moim Taranisie z Open TX na potencjometrze i suwaku i oba dzialaja w dwie strony. W Edge chyba jest podobnie? Jedynie co mi przychodzi do glowy, to czy w imput zaznaczyles "w obie strony"?

1574531206_taranis1.jpg.b060c75688506512b0c45381872c2406.jpg

 

 

2044344973_taranis2.thumb.jpg.2b74210869073260487a604ffe8b535a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wojtek-a napisał:

czy w imput zaznaczyles "w obie strony"

Domyślne ustawienie w OTX jak i ETX jest ("po naszemu") "Wszystkie"

S2_1.png.14053b75b9863844f3a7d5a4daf34f2a.png

 

tylko po co potencjometr dodawać w "Input"?

Z ciekawości pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jerzy_R napisał:

tylko po co potencjometr dodawać w "Input"?

Z ciekawości pytam :)

 

Fakt, ze dziala!

Wyszlo na to, ze nie pojalem do tej pory filozofii Open TX i juz wiem dlaczego nie zrobilbym kariery jako programista😳.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cłopaki !!!

dzięki za zaangażowanie. Jak pisałem problem jest czysto teoretyczny, bo siłę sygnału vtx ustawiłem w końcu na przełączniku ( potrzebowałem do praktycznego zastosowania ). Pobawię sie teraz ustawieniami Edge TX, bo mi się przyda w przyszłości. Ne spodziewałem się że Wojtek-a będzie mnie próbował zabić ... śmiechem. Język francuski jest mi zupełnie obcy, bardziej niż klingoński ale liczą się dobre chęci. Mam nadzieję na dalsze pogaduchy w różnych tematach ( nawet po francusku- mogę się wysilić za pomocą googla ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, slawer napisał:

problem jest czysto teoretyczny,

 

I zaczyna być teoretyczny coraz bardziej ;), bo nie pokazałeś praktycznych ustawień jakie masz - deklarowałeś że wrzucisz jakieś fotki z ekranu aparatury. Warto dokończyć wyjaśnienie, choćby dla czystej, teoretycznej nauki i satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.