Skocz do zawartości

Przestrzeganie zasad forum i regulaminu


bojler

Rekomendowane odpowiedzi

Do zmian to nie , przecież forum ciągle się zmienia.

 

Ale do pokazywania prywatnego życia w necie - tak.

I te zmiany uważam za złe.

 

Wiem jakie to daje plusy , nikt mnie nie musi przekonywać, jednak nadal uważam że siec powinna być jak najbardziej anonimowa.

Ostatnio po wstawieniu na "naszej klasie" mój kolega miał spore nieprzyjemności ,a że jest dyrektorem dużego oddziału banku, to pewnie wiecie dlaczego.

 

Właśnie dlatego poprawnie brzmi, jak możesz to wstawiaj ,ale nie na silę.

I Alexa forum nie ma z tym nic wspólnego.

 

Lepiej dać moda kolejnego , niech mody szaleją i tną neo userów.

 

P.S.

Jak widzisz mam wypełnione dane , ale mam 36 lat i to moja sprawa co ja robię.

P.S.2

Jak zrobicie obowiązkowy wpis to mnie to też "rybka". :mrgreen:

 

Tomka uwagi są słuszne więcej dyscypliny ale nie koniecznie związanej z ujawnianiem na sile danych osobowych. Z drugiej strony forum staje się coraz mniej czytelne może jednak warto zebrać uwagi użytkowników przeanalizować dwustopniowy dostęp do forum żeby wyeliminować spamerów nadających nie potrzebnej pracy moderatorom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Z drugiej strony forum staje się coraz mniej czytelne

Bardzo celna uwaga! Właśnie zdałem sobie sprawę, że ostatnio moja aktywność na forum zaczyna ograniczać do klikania w "Odznacz wszystkie fora jako przeczytane", oczywiście bez zagłębiania się w ich treść. Interesujących tematów zaczyna być jak na lekarstwo! Do niedawna łatwo było je wypatrzyć po dobrze sformułowanym temacie i dużej ilości wpisów. Obawiam się jednak, że w dramatycznym natłoku śmiecia te perełki zaczną mi umykać... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł był taki ;] rejestrujesz sie masz dostęp tylko od czego zacząć i do powitalni ;] po napisaniu czegoś w powitalni dostajesz dostęp do wszystkiego? dobry to pomysł?

 

Tak naprawdę wyobrażam sobie coś bardziej zaawansowanego moderator ocenił by z kim mamy do czynienia po kilku pierwszych postach , wiem ze to nie wdzięczne zajęcie jednak zapewniło by w dużym stopni brak postów typu "podoba mi się twoja aparycja" i zapewniam że niektórzy długo zostawali by w "przedszkolu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry ale jest jedno małe ale:

 

Nie wszyscy nowo zarejestrowani forumowicze to "zieloni" czy też w stosunku do zasad panujących na forach czy też w modelarskiej sztuce. Proponuje nie ograniczać a rzucać krawatami za głupie tematy w poważnych działach i je usuwać, zwracać uwagę za nic nie wnoszące posty wyłącznie na PW itd.

 

A to oznacza że więcej moderatorów potrzeba. Czyli podobnie jak pisze Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry ale jest jedno małe ale:

 

Nie wszyscy nowo zarejestrowani forumowicze to "zieloni" czy też w stosunku do zasad panujących na forach czy też w modelarskiej sztuce. Proponuje nie ograniczać a rzucać krawatami za głupie tematy w poważnych działach i je usuwać, zwracać uwagę za nic nie wnoszące posty wyłącznie na PW itd.

 

A to oznacza że więcej moderatorów potrzeba. Czyli podobnie jak pisze Tomek.

 

Uwaga słuszna jednakże warto się zastanowić nad tego typu metodyka odebranie komus możliwości pisania w jakimś dziale wydaje się być większa kara niż krawat , a co do doświadczonych sadze ze przy powitaniu mogą sie wykazać co potrafią i od moderatora będzie zależeć czy uzna to za pewnik czy podpuchę.

Wiadomo ze zawsze są wyjątki ale filtr tego typu moim skromnym zdaniem zdał by egzamin lepiej niż krawaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. krotki test przy rejestracji - powiedzmy 3 pytania - odpowiedzi do znalezienia na forum - zaoszczedzi to nam czasu na uzeranie sie z budowniczymi lotniskowcow (bo akurat maja wolna chwile i fantazji co niemiara) oraz zacheci do uzywania opcji szukaj - doswiadczeni modelarze odpowiedz beda znali ;)

2. dane osobowe i awatary widoczne tylko zalogowanym uzytkownikom - reszta widzi tylko jakis obrazek albo co.

3. po rejestracji "zacheta" do przeczytania regulaminu - czyli kolejny test - po pozytywnym zaliczeniu - odblokowanie mozliwosci pisania postow.

4. punkty - dobry gieldowicz - osoby regularnie sprzedajace moga dostawac jakas gwiazdke albo co ;)

5. BEZWZGLEDNE PRZESTRZEGANIE POPRAWNEGO WPISYWANIA TEMATOW !!!!!

- to co sie teraz dzieje to jakas farsa jest - przyklady tematow :

mam serwo - co dalej ?

mam nadajnik - co dalej

gdzie kupic samolot (... w sklepie wydaje sie niedostateczna odpowiedzia ...)

samolot

nadajnik

problem

pytanie

 

- idzie czlowieka szlag trafic - spojrzcie zreszta sami na tematy jakie sie przewijaja.

 

6. moderatorzy - jest kilku takich co to nam "zdezerterowali" ( ;) bez obrazy chlopaki - to tak z przymrozeniem oka i to duzym ) - poniewaz np. nie mieli wystarczajaco wolnego czasu na powazne pelnienie swojej funkcji (imiona znane - facjaty tez XD ) - stworzmy kilka kont moderatorskich - kilkanascie zaufanych osob bedzie mialo hasla dostepu - zobacza cos nieodpowiedniego - loguja sie jako np. mod1 robia porzadek i tyle - wtedy np. Ladziu bedzie mogl dalej sie udzielac tyle czasu ile wolnego znajdzie - a i prywatnie bedzie mogl poforumowac ;)

Tyle na razie - ale ciag dalszy nastapi - nie myslcie sobie, ze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też, wzorem innych dużych forach, wprowadzić systematykę nazw postów.

Kiedyś na forum 3d pisało się jakiś tam modelik samochodu.

Teraz wygląda to mniej więcej tak

Scena: pojazd: Fiat 500.

Ułatwiło by to wyszukiwanie konkretnych pojęć i tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mammuth, A jak sobie wyobrażasz taki system u nas ? Np w pytaniu ooo nadajnik :mrgreen: Może wzmianka w regulaminie o pisanie hymm jak by to nazwać. No żeby temat mówił konkretnie o zawartości , tylko tak jakoś ładniej ujęte.

 

7 na całe forum
więcej zielonych więcej! Spokojnie nawet dwa razy więcej.

Co do wyszukiwarki, może by zrobić tak ze mod np w jakimś treściwym temacie dodawał by Tagi które ładnie przez wyszukiwarkę skierowały by na temat nas interesujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mammuth, A jak sobie wyobrażasz taki system u nas ? Np w pytaniu ooo nadajnik :mrgreen: Może wzmianka w regulaminie o pisanie hymm jak by to nazwać. No żeby temat mówił konkretnie o zawartości , tylko tak jakoś ładniej ujęte.

To byl tylko przyklad Bartku.

Moj pomysl tutaj moglby sie przelozyc np. na:

Diablo 3D silnik xyz reg. 12A - problem z zawisem - albo

Nadajnik mpx 3010 - problem z ustawieniem DR

w tej chwili ludzie pisza (nie wszyscy)

model 3d - problem

nadajnik - problem

albo juz wogole bez sensu - PROBLEM ... :evil:

temat powinien mowic jak najwiecej o problemie, a nie osoby chcace pomoc najpierw pisza 20 postow aby sie dowiedziec z czym problem wlasciwie jest i ustalic czy cos juz bylo sprawdzone....

Kolejny przyklad - ludzie pisza - samolot nie chce startowac - pomocy.....!!!!!

Ale jaki samolot - jakie wyposazenie ???? jak wygladaja starty ???? moze z 1.5m zboza ktos startuje ? i to bez podwozia ;)

Przestrzegajmy tej prostej zasady i wszystkim bedzie latwiej :!: :idea: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ale wydaje mi się ze wzmianka w regulaminie plus duża ilość modów to będzie to

Sama wzmianka nie wystarczy - obawiam sie :(

Ale jestesmy na strazy i bedziemy egzekwowac takie rzeczy - mamy nadzieje, ze nam pomozecie - wystarczy zglaszac posty stosownym wykrzyknikiem w prawym gornym rogu - wtedy nic nam nie umknie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Co do wyszukiwarki, może by zrobić tak ze mod np w jakimś treściwym temacie dodawał by Tagi które ładnie przez wyszukiwarkę skierowały by na temat nas interesujący.

 

Dlaczego mamy przerabiać forum tylko dlatego że ktoś nie umie/nie chce skorzystać z wyszukiwarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie wystarczy ale trzeba bardziej egzekwować regulamin. Ostrzeżenie słowne (niech zaznają litości zielonych :mrgreen: ) a później punkciki. :wink:

 

aczego mamy przerabiać forum tylko dlatego że ktoś nie umie/nie chce skorzystać z wyszukiwarki?
Ale to się nie tylko nowych tyczy, sam miewam problemy ze znalezieniem interesujących mnie treści. Po za tym żadne przerabianie forum, zwykłe tagi czyli kilka słów dodatkowo w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Pewnie że nie wystarczy ale trzeba bardziej egzekwować regulamin. Ostrzeżenie słowne (niech zaznają litości zielonych :mrgreen: ) a później punkciki. :wink:

 

Bartek, może ze 25% użytkowników ze wszystkich kwalifikujących się do krawata rozumie ostrzeżenia słowne.Pozostałe 75% nic sobie z tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.