Skocz do zawartości

Symulator lotu na uwięzi


Osa

Rekomendowane odpowiedzi

Okazuje się, że można w  prosty sposób poćwiczyć w domu latanie na uwięzi. Wszystkim początkującym wkładamy do głowy , że do latania RC najpierw symulator. 

Od dawna dostępny jest darmowy symulator lotu PicaSIM https://www.rowlhouse.co.uk/PicaSim/download.html  z dwoma modelami na uwięzi.

Wystarczy podpiąć jakiś kontroler z linkami i już. Wykonanie takiego to prosta sprawa wystarczy zwykły nadajnik rc z możliwością podłączenia go jako joystick. Ja mam Radiomaster Zorro więc bez jakichkolwiek przeróbek można go podłaćzyć.

"przymocowany" do kawałka płyty np. sklejki, do tego jakiś popychacz przegubowo i gotowe. 

Przepraszam za jakość zdjęcia i wideo bardziej mi chodzi o ideę. 

 IMG_20240603_152833.thumb.jpg.cd992604230798b140a314789c8b09fc.jpg

 

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, bo trzeba by może tę naukę rozłożyć na dwa etapy. W pierwszym nauka odruchów (pamięć mięśniowa) tym symulatorem. A w drugim etapie błędnik. Ja za młodego stawałem na środku pokoju z wyciągniętą ręką i kręciłem się w kółko przez parę minut. Wzbudzając szczery ubaw u domowników. ? 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą opanowania jest patrzenie się tylko na przedmiot który się obraca razem z Tobą, w tym przypadku model. Nie wolno patrzeć na wirujące otoczenie. W większości zwykłych sytuacji to wystarcza aby nie stracić kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.