Skocz do zawartości

Serwo typu winda żaglowa


Rekomendowane odpowiedzi

Niby czytałem w instrukcjach obsługi, ale wolę się upewnić. Serwo jak w tytule np. Hitec HS 785 HB działa tak, że np podpięte pod kanał SW w Mode 2 drążek na siebie wybiera szoty, drążek do neutrum - dość wybierać. Luzowanie tak samo tylko w drugą stronę. Czy to jest standard, czy co producent to inna filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, CrazyTomas napisał:

drążek na siebie wybiera szoty, drążek do neutrum - dość wybierać. Luzowanie tak samo tylko w drugą stronę

 

Nie

 

Winda żaglowa działa jak zwykłe serwo:

- drążek w neutrum - winda na środku

- drążek trochę na siebie - żagle trochę wybrane

- drążek max do siebie - żagle max wybrane

- drążek max od siebie - żagle max wyluzowane

- drążek stoi w jakiejś pozycji - winda też stoi w odpowiadającej pozycji

Tak jakbyś miał szot przywiązany do drążka.

Różnica jest tylko taka, że zwykłe serwo przy ruchu drążka od bandy do bandy ma kąt obrotu ok. 90 stopni, a winda ma 3 pełne obroty.

I podpina się ją pod kanał gazu w nadajniku, żeby żagle stały nieruchomo jak drążek puszczony, a nie żeby wracały do "neutrum".

I to jest standardowe zachowanie serwa typu winda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zmartwiłeś bo akurat w tym miesiącu mija równe 40 lat mojego morskiego żeglowania i mam pewien chytry plan. Jakoś mi nie leży trzymanie szotów w łapie jak na 470. No ale elektronikę w serwie wszak idzie podmienić.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.