Skocz do zawartości

Extra 300s


zibidic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś czas temu nabyłem od kolegi Sławka Extrę 300s wg. Jego projektu i powoli się za nią zabieram bo się ciepło robi :D.

W sumie odkupiłem prawie gotową, ja tylko jak narazie dorobiłem lotki i przykręciłem silnik.

Rozpiętość - 1530, długość - 1330, napęd MDS-78, waga w tej chwili z silnikiem i dwoma serwami około 2,2kg

 

extra1.jpg

w800.png

 

extra2.jpg

w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Extra powstała z planów ze strony www.profili2.com .Zmodyfikowałem długość kabiny bo wg.planów była krótka a mnie podobała się dłuższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zbyszku ten silnik nie wróży nic dobrego pomysl o wimianie w przyszłosci

Tak też myśle kolego, ale ten dostałem od znajomego modelarza nówke i nie mam nic podobnego do tego modelu. Będzie kasa to sie pomyśli o jakimś 4-takcie albo benzynce :wink: a na razie do spokojnego polatania musi wystarczyć ten.

Mam jeszcze mały problem z tłumikiem bo orginalny nie bardzo będzie wyglądał a myślałem o dorobieniu jakiegoś co by się schował pod maską.

 

EDIT: 29-06:

Podwozie już zamocowane, zbiornik i serwo gazu też

62980620.jpg

67299922.jpg

 

jak dobrze pójdzie to w niedziele oblot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość slawekmod

No po trzech latach od momentu kiedy zrobiłem ten model przydało by mu się polatać :D .Tak tylko zapytam: jaka jest odległość końcówki śmigła od ziemi w poziomym położeniu kadłuba (równolegle do ziemi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest odległość końcówki śmigła od ziemi w poziomym położeniu kadłuba (równolegle do ziemi)?

Niecałe 12cm, w trawie będzie mniej ale bynajmniej nie będe śmigłem kosił zielonego :mrgreen: przy okazji udało mi się wieczorkiem zdobyć troche kwasu tak więc koła już zabezpieczone. Jutro lutuje popychacze kierunku i lotek i może się przepali troche silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odegłość przodu od ziemi jest ważna, bo chodzi o kąty do startu. model będzie bardzo na plusie i tylne kółko ogonowe przy starcie zawiśnie wysoko w górze. kiepska sprawa bo przy ewentualnej trawie aż prosi się o kapotarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Odegłość przodu od ziemi jest ważna, bo chodzi o kąty do startu. model będzie bardzo na plusie i tylne kółko ogonowe przy starcie zawiśnie wysoko w górze. kiepska sprawa bo przy ewentualnej trawie aż prosi się o kapotarz.

 

Mam mniej naukowe podejście do tego.Po prostu podwozie Zbyszka wydaje mi się olbrzymie w stosunku do reszty, ale nic poza tym.Ja robię tak że mam odległość śmigła od ziemi 4-5cm i kilka stopni w plusie na natarciu.Jakoś mnie nie zawiodło to rozwiązanie do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.