Skocz do zawartości

Gdzie latacie we Wrocławiu


PilotM

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Też zadawałem to pytanie w poprzednich wątkach i też baaardzo słabo z odpowiedziami, albo jakoś pokątnie na priv jak gdyby jakieś tajemnice.

Ja akurat mieszkam pod Wrocławiem i latam koło domu, jest to w strefie CTR ale powyżej 6 km więc zgłoszenie przez apke i do 100 metrów wysokości spokojnie starcza więc nie muszę nigdzie jeździć.

Parę razy latałem w Wilkowie Średzkim, jest tam lądowisko dla ultralajtów z fajnymi pasami trawiastymi. Należy uzyskać pozwolenie właściciela, ja takowe mam, plus standardowo check-in w apce itd.

Sam Wrocław zaś nadal milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szybowcem, spalinką, elektrykiem akrobatem w Kętach mamy raj bo swoje lotnisko, Bobrowniki drugie miejsce. Pytam bo od października będę pracował w oddziale Wrocławskim i po pracy coś by się polatało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka miejsc we Wrocławiu i poza wrocławiem. W samym Wrocku nie ma jako takich lotnisk modelarskich. Lata sie na "dziko", kilka miejsc jest poza strefami lotnisk Wrocław i Szymanów.

Najwięcej osób spotyka sie (co nie znaczy że lata :D , choć modele zabierają) na Rakowie. Ale tam trzeba mieć wejściówkę 😀 Ja jak latam to na Brodzkiej lub w Praczach. Na Praczach czasami jakieś spaliny też słychać, więc ktoś tam sie pojawia. Może Wojtek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Na Rakowie lata się i to dużo ,są modele duże i małe, fakt szybowników mniej ale są  ,lotnisko wykoszone , zgłoszone  do ULC ,członkowie ubezpieczeni ,żeby się zapisać wejdź na stronę Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportów Modelarskich tam są wszystkie informacje ,przyjęcia nowych modelarzy są raz w roku ,korzystamy z uprzejmości wojska więc pobyt musi być zgłoszony i wymaga przepustki 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, dużo tu nieprawdziwych informacji na temat latania we Wrocławiu. Najwięcej piszą koledzy, którzy w ogóle się nie orientują w sytuacji. Napisał już tu Grzesiu-członek naszego Stowarzyszenia na temat Rakowa. Pragnę uzupełnić tę informację. Nasze Stowarzyszenie liczy 62 modelarzy. Jesteśmy organizacją która działa ponad 20 lat. Mamy swoją stronę: www.modelarze-rc.wroclaw.pl .Stowarzyszenie funkcjonuje pod nazwą  ,,Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportów Modelarskich'' .Organizacja jest zarejestrowana w ULC . Latamy na lądowisku NATO l posiadamy imienne przepustki uprawniające do pobytu na lądowisku. Ze względu na szczególny charakter tego obiektu obowiązują ścisłe reguły które musimy bezwględnie przestrzegać. Aby posiadać uprawnienia do korzystania z lądowiska trzeba być członkiem Stowarzyszenia. Tak jak w każdej organizacji obowiązują regulaminy. Przyjęcia do Stowarzyszenia odbywają się raz do roku na początku stycznia. Obowiązują składki z których opłacamy koszenie oraz ubezpieczenie wszystkich zarejestrowanych członków. Nie muszę chyba przypominać, że obowiązujące przepisy UE oraz charakter tego terenu wymogły na organizacji opracowania i stosowania podczas lotów nowego regulaminu obowiązującego modelarzy na lądowisku . Nie jesteśmy zamkniętą organizacją i zapraszamy nowych chętnych na początku 2025r.

Pozdrawiam z Wrocławia,

Sławomir Kleczyk

Prezes Stowarzyszenia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobry plac do latania, co prawda nie we Wrocławiu, ale w okolicach Skoroszowa. W sumie od Placu Grunwaldzkiego  odległość to ok 45 km

Onego czasu na tej łące latali koledzy z Trzebnicy i może nadal tam latają.

Duża łąka w dużej odległości od siedzib ludzkich.

Właściciel terenu kosi trawę z urzędu. Do latania miejsce idealne.

 

Od lat współpracujemy jako FSRowcy pływamy naszymi ślizgami na stawach hodowlanych (ten sam właściciel).

Modelarze na tym terenie są zawsze bardzo mile widziani, choć pod pewnymi warunkami.

Jakby ktoś  z kolegów z Wrocławia  był zainteresowany lataniem na tej łące, to chętnie pomogę w temacie.

I nie trzeba,żadnych pozwoleń, ograniczeń itp.

Jakby co to kontakt na priw.

A.C.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.