Skocz do zawartości

Wyłącznik awaryjny


Budrys777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zamontować w mojej kosiarce RC wyłączanie zasilania z poziomu nadajnika, w razie jakiejś niespodziewanej sytuacji. Mam problem z failsafe, bo nie działa po zaniku zasilania. Po powrocie prądu kosiarka sama jedzie.  Możecie doradzić jak to zrobić? Instalacja 24V DC na dwa silniki po 300W. 

IMG_0786.JPG

IMG_0788.JPG

IMG_0791.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bodzioch napisał:

To te regulatory sterują silnikami bez sygnału z nadajnika.

Tak w tym problem. To sobie trochę waży i gdy jedzie sobie samopas, to robi się niebezpiecznie. Dlatego chciałbym zrobić odłączenie napięcia z nadajnika. Bo po wyłączeniu i włączeniu wszystko wraca do normy. Z tego co mi kiedyś doradziliście, to od sytuacji awaryjnych jest failsafe, tylko dlaczego nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być sprawa ustawień. W instrukcji są opisane takie opcje dzięki którym on zapamiętuje ostatnie impulsy sterujące. Przetłumacz sobie instrukcje i popróbuj z różnymi ustawieniami. Failsafe powinno zadziałać. Masz ustawione kanały obsługujące kanały regulatorów na ZERO co odpowiada brakiem obrotów silnika? Mógłbyś sprawdzić failsafe wpinając serwo i sprawdzić czy zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.