Skocz do zawartości

Tani samolot do 200zł


jakub1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakieś 2 tygodnie temu sąsiad kupił motoszybowiec oriole wiem ,ze jest to zabawka ale fajnie mi się tym latało.

 

Pożyczyłem do od niego jakieś 2 razy ale zdecydowałem się kupić własny tylko teraz nie wie czy brać właśnie ten czy może za 200zł można kupić coś innego ??

 

Na allegro jest pełno takich zabawek w tej kwocie nawet nie musi to być motoszybowiec nie chce na to wydawać więcej pieniędzy i tak nie będzie dużo używany.

 

Np takie coś ??

http://allegro.pl/item571848992_zdalnie_sterowany_samolot_mustang_p_51.html

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakub1989

 

poczekaj trochę o uzbieraj więcej kasy i kup jeden z tych modeli

 

NEMO

FOCUS

SKY LADY II

EASY GLIDER

EASY STAR

 

a teraz poczytaj forum o tych modelach gdyż to one są preferowane dla początkujących.

Nie kupuj jakieś tandety na markecie bo wydasz 200 a za miesiąc bedziez chciał zrobić jakiś model i znów wydasz kupe kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak pisałem naprawdę nie chciałbym dokładać więcej Oriole latało mi się całkiem dobrze i na prawdę nie oczekuje niczego oprócz zabawki.

 

A te modele co piszecie kosztują średnio 400zł i nie chciał bym takim pooglądać ziemi z bliska :)

 

 

Po tym jak polatam czymś naprawdę tanim mam zamiar zabrać się za składanie czegoś samemu jeszcze tylko nie wiem czego planuje na to ok 500zł i rozpoczęcie prac na wakacje jak będzie więcej czasu.

 

Od małego sklejam modele kartonowe i plastikowe wiem ,ze to nie ma ze sobą zbyt wiele wspólnego ale wiem ile takie coś pochłania czasu.

 

 

PS.

 

Mam głupie pytanie może poradzicie za co się samemu zabrać aby zmieścić się w 500zł ??

Chodzi mi o linka do jakiegoś poradnika/planów gdzie będzie wszystko wyjaśnione razem z częściami mechanicznymi. Wiem ,że taki coś większość z was konstruuje samemu ale może będziecie potrafić pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

500zł to sporo kasy. Cały dowcip polega na tym. by budowa jakiecoś latadła sprawiała Ci frajdę. Klejenie listewek, wycinanie sklejki i takie tam..., muszą sprawiac przyjemnośc. Kup coś prostego za kilkadziesiąt złociszy i sprawdź, czy "to" Ciebie rajcuje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum opisów budowy i planów RWD-5 by Skazoo. Jest tego sporo, ponad połowa uczestników forum, ten model budowała. Ze dwie płyty pianki z budowlanego, po 6zł, dwie tubki kleju UHU POR, może kilka listewek, deseczka balsy i sklejki.

Zajrzyj na stronę kolegi Motylastego "Baterflajowy Świat" lub poszukaj na forum jego modeli serii "Toto-x". Dla ciebie, Toto-0, Toto-5, może "Toto-7". "Tota" budowała pewnie druga połowa :devil:

Oprócz tego jest "Zefir" by Piotr. Model do budowy w 3-4 dni, dla totalnego laika. Opis budowy "Zefira" znajdziesz na forum Alexrc. A u nas pewnie z tonę linków do tego opisu :P

To też bardzo popularny model i bardzo prosty w wykonaniu i obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
to nie model, a zabawka

zgadzam sie

 

miałem takiego i to jest taki szrot że szkoda słów. mój nie poleciał ani razu

a to już Twoja wyłącznie wina bo miałem oriola i latałem nim bez szwanku przez kilka miesięcy. Widać nie potrafiłeś go wyczuć i opanować.

 

A twórcy wątku polecam doskładać do Nemo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody25, jak to mowia nawet brama garazowa poleci jesli się ją dobrze rzuci i będzie miała w miare sprawnego pilota i sprzyjające warunki.

A taki mustang tez umie się wzbić w powietrze, bo kształtu garnka nie ma. Latać to to będzie pewnie kiepsko ale poleci. A że to też zabawka to nie ma dwoch zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Jestem BARDZO początkujący, mam 30lat i chciałem sobie "trochę polatać" :mrgreen:

Kupiłem tego "nielota" tzn. Blue Bird (z alledrogo za 180zł) taki motoszybowiec jednosilnikowy. Próbowałem polecieć , ale pikuje od razu w dół . Trzymając go "pod skrzydłem" wydaje się być dobrze wyważony. Na razie jest za mocny wiatr, więc nie próbowałem więcej... Bede próbował jeszcze regulować tylny ster bardziej agresywnie,żeby leciał do góry, tak pisze w instr. Lub za mały jest ciąg? Choć wydaje mi się ,że aku jest dobrze naładowany. Czy naładowanie tego aku można ocenić po temp. ? Mój podczas ładowania zagrzał się do 30st.C . Zaczynam żałować,że nie poczytałem wcześniej forum... wydałbym raz tyle i możliwe, że problem byłby tylko w opanowaniu samolotu i nauce latania a nie wogóle ze wzbiciem się w powietrze... :roll: Na filmie załączonym do tej ZABAWKI lata fajnie... Jeżeli macie Panowie na tyle cierpliwości, żeby takiemu lamerowi jak ja, pomóc w tym ,żeby to cos poleciało, będe wdzięczny... Albo za mały ciąg, albo zle ustawiony tylny ster, albo to jest totalny chiński badziew, w którym żeby polecieć trzeba tydzień poprawiać po "małych rączkach" :devil:

pozdrawiam Wszystkich z wyrazami szacunku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil :wink:

 

Co do blue birda jest to zabawka z którą jest raczej więcej problemu niż zabawy. Wiec

Albo za mały ciąg, albo zle ustawiony tylny ster, albo to jest totalny chiński badziew, w którym żeby polecieć trzeba tydzień poprawiać po "małych rączkach"
jak dla mnie to ta trzecia odpowiedź. Sprzedaj to, a może ktoś kupi za to 100zł lub mniej :twisted: :twisted: :twisted: I będzie on się męczył...xD Nie będę oryginalny, zresztą łatwo to wyczytać na forum, z zestawów RTF najlepszy będzie PCFocus i SkyLady oraz Nemo. Do zrobienia samemu, zefir i RWD5 [ja polecam też basica]. A do skompletowania wyposażenia: Minimag, Easy Glider, Easy Star :) Taki wstęp. Niestety za 200zł nie skompletujesz całego 'zestawu'. Poczytaj o tych modelach, jak czegoś nie wiesz lub się nie doczytasz pytaj a ktoś zawsze chętnie odpowie :faja:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te chińskie zabawki to więcej utrapienia niż pożytku. Z drugiej strony moje początki też były związane z podobną zabawką. Znalazłem w necie filmik z lotu czegoś o nazwie Blue Bird. Czy Twój ma dwa śmigła pchające i steruje się tylko ciągiem tych śmigieł? Czy ma jeszcze wychylające się stery? Bo jak tylko skręcanie zmniejszaniem ciągu na jednym silniku to rzeczywiście beznadzieja. Jeśli pikuje w dół a jest dobrze wyważony to tak jak pisałeś trzeba zwiększyć kąt statecznika poziomego. Największym mankamentem mojej chińskiej zabawki było to , że jako tako latała przy zupełnie bezwietrznej pogodzie. w końcu się zepsuła i to spowodowało wkroczenie dalej w modelarstwo. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.

Chodzi o model pokazany w sekwencjach z pętlą i "atakiem" od tyłu na pilota.

Widać, że to w wielu ujęciach ten sam model. Ciekawe co to za zabójcza zabawka... :twisted: Spotkał się ktoś z tym "zabójcą pilotów"? :wink:

To chyba (moto?) szybowiec RC, bo widać u kilku osób malutką aparaturkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.