Skocz do zawartości

Silniczek dostałem...


AndrzejC

Rekomendowane odpowiedzi

Od jednego Kolegi z Czech dostałem w prezencie taki silniczek ja na zdjęciu. Jak widać szrocik, ale  prawie wszystko ma.  I być może da się ten motorek odrestaurować. W sumie moje pytanie: Co to za motorek? (Mam swoje podejrzenia, ale tak dokładnie nie chce mi się szukać), więc proszę tu o pomoc.  I jeżeli ktoś z tu obecnych zbieraczy ma taki silniczek, to proszę o zdjęcia, gdyż zamierzam ten silnik przywrócić do życia.

A.C.

motorek z CZ.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AndrzejC napisał:

Od jednego Kolegi z Czech dostałem w prezencie taki silniczek ja na zdjęciu. Jak widać szrocik, ale  prawie wszystko ma.  I być może da się ten motorek odrestaurować. W sumie moje pytanie: Co to za motorek? (Mam swoje podejrzenia, ale tak dokładnie nie chce mi się szukać), więc proszę tu o pomoc.  I jeżeli ktoś z tu obecnych zbieraczy ma taki silniczek, to proszę o zdjęcia, gdyż zamierzam ten silnik przywrócić do życia.

A.C.

motorek z CZ.jpg

 

Mówisz i masz 🙂

https://www.adriansmodelaeroengines.com/catalog/main.php?cat_id=326

 

https://www.adriansmodelaeroengines.com/catalog/main.php?cat_id=298

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Qzyn napisał:

DD,

linki wyswietlaja kod bledu niestety,

albo tylko mnie nie lubia :(

 

 

JD

U mnie działają poprawnie

6 godzin temu, d9Jacek napisał:

START 1,8 ccm

Otóż nie, mylisz się Jacku.

To Start Junior 2 ccm według Adriana.

W weekend postaram się to potwierdzić w książce Kaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się skłaniam do twierdzenia, że to START 2 cm. Kiedyś widziałem taki silniczek, ale nie pamiętam gdzie.

Teraz mam szrocik, który w wolnej chwili odrestauruję. Jak macie jakieś zdjęcia to zamieśćcie.

W sumie mi się ten motorek podoba, choć jest totalnie zasyfiony i nawet siłą nie da się go przekręcić. Ale z tym dam,y radę. Potrzebuję zdjęć iglicy i śruby na górze. Reszta jest.

Dziękuję za zainteresowanie tematem👍

A w książce Kaliny coś jest o tych motorkach, ale tak jednoznacznie w sumie nie da się usta1lić dokładnie.

Na FB rzuciłem temat i też mają wątpliwości. Guru Adrian ma rację  i wg mnie to START 2cm.

Co do kodu błędu, to musisz sobie, Paweł zainstalować nową wersję Windows'a. U mnie jest tak samo... na starym Windowsie  też pokazuje błąd.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AndrzejC napisał:

Też się skłaniam do twierdzenia, że to START 2 cm. Kiedyś widziałem taki silniczek, ale nie pamiętam gdzie.

Teraz mam szrocik, który w wolnej chwili odrestauruję. Jak macie jakieś zdjęcia to zamieśćcie.

W sumie mi się ten motorek podoba, choć jest totalnie zasyfiony i nawet siłą nie da się go przekręcić. Ale z tym dam,y radę. Potrzebuję zdjęć iglicy i śruby na górze. Reszta jest.

Dziękuję za zainteresowanie tematem👍

A w książce Kaliny coś jest o tych motorkach, ale tak jednoznacznie w sumie nie da się usta1lić dokładnie.

Na FB rzuciłem temat i też mają wątpliwości. Guru Adrian ma rację  i wg mnie to START 2cm.

Co do kodu błędu, to musisz sobie, Paweł zainstalować nową wersję Windows'a. U mnie jest tak samo... na starym Windowsie  też pokazuje błąd.

A.C.

Ale jaki masz problem?

W zamieszczonym przeze mnie linku akurat igła i śruba są doskonale widoczne...

A po co mam coś zmieniać na moim kompie skoro u mnie wszystko działa???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2024 o 19:54, AndrzejC napisał:

Źle skojarzyłem. To u Kolegi Jarka się nie otwiera. U mnie na jednym komputerze tez nie. Fakt, na zdjęciach u Adriana widać, ale im więcej dokumentacji tym lepiej. A Ty Paweł masz taki silniczek w kolekcji?

A.C.

 

Wydaje mi się że mam, ale póki co to tylko mi się wydaje bo nie potrafię go namierzyć, haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.