Skocz do zawartości

Woluminy zainstalowane w Win XP


-==PEGAZ==-

Rekomendowane odpowiedzi

W Windows XP jest możliwość zamontowania dysku sformatowanego w NTFS bez litery dysku, tylko jako dodatkowy katalog (tzw. WOLUMIN ZAINSTALOWANY). Problem polega na tym, że z tak zamontowanej partycji nie jest możliwe usuwanie plików i katalogów do "KOSZA" tylko permanentnie (SHIFT + DEL). Zna ktoś sposób na rozwiązanie tego problemu ? Ja nie mogę jakoś nic znaleźć na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę obrazkowo:

 

1. Formatuję normalny dysk (lub partycję) pod ntfs i montuję pod c:\vol1

album_pic.php?pic_id=1426

 

2. stworzony wolumin

album_pic.php?pic_id=1427

 

3. Tworzę Nowy Folder i próbuję go skasować:

album_pic.php?pic_id=1428

 

Doszedłem do tego, że usunąć można, ale przez SHIFT+DEL.

Usunąć do kosza nie można.

 

P.S.

Sprawdzane na XP PRO, XP PRO w ADS-ie i XP wersji HOME.

Wszędzie to samo ... zatem to nie o prawa chodzi. Coś robię nie tak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz to sprawdze na moim pendrive i dam Ci znać.

 

 

EDIT: już coś wiem katalogi dostają atrybut tylko do odczytu ! pliki ze środka moża kasować bezproblemu. Niesety nie pomaga zamiana atrybutów na woluminie i zapisanie zamian dla katalogów i podkatalogów bo odrazu ponownie dostaje "read only"

 

walcze dalej :D

 

 

EDIT2: jak użyłem takie fajnego programu UNLOCKER to bez problemu kasuje katalogi.

Myśle ze to Ci wystarczy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziedziczysz prawa z obiektu nadrzędnego - sprawdź w zawansowanych ustawieniach zabezpieczeń

Zmień uprawnienia i odznacz dziedziczenie uprawnień.

 

pierw katalog, zabronienie dziedziczenia z root, ustawienie odpowiednich uprawnień i dopiero montowanie woluminu w ten katalog

 

Powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to pomoże

http://support.microsoft.com/kb/313398/pl

http://support.microsoft.com/kb/304040/pl

 

jeżeli nie masz dostępnej zakładnki "zaawansowanie" we właściwościach foledru zrób to:

 

Narzędzia / Widok, odznaczamy pole Użyj prostego udostępniania plików). Następnie klikamy prawym klawiszem myszy w plik lub tabelę, i wybieramy polecenie Właściwości i już masz dostępną opcje zaawansowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.