Skocz do zawartości

katana S


satoo

Rekomendowane odpowiedzi

w zasadzie niema czego pokazywac bo to model robiony przez amatora...wykonany z depronu waży w tym momencie 85g(ważone wagą kuchenną - ta z tarą) z bowdenami (opoty na kable 2 rozmiarów)do miesiąca powinienem zakupic cały sprzęt i spróbować tym polecieć! kupię jakąś tanią aparature 3 serwomechanizmy po 17zl , wykorzystam silnik od cd-romu przewinięty w gwiazde i jak sie uda to zrobie regulator obrotów-jak nie to kupie. Zasilanie 4x 3.7V (4 baterie od kom) łączna pojemność wyniesie 675mAh i waga 75g. Malowany farbami plakatowymi (latanie w wilgotnym powietrzu wykluczone:P) ponieważ obawiałem sie ze akrylowa lub pochodna jej wypali dziurę w modelu...

 

img2447ues.th.jpg

 

img2434d.th.jpg

 

img2441c.th.jpg

 

img2482d.th.jpg

 

img2483.th.jpg

 

img2484h.th.jpg

 

img2485q.th.jpg

 

wraz z postępami budowy będę dodawać następne zdjęcia

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasper150

Nie no całkiem wyszedł jak na pierwszy, ale nie maluj go farbkami żadnymi ! bo tylko go popsujesz , jak już tak bardzo Ci zależy żeby był kolorowy to kup taśmę pakową kolorową.

Farba na samym depronie i tak nie będzie trzymać. I lepiej pod skrzydło daj rurkę węglową lub pręt węglowy, bo raczej to co teraz tam jest nie wytrzyma i to wyposażenie też nie za ciekawe tzn. silnik od cd-rom może być ale te baterie od telefonu mogą się nie sprawdzić, poszukaj czegoś na " giełdzie" ( oczywiście tej forum ) może trafi Ci się jakiś tani pakiet.

PS. regla nie zrobisz :P :wink: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Cię skłoniło do zrobienie takiego pękatego kadłuba? a skrzydła deska płaska?

 

model ten powinien byc zrobiony mniej wiecej tak

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=506594

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=12300

 

w dodatku o ile dobrze widzę, to masz źle wklejona dźwignię statecznika poziomego,

 

serwa by się przydały ze x4 (bo po 1 na lotce) i baterie od kom nie dadzą rady, bo są za słabe wydajnościowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacFlyer starałem się go wykonać wg. planu i dlatego skrzydła płaskie ... wiem przeglądałem modele katany i sa płasko wypukłe lub dwu wypukły jak sie nie mylę. Jak widać na zdjęciach bowdeny na przednich skrzydłach nie wymagają 2 serw -zamierzam go wykonać trochę oszczędniej wykorzystując 3 łącznie. Kasper ta farba sie trzyma (w sensie ze nie odpadnie) ale woda ją spłuka. Skrzydła są usztywnione patyczkiem sosnowym na całej długości -prawie:P. Regulator do 3f da się zrobić są pokazane schematy jak i materiały potrzebne do budowy - akurat na praktykach bym sobię płytke wytrawil i montował .

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasper150

Jak masz chęci to grzeb się z tym reglem :wink: . Ale ten patyczek nadal jest niepokojący ja mam deprona 1 m z dwoma prętami węglowymi i tak się gnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacFlyer starałem się go wykonać wg. planu i dlatego skrzydła płaskie ... wiem przeglądałem modele katany i sa płasko wypukłe lub dwu wypukły jak sie nie mylę.

 

trochę się nie zrozumieliśmy chyba, miałem na myśli, że to jest typ modelu deska-deskolot- shockflyer itp czyli 2 deski na krzyż (płaskie skrzydła i płaski kadłub), a Ty zrobiłeś kadłub pękaty, i skoro wzorowałeś sie z planów katany z 3d foamy, model powinien być zrobiony z depronu 6mm "na płasko" lub "bez wypukłości".

 

Skrzydła są usztywnione patyczkiem sosnowym na całej długości -prawie:P
jakie wymiary tego patyczka? obawiam się, że strzeli niechybnie

 

edit:

znalazłem coś takiego

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=357183

 

zapewne na tym się wzorowaleś lub podobnym,

 

ale imo katana powinna byc w Twoim wypadku tak :

bo mieszanie wypukłego kadłuba z płaskimi skrzydłami jest bezcelowe,

katanatorkin.JPG

CarlosFuntanahovontree.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

4 baterie z telefonu to chyba kiepski pomsył... regulatora do silnika nie ma sensu robić, można taniu kupic w sklepie.

 

Latałeś już kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No własnie jest to bardzo kiepski model jak na pierwsze loty :(

Jest bardzo zwrotny i całkiem szybki i prawdopodobnie go rozbijesz przy pierwszym locie, o ile wogóle poprawnie go złożysz (poprawisz błędy) konstrukcyjne októrych pisali koledzy wyżej. Lepiej poszukaj planow samolotu RWD by skazoo lub Toto - 0, jest na forum kilka relacji z ich budowy, nadają się na początek i są proste w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.