Skocz do zawartości

toczenie i latanie w bydgoszczy


Adam P.

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W bydgoszczy pełno warszatów mechanicznych wiec z toczneiem problemu nie ma raczej. Ja W Bydzi. latałem spokojnie w myślęcinku, w fordonie na górkach - loty zboczowe szybowcem.

 

Latają również w fordonie już na płaskowyżu - czyli na terenie płaskim już na górze. Widziałem tam szybowce 3m i mniejsze lektryki.

 

Tyle masz łąk dookoła bydgoszczy że aż dziwie sie ze pytasz.

 

Jaki masz model? Jesteś z bydzi? Ja czasem tam bywam w modellami, Napisz coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam a co Ty chcesz toczyć , jeżeli silnik spalinowy to zapomnij.

Jak to z tym perpetuum mobile ?

nie zabronisz mi, a pozatym nie toczylbym calego silnika najwyzej jego niektore elementy ;D ale i tak nie pakuje sie w nic takiego.narazie dopracuje projekty

co do perpetuum mobile to cos takiego nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bydgoszczy pełno warszatów mechanicznych wiec z toczneiem problemu nie ma raczej.

 

 

 

Jaki masz model? Jesteś z bydzi? Ja czasem tam bywam w modellami, Napisz coś więcej.

ja nie mialem jescze z zadnym z tych warsztatow mechanicznych ale moze cos znajde

Ja W Bydzi.latałem spokojnie w myślęcinku, w fordonie na górkach - loty zboczowe szybowcem.

Latają również w fordonie już na płaskowyżu - czyli na terenie płaskim już na górze. Widziałem tam szybowce 3m i mniejsze lektryki.Tyle masz łąk dookoła bydgoszczy że aż dziwie sie ze pytasz.

nie wiem czy sa tam jakies zaklocenia i wole sie spytac a nie uczyc sie na bledach :roll:

Jaki masz model? Jesteś z bydzi? Ja czasem tam bywam w modellami, Napisz coś więcej.

napisalem ci juz wiadomosc.a z modeli latajacych mam kadlub makiety p39. starego akrobata scorpio2 bez skrzydel, gumowke F1H i skrzydla od rozwalonego dwuplata.wszystko mojego projektu oprocz scorpio2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstawiaj foty jak możesz bo po nazwie i wg.twojej koncepcji to raczej trudno sobie wyobrazić co tam masz w arsenale.

 

Nadajnik jak już to 35MHz sobie kup. Mój działał tam bez zakłuceń a latalem w fordonie 50m od lini napiecia 8)

 

Sam silnika nie zrobisz raczej spaliniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum pewien fachman przekonywał Adama i mojego kolegę że silnik to tak bez problemu na takarce w domu sobie robi .Nic bardziej złudnego ,wystąpi dobór materiałów i dokładność obróbki i pasowania .Tokarka to nie wszystko >za dużo aby umrzeć a za mało aby żyć>

W twoim wieku Adam, wydaje się że można zawojować świat ,z czasem trochę inaczej na to spojrzysz

"istnieje perpetuum mobile.ma prosta konstrukcjei przy precyzji i planach kazdy moglby takie cos miec.

 

poczytaj o wynalazkach Tesli"

Adaś czy to nie twój text ? z"" modelarza"

Możesz sie ustosunkować ,jestem to winien X-manowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda ze tak napisalem ale potem przeczytalem definicje i bylo w niej ze maszyna taka porysza sie lamiac prawa fizyki.to do x-mana nie mialo brzmiec jak: zastanow sie co piszesz tylko: przeczytaj o tym, to ciekawy temat

Na innym forum pewien fachman przekonywał Adama i mojego kolegę że silnik to tak bez problemu na takarce w domu sobie robi .Nic bardziej złudnego ,wystąpi dobór materiałów i dokładność obróbki i pasowania .Tokarka to nie wszystko >za dużo aby umrzeć a za mało aby żyć>

to prawda ze tak pisal ale to bylo o wykonaniu silnika w calosci samodzielnie a ja pozniej dopisalem w jednym poscie ze mozna uzyc czesci z innych silnikow

jedyny problem przy projektach takich jak moj to wal korbowy ktory wymaga precyzji. potem zostaje juz tylko elektryka, elektronika, dolot, wylot(ktory tez mozna wziasc z innego silnika) i blok silnika ktory nie wymaga juz az takiej precyzji jak np. zespol tuleka-tlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tak się złożyło że dla mnie wał to byłby mały kłopot natomiast z korpusem czyli karterem musiałbym nieco dłuzej popracować .

W wielu przypadkach piszesz o wzięciu elementów z innego silnika .Tak na zdrowy rozsądek jeżeli musiałbym poświęcić mnóstwo czasu na takie kombinacje i kasę na części ,to czy nie lepiej kupić i mieć pewny silnik niż wielką niewiadomą.

Twoje sugestie przekażę X-manowi jutro w klubie ,będzie usatysfakcjonowany

Odnośnie Twoich projektów silnikowych wrócimy do tematu jak będziesz na DRUGIM conajmniej roku studiów technicznych ( mam nadzieję że dożyję !!! )

A narazie zbieraj kasę na w miarę najlepszą aparaturę i lataj do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tak się złożyło że dla mnie wał to byłby mały kłopot natomiast z korpusem czyli karterem musiałbym nieco dłuzej popracować .

W wielu przypadkach piszesz o wzięciu elementów z innego silnika .Tak na zdrowy rozsądek jeżeli musiałbym poświęcić mnóstwo czasu na takie kombinacje i kasę na części ,to czy nie lepiej kupić i mieć pewny silnik niż wielką niewiadomą.

Twoje sugestie przekażę X-manowi jutro w klubie ,będzie usatysfakcjonowany

Odnośnie Twoich projektów silnikowych wrócimy do tematu jak będziesz na DRUGIM conajmniej roku studiów technicznych ( mam nadzieję że dożyję !!! )

A narazie zbieraj kasę na w miarę najlepszą aparaturę i lataj do oporu.

 

ale nie kupie nigdzie takiego dziwactwa.problem karteru mozna usunac usuwajac karter :rotfl: moze kiedys skoncze studia, zostane inzynierem i otworze wlasna firme ktora bedzie zaopatrzac caly swiat :D

ale to troche pozniej ;D

kase zbieram i juz o to sie nie martw(zaszczyt martwienia sie o to nalezy do mnie :faja: )

 

Adam jakbyś czytał forum to byś wiedział o Futabie 4EX i silnikach ASP ...

moglbys troche precyzyjniej wyjasnic o co chodiz z ta futaba 4ex i silnikach asp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź wpisz w gogole zakłąd ślusarski bydgoszcz i poszukaj sam. Ja nie to idź do pierwszego lepszego mechanika samochodowego i się go spytaj gdzie można toczyć. Napewno ci pomoże.

 

Piszesz posta pod postem i pewnie dorobisz się niebawem ostrzeżenia nr 2.

 

Więcej myśl i staraj się sam takie trywialne problemy rozwiązywać jak toczenie.

 

Podejrzewam ze w Bydzie jest z 500 zakładów co ma tokarkę, a ty nie mozesz żadnego znaleźć. Troche to świadczy o braku zaradności z twojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.