Skocz do zawartości

Prototyp ESA FW190


Dj.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak patrzę na Pogodynka

Od imprezy Airshow Radom 2009 zacząłem wierzyc w prognozy pogody. Na moje nieszczescie byłem w sobote - lało jak z cebra - pogoda sie sprawdziła :evil:

Daniel przyjechałes "na orkiestre" przyjedz i w sobote... Wymienimy doswiadczenia modelarskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jarku ...ile waży Twoja Foka z pełnym ekwipunkiem ?? Mieści się w normach ESA ??

 

Ja jak na razie skleiłem skrzydło, część kadłuba, okapotowanie i zamontowałem silnik. Przy następnym posiedzeniu zamontuję serwa. Muszę pewnie zrobić jakąś półkę ze sklejki pod serwo na ster wysokości, żeby w razie czego dało się je łatwo wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może polatamy jak odpuści ten syberyjski mróz?

He, he mysle że to niezły pomysł...

 

Jarku ...ile waży Twoja Foka z pełnym ekwipunkiem ?? Mieści się w normach ESA ??

370g

 

Dziś -10, ale desperacja zwycięzyła. Znowu foczka polatała - tak to mniej wiecej wygladało:

http://www.youtube.com/user/Dj1414104#p/a/u/0/o8UKOBC460Y

 

Film krótki, ale rece po 5 minutach odpadały, jeszcze zimny wiatr brrrr...

 

...i pare ujęć z lotow:

 

Dołączona grafika od dołu fajnie widac model w powietrzu

 

Dołączona grafika wróg atakuje most :P

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika na tle "gołych" drzew

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiu fiu, nie wiem co lepsze czy zdjęcia czy model. W każdym razie jedno i drugie pierwyj sort, motyw z mostem kojarzy mi się nieodparcie z MISTELEM* (u Ciebie już po odłączeniu samolotu-bomby))

 

*Czyli coś na kształ tego

http://www.fiddlersgreen.net/aircraft/Mistel-Bomber/IMAGES/Mistel.jpg

 

Właśnie - można by dorobić jakiegoś Ju88 do kompletu - to byłby bajer - "Mistel ESA"

:shock: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia super :-)

 

Skoro model wszedł do "czynnej służby" to może jeszcze zrób delikatne brudzenia przy wylocie spalin z silnika .... nienaturalnie czysto wygląda na tle żywego krajobrazu :-)

 

Miał być kombat ESA a teraz bardziej przypomina makietę, czy nie będzie Ci żal wysłać go na front :rotfl:

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być kombat ESA a teraz bardziej przypomina makietę, czy nie będzie Ci żal wysłać go na front :rotfl:

No tak zapewne jest to jakiś dylemat, ale w sumie jest model (brzydal okropny), coś na wzór P40 E KITTYHAWK(chciałem aby był podobny do tego samolotu). Model zaprawiony w walkach, zna go Warszawa, Wrocław - kilka razy, Bolesławiec takze. Tu i ówdzie padały stwierdzenia ze trudno go uszkodzic - wyszedł taki -" młotek" i naprawde coś w tym jest. Trudno mi zliczyc kolizje w powietrzu - on zawsze dolatywał do końca rundy...

To był - jest - mój pierwszy pełnokadłubowiec, mimo masywnego wyglądu rozmiarami jest jak normalny model ESA, waga również - do lotu 340g. Zbudowany na bazie:

http://cyber-fly.pl/produkt-744.html

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wszystko jednak moze sie zdarzyc i jezeli w ferworze walki polegnie w/w,to jego miejsce zajmie FW190, może Sea Fury, albo F4U Corsair - wszystkie tu opisywałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na prezentacje nowej odmiany :D

"Niedlugo" w moich ramach czasowych oznacza co najmniej kilka miesięcy, mam w tej chwili dość sporą kolejkę modeli czekających na budowę ;). Ale jak zbuduję EPĘ, to na pewno się pochwalę.

 

W tej chwili możesz zobaczyć moje dotychczasowe ESY:

FW-190 (drugi) i

Ki-61

 

Co prawda trochę mało zdjęć z budowy, ale za to opis bogaty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje dotychczasowe ESY:

fantazyjne fioletowe malowanie nie pasuje do tego modelu, jest trochę nierzeczywiste jak jego waga ..... 300g do lotu (?)

Mam taką samą wersję FW190 i z trudem mieszczę się w regulaminie. Oczywiście po wielu kretach ilość CA i węgla wystarczyłaby teraz na dwa modele ale pierwotnie i tak ważył ok. 340g z bardzo podobnym wyposażeniem.

KI wygląda super .... wojowniczo :-)

 

To był - jest - mój pierwszy pełnokadłubowiec,

Nieźle wygląda.... masywnie :-)

Pełny kadłub był wynikiem sklejenia dwóch kadłubów z zestawu i "strugania" czy też na zamówienie powstał szerszy kadłub?

Kolega ma P40 ale kadłub jest tak "cieniutki" że po zaokragleniu krawędzi wyglądał w przekroju jak "przecinek"

 

Trochę mnie to irytuje, że w całej polsce powstają nowe modele ESA a w Krakowie nie ma komu obciąć tasiemki :-) :-)

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie to irytuje, że w całej polsce powstają nowe modele ESA a w Krakowie nie ma komu obciąć tasiemki :-) :-)

ms

Jak być sie dobrze zamachnął to kamieniem dorzucisz do Wrocka. A-4 odśnieżona, chwila moment i jesteś na miejscu. Myślę, że stała ekipa się zjawi. Kwestia kilku telefonów.

Mam rację? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację ....

jednak tym razem nie odległość ale ferie w małopolsce są problemem. Właśnie wróciłem z dzieciakami z nart i zostaję w górach jeszcze do końca tygodnia :-)

 

Przy kolejnej okazji takiego spotkania ESA, prześlij na priv-a zajawkę - umówimy się i będę.

 

W temacie "okołokombatowym" umieściłem informację, że poszukuję chętnych do lotów ESA z okolic Krakowa ..... cisza :-(

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak Jarku? Sprawdzimy w niedzielę wytrzymałość tej ślicznej makiety.

Wybieram się w Wasze strony, więc chętnie sie spotkam.

Pewnie ze mozemy sie spotkać, ale do "walki " wystawie P40 vel młotek... foczka i inne napewno polata, ale póki co bez tasiemki :) Na Niskich łakach w niedziele?

 

Pełny kadłub był wynikiem sklejenia dwóch kadłubów z zestawu i "strugania

Dokładnie trzech, przy czym srodkowy jest wycięty wewnatrz aby gdzieś pomieścić "bebechy" kadłub nie posiada zadnych wzmocnien weglowych - jak modele płaskie

Przy kolejnej okazji takiego spotkania ESA

Najbliższe oficjalne beda pewnie w marcu lub kwietniu(tak chyba napisał Wojtek na forum), ale towarzyskie mogą chyba byc cześciej... Musisz miec ogromną "wole walki", skoro chcesz pedzic do Wrocka tam i spowrotem 600kilosów z hakiem :shock: , ale na zachcianki nie ma barier- też tak mam :wink:

 

 

Aby zaostrzyc Wam apetyty dodam, że : wkrótce zaczynam nowa relacje z budowy... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.