Skocz do zawartości

RWD-5 bis 1:6 relacja z budowy.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

Szlifowałem natarcie skrzydeł i jak już zaczęły jakoś wyglądać to nie mogłem się powstrzymać przed zrobieniem "fotomrugany" :wink: . Wszystkie znaczące elementy modelu mam gotowe:jupi: , teraz szlifowanie, szlifowanie i jeszcze raz szlifowanie. :crazy:

 

A tak to wyszło :rotfl:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skrzydełko można już montować do kadłuba na trzech śrubach i trzech małych kołkach. Pozostało jeszcze dorobić klapkę zamykającą je od góry.

 

 

Dołączona grafika

 

Zamaskowałem trochę od strony kabiny nakrętki i zastanawiam się czym wykleić wnętrze kabiny i jak zrobić jej sufit. :crazy:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zaczyna to nabierać rumieńców choć pojawia się pewien problem, a mianowicie zaczyna być ciasno w mojej kuchnio-modelarni :roll:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem górne mocowanie przedniej szyby okablowałm skrzydła, wstawiłem zawiasy i trzeba wracać do kadłuba.

 

I tu moja prośba: czy ktoś ma jakieś fotki wnętrza kabiny to proszę o kontakt lub zamieszczenie na forum to skorzystam nie tylko ja. :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję wypełniać kabinę szczegółami (przy tej skali nie jest to łatwe), z braku innych źródeł opieram się na rysunku kratownicy ze strony 106 ( W.Shier "Samoloty w historii i miniaturze") i fotkach ze strony 102.

 

I tak to wychodzi (oczywiście biała tablica to tylko przymiarka):

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak. Dałem pompowane koła i główna goleń jest z rurki aluminiowej ze wstawką drewnianą, co przy bardzo twardym przyziemieniu powinno ściąć klej i podwozie się poskłada. Całość jak na fotkach wyżej waży 1230g (przewidywana masa gotowego to około 2500 g). Myślę, że amortyzacja na oponach wystarczy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

Czy domek pod silnik nie jest "zbyt delikatny", silnik troszkę waży, szczególnie przy lądawaniu.

 

Ładna robota, tym bardziej że miejsca nie masz za dużo.

 

Trzymam kciuki za udany oblot.....

 

Jak wychodzi Tobie wstępnie SC ? czy trzeba będzie dowazyć ?

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.