Skocz do zawartości

Żagiel w warszawie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

N: śmieciowisko w Wołominie

Że tak siebie zacytuję

Wczoraj tam byliśmy. Sytuacja się znacznie poprawiła, szczyt góry jest całkowicie zasypany i porośnięty trawa, tak jak zbocza. Śmieciowisko jednak działa dalej, ale dość nieśmiało, mianowicie dosypuja śmieci u północno-wschodniego podnóża góry.

Ze względu na te nowe śmieci latanie przy kierunku NE odpada z powodu smrodu. Natomiast przy kierunkach N, oraz NW to bajka :)

Jedynym problemem może być wejście/zejście z góry. Oficjalna droga na szczyt jest zagrodzona szlabanem, kiedyś szalały tam psy stróża, więc teraz nawet nie próbowaliśmy. Wchodziliśmy bezpośrednio po północnym stoku. Łatwe to nie jest, bo nachylenie zbocza przekracza 45st i do tego mnóstwo tam pokrzyw i ostów. Długie spodnie wskazane, lepiej też nie podpierać się gołymi rękami ;)

 

Współrzędne 52.334762,21.281987

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A jak wygląda sytuacja z tą górką na bemowie? Można tam wejść bez żadnego problemu? Czy jest to teren zamknięty i raczej nie da się tam przedostać?

 

Górka jest terenem zakładu Kompostowni Radiowo (MPO). W tygodniu jest aktywne, tzn. zwałka pracuje. Po 15:00 maszyny milkną, ale na terenie pojawia się straż przemysłowa. Urzędują też w weekendy całą dobą. Ale od biedy da się dogadać, by wejść i podziwiać widoki. Mają Prykaz uważać głównie na maszyny i wyposażenie wysypiska (były kradzieże infrastruktury i przypadki niszczenia maszyn). Niestety z lataniem gorzej, z racji bezpośredniego sąsiedztwa ze strefą podejścia lotniska Babice. Czasami szybowce, samoloty i śmigłowce przelatują mniej niż 20m nad szczytem góry. Nawet jeśli ochroniarze ci pozwolą, to za chwilę mogą się zjawić niebiescy chłopcy, wezwani przez przeczuloną kontrolę lotów. Wbrew pozorom, bardzo uważają na tę górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Panowie, temat pewnie stary, ale ja jestem świeży - ta górka w Bemowie jest zdatna do latania?

Temat ostatnio był poruszany ok rok temu - jak tam jest dzisiaj?? Mam kawałek do jazdy ponieważ mieszkam teraz na północ od warszawy i wiecie - szkoda tłuc zbędnie kilometry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło. Zobacz mój wcześniejszy post. Raczej latanie tam odpada. Chyba, że chcesz ryzykować starcie z prawdziwą maszyną. Latają nad górką jak wściekłe.

 

Jeżeli masz model silnikowy, to kawałek dalej masz całkiem ładne pola przy ul. Kampinowskiej w Łomiankach, na tyłach Hali Markpolu. Dojazd autobusem 701 do Markpolu lub przystanek dalej. Samochodem - z Kampinowskiej, przed Wiślaną jest zjazd na parking przy samym polu.

 

Poszukaj tematu o lataniu w Warszawie. Jest jeszcze górka w Parku na Kole, ale tam sporo drzew i ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze - szkoda, bo wyglada obiecująco. No akuratnie mam szybowca. Byłem w tą niedzielę na śmietnisku w Markach - akuratnie zaczęło wiać lepiej jak już skończyła mi się cierpliwość na oczekiwanie na wiatr i wracałęm do siebie, ale i tak z niewygodnego kierunku troche, bo akuratnie tam była trawa ( w sensie pokrzywy w pas ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odświeżam temat. Dziś byłem na Zawadach (hałda na siekierkach) i wiało super a mimo to było pusto. Czy ktoś tam jeszcze zagląda? Przydałby się ktoś, kto podpowie jak latać na zboczu (ja dopiero zaczynam). :)

 

To co? Nikt juz nie lata na zboczu w Warszawie czy nikt tu nie zaglada? W niedziele tez bylo fajnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na siekierkach nadal pilnuja hałdy tylko tabliczki ostrzegawcze?? nikt nie przegania z tego terenu??

bardzo chętnie bym tam polatał, chociaż nigdy tam nie byłem, ale widziałem z tamtąd fotki. Tylko z szybowcem 3metrowym mogło by być cieżko przy słabym wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem tam 2 razy polatac w tym roku. W zeszlym roku zdarzylo mi sie tam przyjsc na spacer a nawet ze 2 razy polatac motocyklem terenowym. I jakos nikt sie tym nie zainteresowal. Moze mialem szczescie, ale wydaje mi sie, ze nikt tego nie pilnuje w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Pałacowej na południe, Przyczółkowską do zakrętu trasy w Lewo (ten ostrzejszy).

Potem w Zapłocie, w stronę jez. Powsińskiego, Rosochatą i Prętową do samej Wisły (Wał Zawadzki). Na literze T w lewo. Ale to sam się zorientujesz, bo będziesz przejeżdżał przy samej hałdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym miejscem na takie latanie jest górka w parku Moczydło - dziwię się, że nikt jej nie wymienił. Teren duży i nie ma wysokich drzew, dobry dojazd, jest gdzie auto zaparkować i gdzie zjeść jak żołądek da o sobie znać...

A odkąd zlikwidowali słupy od nieczynnego wyciągu narciarskiego jest jeszcze lepiej. Warunki są tam na tyle dobre, że kiedyś jeszcze w latach 90-tych mały model mojego ulubionego "rzutka" mi tam uciekł (ale pięknie leciał ehhh) :( Oblatywałem tam z resztą większość moich gumówek i swobodnie latających szybowców, a jeszcze wcześniej bawiłem się tam latawcami... Górka nie jest zabudowana, ale tylko jedno jej zbocze (zachodnie) jest dostępne (u podstawy zarośnięte drzewami, które są jednak dość daleko). Ludzi się kręci po niej mało nawet w weekendy. Niestety część z nich to oczywiście "sraluchy" wyprowadzające swoich pupili (chociaż tych też relatywnie niewiele - obok mają Park Szymańskiego po drugiej stronie Górczewskiej - tam jest duży plac będący miejscem wyprowadzania psów ;/, który notabene po trwającej przebudowie parku ma być zagospodarowany jako lotnisko modelarskie)...

 

Tak czy inaczej Górka Moczydłowska to wg. dobre miejsce do latania na zboczu, szczególnie mniejszymi modelami...

 

Widok "na" górkę:

zdjecie,600,138071,20101013,gorka-moczydlowska.jpg

 

Widok "z" górki:

1876_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.