Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drukowany wiatrakowiec

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Osa

Osa
  • Modelarz
  • 125 postów
  • GG:
  • SkądJózefów ten koło Błonia
  • Imię:Adam

Napisano 13 luty 2017 - 20:31

Chciałem spróbować z tymi dziwnymi "pojazdami latającymy" jakimi są wiatrakowce. 

Mając możliwość rysowania w DesignSpark Mechanical oraz drukarkę 3D obok lewego łokcia postanowiłem połączyć obie możliwości i naszkicowałem w DSM takie coś.

moje_1.png

moje_2.png

moje_3.png

moje_8.png

moje_7.png

moje_9.png

moje_10.png

Łopaty balsiane z natarciem sosnowym czyli tak jak wszyscy robią. 

Pakiet zasilający 2650mAh, silnik turnigy D3542 ze śmigłem 9x7 trzyłopatowym.

Wykorzystam rurki aluminiowe marketówki 15mm, 8mm i 6 mm takie mam w szufladzie.

• 0

#2 japim

japim
  • Modelarz
  • 997 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 14 luty 2017 - 17:19

Adam zlituj sie i dokoncz Karasia. :-)
  • 0

#3 Osa

Osa
  • Modelarz
  • 125 postów
  • GG:

Napisano 14 luty 2017 - 17:37

Adam zlituj sie i dokoncz Karasia. :-)

Obiecuję, że w tym tygodniu wracam do rysowania. 

• 0

#4 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 399 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Jerzy

Napisano 25 luty 2017 - 15:51

No to wydrukuj jeszcze obły kokpit i pustą wewnątrz kukłę Sean'a Connery i będzie git (na drukarce 3D chyba da się, tylko pewnie trzeba użyć jakiegoś programu typu ART. a nie CAD). :) Stateczniki, tak na moją intuicję powinny być chyba większe, bo nie ma tu żadnych innych płaskich powierzchni i ze statecznością może być różnie, ale też zależy to od wielkości i szybkości lotu modelu. Ciekawy pomysł Adam. B)

• 0

#5 stema

stema
  • Modelarz
  • 1235 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Stefan

Napisano 25 luty 2017 - 18:52

Stateczniki, tak na moją intuicję powinny być chyba większe, bo nie ma tu żadnych innych płaskich powierzchni i ze statecznością może być różnie,  ale też zależy to od wielkości modelu ... B)

???

• 0

#6 Osa

Osa
  • Modelarz
  • 125 postów
  • GG:

Napisano 28 luty 2017 - 19:14

Jestem Wam winien update wątku. 

Model ukończony wyregulowany czeka na lotniejszą pogodę by podjąć próbę ulotnienia wiatrakowca.

DSC_0521.JPG

DSC_0523.JPG

I po oklejeniu łopat

DSC_0528.JPG

DSC_0532.JPG

Co do pomysłu zabudowy jakiejś owiewki to w tym egzemplarzu ją całkowicie odpuszczam. 

Statecznik poziomy jest z profilem nośnym albo pomorze albo przeszkodzi zobaczymy wkrótce. Jeśli się okaże zupełnie nieskuteczny to żaden kłopot jest przykręcony na dwie srubki M3 więc montaż, demontaż, regulacja jest mało kłopotliwa.

Pozdrawiam

• 0

#7 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 399 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Jerzy

Napisano 25 marzec 2017 - 01:58

???

... a co tu jest niezrozumiałego? Już św. pamięci Papa Schier przypominał zawsze o zasadzie Reynoldsa w swoich publikacjach i przedstawiał fajne wykresy i tabelkę, obrazującą zakres krytyczny dla liczby Reynoldsa. Niejeden krnąbrny (czytaj: nieposłuszny lub nieświadom) modelarz przejechał się na tym, dziwiąc się dlaczego model mu lata źle/niedobrze/dziwnie albo wcale skoro go przeskalował idealnie wg. oryginału.  ;)  Adam twierdzi, że ma statecznik poziomy. Ja tam nic nie widzę, chyba, że ma na myśli tę "bździnkę zaczepioną do kupra"  :D Miejmy nadzieję, że zaśmigłowa struga powietrza, zwiększy w wystarczającym stopniu skuteczność powierzchni stabilizująco-sterowych. :rolleyes:  Niecierpliwie czekam na oblot. Model wyszedł świetnie i szkoda byłoby rozwalić łopaty nośne za pierwszym podejściem.

PS Stefan, poprawiłem skrót myślowy, dodając wytłuszczone słowo. Adam to świetny pomysł na "light kit" do samodzielnego montażu. Drukujesz niezbędne części i pakujesz ze szczegółowym planem montażu i spisem co trzeba dokupić w modelarskim, a co w supermarkecie budowlanym (np. rurki alu).  B)  Tylko dopracować konstrukcję. Myślę, że chętni by się znaleźli. :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych