Skocz do zawartości

Zdjęcie

SIG - SOMETHIN' EXTRA

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 Way

Way
  • Modelarz
  • 244 postów

Napisano 08 październik 2007 - 13:00

Hmm... pofruwałem, pofligałem i naszła mnie ochota na coś większego :mrgreen: Zastanawiam sie nad CAP'kiem 232 Great Planes :devil: :devil: :crazy: :crazy: Taki 2 metry pod benzyne :mrgreen:

#2 Way

Way
  • Modelarz
  • 244 postów

Napisano 03 październik 2007 - 09:34

Następnym modelem miał być warbird coś około 2 metrów rozpiętości. Tylko z planami problem bo facet nie wie czy mi załatwi. A jak nie to może jakiś następny model ze stajni SIG'a a w najgorszym wypadku to zakupię arf'a z WIMAREXU ( już mam wypatrzony :D :D :D :D :D )

Co do filmu to przepraszam za komentarz operatora który przeklnął jak mu uciekłem z obiektywu :oops:

#3 MareX

MareX

MareX

• Moderatorzy
  • 1221 postów

Napisano 03 październik 2007 - 09:11

No super Panie Maćku! :D Oby tak dalej i ten odgłos pracy silnika...
Co następnego do posklejania w planach?

#4 Way

Way
  • Modelarz
  • 244 postów

Napisano 02 październik 2007 - 22:03

:devil: :devil: :devil: :devil: :devil:

http://media.putfile.com/SIG-44

:jupi: :jupi: :jupi:

Wybaczcie za operatora kamery ktory trzęsł siaj jak jasna cholera. Obiecal poprawę :devil: :crazy:

Cuś zdeczko nerwowy ten modelik.

#5 Way

Way
  • Modelarz
  • 244 postów

Napisano 03 wrzesień 2007 - 06:34

Byłem, oblatałem, wylądowałęm :D Samolot lata jak po sznurku. Wykonałem kilka podstawowych akrobacji ( pętla, beczka itp ). Jak na razie był to lot zapoznawczy :D Robiła się szarówka i podchodzę do lądowania. Wszysko pięknie, posadziłem go ładnie na trz punkty i siła rozpędu kołuje sobie po trawie. I nagle się zatrzymał jak na lotniskowcu :shock: Wylączyłem silnik od razu ( odruch ) i pędze do SIG. I jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem że SIG zaliczył.. kreta :| Kopiec kreta znaczy się. I teraz cały silnik rza rozebrać i czyścić :evil: No coż, nie byłem wsciekły bo jeszcze mi się nogi trzesły po locie :)

#6 Way

Way
  • Modelarz
  • 244 postów

Napisano 07 sierpień 2007 - 17:28

Bonczku, na początku zawsze jest mniej czasu, Wiadomo, żona zaraz po porodzie nie zacznie funkcjonować jak przed porodem. Trzeba jakieś żarełko jej zrobić itp itd :) Grunt to rodzinka :D Koniec OT.

#7 Bonczek

Bonczek
  • Modelarz
  • 107 postów

Napisano 07 sierpień 2007 - 13:22

Raz że brak czasu i dwa że ten czas zabiera mi nowo narodzony syn :D :jupi: :devil:

Mówiłem że tak będzie to mi nie wierzyliście :P

#8 Way

Way
  • Modelarz
  • 244 postów

Napisano 07 sierpień 2007 - 10:35

No to rób relację tutaj ;) A jak lata jeszcze nie sprawdzałem. Raz że brak czasu i dwa że ten czas zabiera mi nowo narodzony syn :D :jupi: :devil:
Ale na pewno jeszcze w tym miesiącu go oblatam. Nie ma siły :mrgreen:

#9 pawel

pawel
  • Modelarz
  • 111 postów

Napisano 07 sierpień 2007 - 09:06

Czesc.
Jestem bardzo ciekawy jak to lata, gdyz rowniez niedawno kupilem sobie ten sam model. Jeszcze nie zacząłem go skladac. Przewiduje w nim SC .40

#10 Way

Way
  • Modelarz
  • 244 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 13:20

Jak jest zamocowany ster kierunku, bo chyba coś mi padło na oczy i zawiasów nie dostrzegam? :shock:

:devil: :devil: :devil:

Fajne nie? :faja: :faja: Bo nie widać, zawiasy transparentne, plastiki ;D

#11 Ładziak

Ładziak
  • Modelarz
  • 243 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 12:36

Jak jest zamocowany ster kierunku, bo chyba coś mi padło na oczy i zawiasów nie dostrzegam? :shock:

#12 Way

Way
  • Modelarz
  • 244 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 12:05

Klaps, tak jak obiecałem, masz tu fokę odciągów ( czy zastrzałów jak kto woli ).
Dołączona grafika

Pręcik gwintowany z obu stron i snapy ( dobrze mówę? Bo skleroza i zapomniałem słowa... ).

Zastanawiam się czy nie pierdyknąć mu napis na kadłubie MILICJA. Kolorki ma iście milicyjne :devil:

#13 Way

Way
  • Modelarz
  • 244 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 10:56

No to sie ośmieszyłem jak amator :lol: :lol: :lol: Dobrze że nic nie poprawiałem :)

#14 Ładziak

Ładziak
  • Modelarz
  • 243 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 10:01

zależy od której strony Maciek patrzy

Określając kierunki ZAWSZE patrzymy od ogona i z góry (jakby z pozycji pilota).
Czyli tak jak piszesz jest poprawnie:

stojąc za modelem wykłon zdecydowanie w prawo.

#15 klaps6

klaps6
  • Modelarz
  • 60 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 09:51

Mi się wydaje, że wykłon ma być właśnie w prawo...

Wykłon ma być w prawo, tylko zależy od której strony Maciek patrzy. Jeśli z góry stojąc przed modelem to faktycznie jeśli ma w prawo to źle. Natomiast stojąc za modelem wykłon zdecydowanie w prawo. Można sobie to łatwo wyobrazić. (śmigło kręci się w prawo więc od działywuje z taką samą siła na model jak i na powietrze tylko w odwrotną stronę, dlatego też siła działa w lewo, wniosek wykłon w prawo) Tak ja to przynajmniej rozumiem.

#16 Mareq

Mareq
  • Modelarz
  • 20 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 08:59

Mi się wydaje, że wykłon ma być właśnie w prawo...

#17 Way

Way
  • Modelarz
  • 244 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 08:03

Witam.

Dzisiaj tak patrze sobie na SIG, patrze i coś mnie dusi w umyśle... Dusi.. dusi... i w końcu zobaczyłem że wykłon silnika mam nie w tę stronę co trzeba. Patrzać z góry wykłon powinien być w.. lewo a mam w prawo :crazy: :crazy: Trzeba to zmienić co zrobie lada moment.

Jak wykonałeś odciągi na statecznikach, możesz zrobić zdjęcie?

Fotki wkleję później. Jak się zabiore za korektę silnika.

#18 klaps6

klaps6
  • Modelarz
  • 60 postów

Napisano 15 lipiec 2007 - 09:47

jedno twardsze ladowanie, i cos by sie uszkodzilo

Tu się zgadzam, tłumik i silnik jest bezpieczniejszy tak jak jest... chyba że lądujemy na plecach :D .
Jedna rzecz mi się jeszcze tutaj podoba, kołpak, bardzo tu pasuje aluminiowy :) .

Jak wykonałeś odciągi na statecznikach, możesz zrobić zdjęcie?

#19 tikicaca

tikicaca
  • Modelarz
  • 80 postów

Napisano 13 lipiec 2007 - 17:23

ja bym proponowal zeby silnik zostal tak jak jest, bo jedno twardsze ladowanie, i cos by sie uszkodzilo, najpewniej gwint mocujacy tlumik, a tak to zawsze troche bezpieczniej, i latwiej sie odpala :) a silnik ladny wiec szkoda go narazac na uszczerbek :)

#20 tomson

tomson
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 13 lipiec 2007 - 15:40

Czy ten silnik można by zamocować o 180 stopni tak aby wydech był na dole ??
Dziwnie mi to wygląda tak spaliną w twarz :)