Skocz do zawartości

Ładowarska modelarska a ładowanie akumulatora samochodowego


Ramzi87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej z racji temperatur, i zostawienia samochodu na kilkanaście dni postoju rozładował się akumulator. Mam na wyposażeniu isdt 620 i redoxa alpha bodajże i tu rodzi się moje pytanie czy mogę ładowarką modelarską jedną lub druga naładować akumulator samochodowy? Jeśli tak to co ustawić w ładowarkach? Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ładowałem Imaxem B6 ponad 6 godzin i się nie spaliła a aku się pięknie naładował.

Nastawiasz na 5A a akumulator sam sobie pobierze ile będzie trzeba w moim wypadku wystartowało od 4A i z końcem spadało, poniżej 1A zakończyłem ładowanie.

7563951900_1519756980_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry jak pisał Rysh na programie Pb i nie powinno być problemów. Ja ładowałem imaxB6ac i nie dawał rady wyciągnąć więcej niż 5A. Szybko zeszło poniżej 4A. Po całej nocy było koło 0.5A i zielone oko centry. Pamietaj o odkręceniu korkow w aku jak są. Jak nie to zwróć uwagę na syczenie z aku. Jak jest coś w rodzaju rozpuszczania wapna to przesadzasz z prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.