Skocz do zawartości

ciotka Ju -czyli przymiarka do Ju52


marek rokowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

postanowiłem powalczyć trochę w większej skali - no i z benzynką :) a jak sie już bawic to na całego :)

 

ju52.jpg

 

rozpętość 3,60m

 

silnik napędowy -centralny plus dwie atrapy i być może system dźwiękowy

wagę planuje w okolicy 8-10kg

 

tylko pytanie do znawców:

czy silnik/przeróbka z kosy/ 35cm3 ze smiglem 18x6 pociągnie coś tajkiego?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareczku, więcej detali tego silnika. Bo one maja około 10-12 tyś. obr przeważnie. Policzyłem to śmigło przy 8000 obr i daje ciąg 6,35kg i prędkość strumienia 73 km/h oraz około 1500W. Na autobusik do spokojnego wożenia powinno wystarczyć. Tylko naprawdę będzie latał na skrzydłach :) - bez ratunkowego nadmiaru mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a jak sie już bawic to na całego :)

 

ju52.jpg

 

rozpętość 3,60m

 

silnik napędowy -centralny plus dwie atrapy

Marek, jak chcesz się bawić na całego i robisz model trójsilnikowy o rozp. 3,60, to zrób model na trzy silniki, a nie jakiś erzac z silnikiem centralnym :P:) . Moim zdaniem Twoja koncepcja w tak dużym modelu to niewypał. Może jest dobra do małych modeli, ale nie do tej wielkości. No i pamiętaj, że dwa śmigła obracające sie swobodnie, bedą stawiały opór, więc będziesz miał jeden silnik i dwa hamulce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi

 

wiecie jak jest: 3 silniki i 3x kasa...

troche dużo.. wolę wydać na prawdziwe latanie niż kaprys w postaci ciotki ... :)

zapas mocy by sie przydał...

zatem chyba będe musial sprzedac silnik i kupic wiekszy.

 

nei ma ktos zapotrzebowania? 35cm3, juz po przeróbkach, z łozem piastą i smiglem za 250 PLN - tyle dałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego moge ci doradzic że najpierw latałem na dwuch silnikach 45 cm z pił i jedna atrapa i dawał rade przy 34kg ale miałem atrape i4,5kg ołowiu potem dołożyłem silnik 26cm i 1,5 kg ołowiu , na trzech idzie 45 stopni do góry ,mysle że pomysł z jednym silnikiem jest złym silnik na skrzydle jest bardziej efektywnym napedem jak co to smiało pytaj ,co bede mugł to ci podpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Mariuszu

dzięki za propozycję

ja chce zamknąć sie wagowo w 8-10kg

postanowłem narazie zostac przy jednej  centralnej 50-tce (4,2kW) zobaczymy jak toto będzie pracować

póki co - trwa rysowanie i analiza rozwiązań technicznych

 

Robiłes "faliste" pokrycie w swojej bestii?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.