Skocz do zawartości

Funky Koval niebawem w kinie ... i na moim polu


RobUK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tu widzę masę życzeniowości w kierunku Roberta :)

Robercie, skoro chcesz spróbować sterować balastem, to wato spróbować. Trzeba być otwartym na doświadczenia. Model jest prosty do zrobienia i możesz zrobić nawet dwa takie. najpierw eksperymentować, ciąć, kleić, ciąć, kleić itd

A potem zbudować drugiego z gotowym rozwiązaniem, aby był ładny.

Będę śledził postępy z ciekawością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, że we mnie wierzycie :)

 

          Albowiem powiadam Wam, wiara czyni cuda !!! :) będzie latał

 

Myślę intensywnie nad tym projektem. Momentami tracę wiarę bo faktycznie nie jest to najprostszy pojazd do ulatniania.

Niemniej myślę, że poszedł bym w kierunku napędu a'la Quad ale w takim nieco innym układzie. Mianowicie dwa mniejsze motorki z przodu i dwa większe z tyłu (mam nadzieję, że tym razem rozumiecie co mam na myśli i że ta różnica w wielkości wirników nie przeszkodzi temu czemuś latać :) ) plus napęd pchający lub EDF jako napęd do lotu poziomego.

Twoja sugestia robertus oczywiście jak najbardziej. Najpierw zbuduję "coś" podobnego kształtem do Killer'a K6.

Jeśli sprawdzą się rozwiązania ... wtedy będę budował model docelowy.z ruchomą "płetwą" na grzbiecie :)

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jutro zaczynam robić przymiarki, muszę oszacować ile materiału potrzeba na kadłub, jakie elementy itd.

Trzymajcie kciuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to szykuj się na wydatki czyli na kontroler, dobre jakościowo i wydajne edfy .... zasilanie do tego .... no śledzę bacznie i czekam, powinno być mega.

Na wydatki się przyszykowałem :) spoko, W grę wchodzą także inne rozwiązania. Zobaczymy :)

A propo's napędu QUAD'owego, czy ktokolwiek próbował budować w taki sposób żeby QUAD miał jak pisałem wczesniej Dwa większe śmigła z tyłu i dwa mniejsze z przodu ? Kontroler plus stabilizator powinny sobie poradzić co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja próbuję zrobić Tricoptera z jednym mniejszym śmigłem i coś mi słabo idzie. Ale zrobić się da bo widziałem takie rozwiązania.

 

Zastanowiłeś się jak to miałoby działać? Bo sterowanie quadem i samolotem inaczej się odbywa.

Będziesz miał kontroler quada, np KK2.01 z hobbu king to będziesz mógł zawisnąć i poruszać się w zawisie, czy nawet latać. Teraz do tego chcesz dodać napęd EDF. Jak chciałbyś nim sterować? gazem się nie da  bo gaz w quadzie odpowiada za wznoszenie. Jakiś mikser chcesz zrobić? Albo EDF sterowany gałką jakąś?

Widziałem takie projekty i ludzie robią  jakieś układy sterujące, programują, piszą kod itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob sory za ofa ale powiedz mi gdzie sie zaopatrujesz w depron

 

Czy nie zapytałeś najpierw o balsę przez pomyłkę ? ;) jeśli nie, to moja pomyłka i włączyłem się w dyskusję pisząc o balsie a nie depronie ;) Jakby co to poczyszczę co by komuś tematu nie zaśmiecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.