Skocz do zawartości

Nowa aparatura Turnigy 10 ch


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witamóryś 

Szanowni Użytkownicy i Uczeni w Turnigy  tgy i 10 :-)

 

śledzę wątek o w/w radyjku ,owocem lektury był zakup w HK,.

Moje pytanie jest następujące:

czy jest możliwość nauczenia drona DJI Phantom 1 współpracy z tym nadajnikiem?

Miałem intensywną,trwającą kilka lat, przygodę z modelarstwem rc,ale moja wiedza z tamtego okresu zakończyła się na Hitec Optic 6 ,o dronach wspominać nie będę,bo tylko w Gwiezdnych Wojnach występowały chyba.Fora przeczesałem dość intensywnie,żadnych wiadomości nie znalazłem,jeżeli któryś z

Kolegów miałby informacje,byłbym zobowiązany ;-)

 

Pozdrawiam

Jacol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał któryś z kolegów problem z zasięgiem wynikający z niesprawnego odbiornika w tej apce? Czy jest możliwość "uwalenia" odbiornika przez  nie wiem - nieumiejętną obsługę ? Mam aparaturę od kolegi do sprawdzenia z łódką zanętową. Zasięg kończy się na 150m na wodzie a telemetria pokazuje 100% i miga ten niebieski wskażnik trójkącik. Po zmianie odbiornika na sucho zasięg około 700m. Czy to problem raczej z odbiornikiem czy i nadajnik może być "strzelony" ? Kolega kupił używaną  apkę  i chyba wtopił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że  pojęcie  "dobry zasięg" -  liczony nie w powietrzu a na ziemi to te 700m mieści się w tym pojęciu czy raczej nie? Czy powinno być lepiej? Zakładam, że na wodzie nie da się tyle uzyskać

Na wodzie zawsze będzie mniej.

Pytanie jakiego odbiornika używałeś? Jak ustawiłeś anteny odbiornika a jak nadajnika? To wszystko ma znaczenie.

Badany zasięg na ziemi to faktycznie na ziemi czy np na wysokości 1m czy 1,5 nad głową?

700m może być ok ale może być też mało. Ja miałem 1,8km jak trzymałem odbiornik nad głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem odbiornika od kompletu aparatury czyli 10 kanałowego. Anteny odbiornika ustawione wzajemnie  prostopadle w najwyższym punkcie łódki pod skorupą. Antena nadajnika  ćwiczona w różnych pozycjach ale bez jaj żebym trzymał nadajnik 1,5m nad głową! A badanie kontrolne na ziemi to łódka na glebie a odbiornik na wysokości około 1 m. Rozumiem, że ta aparatura nie ma możliwości ustawiania czułości nadajnika bo nic takiego w opisach nie znalazłem? Podobny lub lepszy wynik w tych samych warunkach uzyskałem na FlySky I6 z tym samym 10 kanałowym ale sprawnym (moim) odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem odbiornika od kompletu aparatury czyli 10 kanałowego. Anteny odbiornika ustawione wzajemnie  prostopadle w najwyższym punkcie łódki pod skorupą. Antena nadajnika  ćwiczona w różnych pozycjach ale bez jaj żebym trzymał nadajnik 1,5m nad głową! A badanie kontrolne na ziemi to łódka na glebie a odbiornik na wysokości około 1 m. Rozumiem, że ta aparatura nie ma możliwości ustawiania czułości nadajnika bo nic takiego w opisach nie znalazłem? Podobny lub lepszy wynik w tych samych warunkach uzyskałem na FlySky I6 z tym samym 10 kanałowym ale sprawnym (moim) odbiornikiem.

To może jak wtrącę swoje trzy grosze i coś zasugeruję. A nie lepiej kupić może komplet (moduł do apki i odbiornik) Orange LRS na 433MHz z nadajnikiem 1W i po problemie. Zasięg spoko wyjdzie na kilka km. Więc po co wyważać otwarte drzwi. Z 2,4GHz zawsze jest problem, bo mała moc i zbyt duże tłumienie, a jak popłyniesz za drzewo to już kicha zupełna, chyba że chcesz pływać albo latać koło nogi. Przy jednym wacie na 433MHz tego problemu zwyczajnie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem odbiornika od kompletu aparatury czyli 10 kanałowego. Anteny odbiornika ustawione wzajemnie  prostopadle w najwyższym punkcie łódki pod skorupą. Antena nadajnika  ćwiczona w różnych pozycjach ale bez jaj żebym trzymał nadajnik 1,5m nad głową! A badanie kontrolne na ziemi to łódka na glebie a odbiornik na wysokości około 1 m. Rozumiem, że ta aparatura nie ma możliwości ustawiania czułości nadajnika bo nic takiego w opisach nie znalazłem? Podobny lub lepszy wynik w tych samych warunkach uzyskałem na FlySky I6 z tym samym 10 kanałowym ale sprawnym (moim) odbiornikiem.

Jak lubisz trzymać nadajnik nad głową :) ja trzymałem odbiornik. Opisując sytuację mieszasz odbiornik z nadajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jak wtrącę swoje trzy grosze i coś zasugeruję. A nie lepiej kupić może komplet (moduł do apki i odbiornik) Orange LRS na 433MHz z nadajnikiem 1W i po problemie. Zasięg spoko wyjdzie na kilka km. Więc po co wyważać otwarte drzwi. Z 2,4GHz zawsze jest problem, bo mała moc i zbyt duże tłumienie, a jak popłyniesz za drzewo to już kicha zupełna, chyba że chcesz pływać albo latać koło nogi. Przy jednym wacie na 433MHz tego problemu zwyczajnie nie będzie.

Temat jest mi zupełnie obcy... Możesz rozwinąć go albo tutaj albo na pw? Kolega ma zamiar pływać na specyficznej wodzie w okolicach elektrowni Rybnik i stąd jego wybór padł na ten rodzaj aparatury bo gdzieś widział czy słyszał, że ma dobry zasięg. Jaki byłby koszt zmiany odbiornika i dołożenia modułu?

robertus - przejęzyczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale do rzeczy.

Kupujesz takie coś

https://hobbyking.com/en_us/orangerx-open-lrs-433mhz-transmitter-1w-jr-turnigy-compatible.html

(tylko trzeba sprawdzić czy obsłuży 10ch), bo masz Turnigy. Do tego odbiornik  https://hobbyking.com/en_us/orangerx-open-lrs-433mhz-9ch-receiver.html, montujesz i cieszysz się lataniem np. na kilka km. Przy łodzi to już nie ma bata aby nie działało. 433MHz to jest najlepsza częstotliwość, bo może i ma trochę zakłóceń od pilotów, ale nie ma takiego tłumienia jak 2,4GHz. Poza tym 1W kiedyś widziałem próby chyba na jakieś 8km latali, a niektórzy twierdzą tu chyba na forum, że to i 20km obleci. Faktem jest że w krótkofalarstwie na podobnej częstotliwości, ale chyba 4 watami robią łączności po Polsce. Jak coś jeszcze, to pisz. Temat jest już stary, a wada tego taka, że musisz wyrąbać odbiornik oryginalny i w jego miejsce zaadaptować ten z mandaryny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest mi zupełnie obcy... Możesz rozwinąć go albo tutaj albo na pw? Kolega ma zamiar pływać na specyficznej wodzie w okolicach elektrowni Rybnik i stąd jego wybór padł na ten rodzaj aparatury bo gdzieś widział czy słyszał, że ma dobry zasięg. Jaki byłby koszt zmiany odbiornika i dołożenia modułu?

robertus - przejęzyczenie :)

 

 

Piszesz  - takie coś ale mi się nie wyświetla nic albo zapomniałeś wstawić linka? :)

Bo się coś pokiełbasiło, a teraz już poprawione jest.

Jeszcze raz linki

https://hobbyking.com/en_us/orangerx-open-lrs-433mhz-transmitter-1w-jr-turnigy-compatible.html

https://hobbyking.com/en_us/orangerx-open-lrs-433mhz-9ch-receiver.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.