Skocz do zawartości

Nowa aparatura Turnigy 10 ch


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem w naszej aparaturze moda na większą baterię kupiłem w Nastik ogniwo dualsky 3700mah.

http://www.nastik.pl/ogniwo-lipol-dualsky-3700mah-p-1416.html

 

 

Montaż skomplikowany musiałem wyciąć od środka całą tą skrzyneczkę na te małe pseudo baterie.

 

Efekt:

Radio uruchomiłem o 11:55 z pełnym podświetleniem 100% non stop. Obecnie o 17:44 pojawił sie alarm o niskim napięciu które wynosi około 3.75.

Zobaczymy ile popracuje bo na domyślnej baterii podczas alarmu potrafiło szybko się radio wyłączyć.

 

Update:

Ten dźwięk alarmu nieźle obciąża radio bo napięcie spada na mocnym pakiecie z 3.75 do 3.71.

 

Update 2:

po 15 minutach pikania alarmu o niskim napięciu wyłączyłem bo mnie denerwował :)

 

Można założyć że radio popracuje ponad około 6 godzin na full. W normalnym użytkowaniu raczej będziemy ściemniać ekran etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No widzisz, pojawia się jeszcze butterfly, czyli dodatkowy pstryczek.

Hmm, spróbuj tak.

W strukturze 2 lotki i 2 klapy

zrób linear mix1 ch1 ali --> ch6 flp, przelącznik swc dwon

zrób linear mix2 ch5 ali2 --> ch7 flp2, przelącznik swc down

 

Ikonkę Butterfly masz też, przypisz tam inny przelącznik

Witam

Ja mam chyba inny problem niż opisany powyżej.

Mam nadajnik TGY i10. Nie mogę sobie poradzić z ustawieniem klapolotek (w mojej starej Futabie nazywało się to chyba flaperon i był to oddzielny dedykowany mikser). Model ma tylko lotki napędzane osobnymi serwami na kan. 1. i kan. 5. nie ma klap. Chcę zrobić tak, aby przy lądowaniu, po przełączeniu przełącznika obie lotki opadały w dół, ale nie do końca (np. do 60%) i żeby zachowały część wychyleń z tego dolnego położenia w obie strony tak, że można nimi nadal sterować modelem. Używałem często tego ustawienia, co znacznie zmniejsza prędkość przyziemienia i dobieg, a jednocześnie model nie musi mieć oddzielnych lotek i klap. W TGY i10 nie mogę sobie poradzić z tym ustawieniem. Proszę o pomoc, gdyby ktoś mógł mi to szczegółowo rozpisać w ustawieniach nadajnika byłbym wdzięczny.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem moda baterii. Wszyscy wiemy jak krótko trzyma oryginalna bateria.

Zamiast oryginalnej baterii 1700mAh zapakowałem do środka dwa akumulatorki 18650 po 3500mAh każdy.

 

Do moda wykorzystałem koszyczek na takie akumulatorki, jakby ktoś miał drukareczkę 3D to może sobie wydrukować bardziej pasująca część. Plik widziałem na rcgroups.

post-7718-0-18640000-1533884624_thumb.jpg

 

Musiałem usunąć oryginalne miejsce na baterie, bo nowy pakiecik jest grubszy niż oryginał. Ostatecznie wpasowałem nowy koszyczek w oryginalne miejsce po baterii.

post-7718-0-62185600-1533884837_thumb.jpg

post-7718-0-74850500-1533884841_thumb.jpg

Zespawałem lutownicą :)

 

Dosztukowałem dłuższy kabelek z odpowiednią wtyczką.

post-7718-0-95582300-1533884845_thumb.jpg

Jeszcze kawałek ładnego papierka, żeby było ładnie. Kiedyś zastąpię to cienka czarną gąbeczką.

post-7718-0-09165700-1533884850_thumb.jpg

 

I koniec, tak wygląda komora z baterią.

post-7718-0-37615200-1533884853_thumb.jpg

 

I teraz najciekawsze.

To jest pakiet Li-ion 3,6 z max napięciem po naładowaniu 4,20V. Ładowarka redox przy ustawieniu Li-ion ładuje tylko do 4.10V. ładowałem więc na programie Li-pol

Od poziomu fabrycznego, zapewne storage, weszło 3800mAh.

Zobaczymy jak to sie będzie sprawować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę zastosowałeś Samsungi INR-18650-35E. Bardzo dobre akumulatory. Stosuję je od dawna w swoim nadajniku Futaby i kilku kolegom do Futaby 14MZ robiłem z tego pakiety. Tam też czas pracy na zamiennikach to była porażka, a oryginalny akumulator to było coś pod 400zł, a w nim wewnątrz niespodzianka:)

 

Mam dwa pakiety do nadajnika - drugi na ogniwach Panasonic NCR-18650B- też polecam. Wszystkie bez układów PCB.

Obydwa ładuję prądem 1,5A na programie Li-Pol z balanserem( kable do balansera wlutowałem w pakiety) do napięcia końcowego 4,2V/ celę. Te akumulatory są do tego przystosowane.

Noty katalogowe załączam jakby ktoś chciał rzucić okiem.

samsung_35E.pdf

ncr18650b.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Może ktoś ogarnie temat. Potrzebuje zrobić mix-a na 2 serwach na max wychylenia czyli prawo serwo od max góra do max dół to samo prawo a nie od neutrum i dół od max góra do max dół potrzebne do glajta nie wiem jak to za bardzo ogarnąć bo chodzą mi jak lotki i steru w górę tez mi nie trzeba mam nadzieję że jakoś logicznie to opisałem. Pozdrawiam i wszystkim Wesołych świąt życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem co potrzebujesz ale chodzi Ci chyba o zwykły Linear MIX.

Miksujesz dwa kanały np. 9 -Maste i 10-Slave.

Kanał 9 - Master - ustawiasz pod pstryczek dwu pozycyjny i serw wychylają się od pozycji skrajnej do skrajnej.

Jakbyś podpiął kanał 9 pod przełącznik trzy pozycyjny masz 3 pozycje serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ma być to pod gimbalem?

Jeżeli tak to udało mi się ustawić coś takiego chodź do końca nie wiem czy o to chodziło.

Wykorzystałem kanały 9 i 10 oraz 4 mixy i prawy gimbal. (lotki,wysokość kanał 1i2)

Mix1 .

Master-aileron 

Slave-ch9

Low: -100% ,reszta 0

 

Mix 2

Master-aileron

Slave-ch10

Hight: -100% , reszta 0

 

Mix 3

Master-elevator

Slave-ch 9

Lov: +100% 

Hight: +100%

 

Mix 4

Master-elevator

Slave-ch 10

Lov: +100%

Hight: +100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma być do wózka do paralotni

pod lewym drągiem tylko silnik

pod prawym w prawo max góra-dół w lewo max góra-dół

lewy drąg w góre serwa max od góry w dół

 

Nie wiem jak to opisać dokładniej

 

Może to sam jakoś ogarnę w wolnej chwili

 

edit

 

może jeszcze tak na podstawie skrzydła w lewo lewa lotka max w dół od skrajnego górnego nie od neutrum

analogicznie w prawo drąg w górę obie lotki max w dół od skrajnego górnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobisz tak że pozycja neutrum serwa będzie skrajną pozycją serwa to da się zrobić i według mnie to działa.

Offsetem trzeba przestawić serwo w skrajną pozycje.

Kanał wysyła impulsy  1-2 ms co powoduje ruch serw od pozycji skrajnej do skrajnej. Jeżeli wykorzystamy połowę impulsów 1-1,5ms ( połowa ruchu drążka)to serwo zrobi tylko połowę ruchu. Tym nadajnikiem chyba więcej nie zrobimy może ktoś ma jakiś inny pomysł.

Mix1 .

Master-aileron

Slave-ch9

Low: -100%

Offset: -100%

Mix 2

Master-aileron

Slave-ch10

Hight: -100%

Offset: +100%

Mix 3

Master-elevator

Slave-ch 9

Lov: -100%

Hight: 0

Mix 4

Master-elevator

Slave-ch 10

Lov: +100%

Hight: +100%

 

Inna sprawa to TARANIS tam bardzo łatwo zrobiłem tak jak chciałeś ,chociaż nie wiem do końca czy o to chodziło ale tam możliwości są prawie nieograniczone.

Połowa ruch drążka powoduje pełny zakres ruchu serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich

Mam problem z którym z racji małej wiedzy nie mogę rozwiazać.

Chciałbym zrobić retransmicję sygnału z odbiornika TGY-iA10 do nadajnika eleresa. Niestety moje próby są bez rezultatu,

Poszukuję użytkownika /okolice Łodzi/ aparatury TGY-iA10, który użytkuje retransmisję do eleresa i może mi pomóc.

Pozdrawiam

mazico@op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Wymieniłem sprężyny. Wstawiłem sprężynki od FrySky (dzięki Jerzy), są nieco dłuższe, ale z grubszego drutu. Drążki są odczuwalnie sztywniejsze.

Nie wiem na ile miarodajny jest test jaki zrobiłem, ale opierając bokiem drążek na wagę na oryginalnym miałem ok 40g, a na nowym ok 70g.

 

Dla porównania

20200926_114550.thumb.jpg.de4cada2aad6fac9cf5b2c674500004c.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.