Skocz do zawartości

Nowa aparatura Turnigy 10 ch


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami latam kopterkiem, ale w trybie śmigłowcowym (fixed-pitch) - zero problemów.

Trochę wg mnie bez sensu z tą aktualizacją dla MR, ponieważ wiele funkcji podstawowych (jak np. rewersy) w śmigłowcach/samolotach jest niedostępnych. Rozumiem, że nie dopuszczają oni możliwości niedostrojenia komputera modelu przed wyjazdem w pole...

 

Przy okazji posta zapytam: czy pojawiły się jakieś sposoby na telemetrię odejmującą 0.2-0.3V z realnego naładowania pakietu? Gdzieś na forum zauważyłem tę kwestię, ale chciałbym się zorientować jak teraz to wygląda i jak to widzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powoli łapię filozofię tej aparatury, najważniejszy jest znaczek aktywacji a pokrętło działa także pod paluchem :)

Udało mi się znaleźć funkcje needle czy jakoś tak i na 8 kanale mam drugi silnik ze swoimi krzywymi.

Na razie bardzo fajne radio , mam Frysky ,bardzo podoba mi się jak leży w rękach a jeszcze lepiej w pulpicie.

Denerwóje mnie tylko ta niebieska dioda ,mogli dać zieloną znacznie milsza dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam pytanie odnośnie telemetrii innych firm, czy czujniki takie jak te:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7838__Airspeed_Expander_V3.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7837__Altitude_MicroSensor_standalone_or_e_logger_V4.h

 

Działały by z tą aparaturą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Panowie, wiecie może jak prawidłowo skonfigurować mikser delty? Próbowałem sam za pomocą linear miksers, ale zawsze zatrzymuje się na tym, że wysokość pracuje na odwrót ( drąg do góry, wysokość do góry) a revers na samej wysokości nie działa.

Poproszę o wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy,

mam problem ze zbindowaniem odbiornika TGY-iA6 z tym radiem(TGY-i10). Pomimo ustawienia właściwego protokołu(AFHDS2A) oraz przejścia procedury bindowania baaardzo wiele razy, całość nadal nie chce się ze sobą dogadać. Oczywiście próbowałem też innych protokołów. Na zagranicznych forach wyczytałem, że przy niektórych wersjach firmware radia jest problem z połączeniem tych dwóch urządzeń. Niestety informacje jakie znalazłem  były niespójne.

Wadę odbiornika wykluczam ponieważ sprawdzałem dwa różne. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Jeśli tak to czy macie pomysł jak to rozwiązać?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem downgrade zgodnie z zaleceniami z linku Robertus'a

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=33426116&postcount=1381

Problem został rozwiązany. Odbiornik iA6 binduje się z radiem bez problemu. Jedyny skutek uboczny jaki zauważyłem to problem z importem ustawień modelu z karty SD- zrobił się mały kocioł który należało wyprostować tzn część kanałów zaczęła działać odwrotni i trzeba było ustawić revers itp. Nic groźnego. Po 20 min zabawy radiem jestem w punkcie wyjścia jeśli chodzi o ustawienia, ale jestem do przodu o poprawnie zbindowany nowy odbiornik.

Sukces.

Dziękuję za konstruktywną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.