Skocz do zawartości

Nowa aparatura Turnigy 10 ch


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam jeszcze jedno pytanie i prośbe o pomoc. Chcę zrobic mix /uruchamiany przełacznikiem/ glebokosci w zaleznosci od gazu. Muszę tak mieć bo szybowiec mi za bardzo zadziera przy napędzie. Jak zrobię taki mix to gaz 'jako zero'  jest przyjmowany od pozycji srodkowej drążka, o nie od dolnej pozycji, gdzie praktycznie gaz jest na zero. Powoduje to że mix działa dobrze tylko dla jednej połowy ruchu drążka gazu. Jeśli to zacznę korykowac ofsetami to znowu przestawiam wytrymowaną pozycję statecznika i będzie sie ona rożnic od pozycji statecznika gdzie mix jest wyłączony. Czy macie jakiś pomysł?

Linear mixes > Mix1 > Ikona przełącznika > np: SwA Down < Master > Basic function > Throttle function < Slave > Output channel > Chan. 2 (Elevator) 

Low side -10% < High side -25% < Offset -10%

Offset=Low side

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linear mixes > Mix1 > Ikona przełącznika > np: SwA Down < Master > Basic function > Throttle function < Slave > Output channel > Chan. 2 (Elevator) 

Low side -10% < High side -25% < Offset -10%

Offset=Low side

 

 

Użyj Curve Mix, gdzie ustawisz krzywą miksowania.

Serdecznie dziękuje! Mam jeszcze wiele do nauki z tym nadajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sposób:

Curve mixes > Mix1 > Ikona przełącznika > np: SwA Down < Master > Basic function > Throttle function < Slave > Output channel > Chan. 2 (Elevator) 
Curve > 11 points, / type
L=0
2=-1%
3=-2%
4=-3%
5=-7%
6=-10%
7=-13%
8=-19%
9=-24%
10=-28%
H=-32%
 
Sprawdzasz w Display servos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drugi sposób:

Curve mixes > Mix1 > Ikona przełącznika > np: SwA Down < Master > Basic function > Throttle function < Slave > Output channel > Chan. 2 (Elevator) 
Curve > 11 points, / type
L=0
2=-1%
3=-2%
4=-3%
5=-7%
6=-10%
7=-13%
8=-19%
9=-24%
10=-28%
H=-32%
 
Sprawdzasz w Display servos

 

Dziękuję! Jutro sprawdzę obie metody. Jesteście Wielcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a widzieliście, że można ją kupić w hobbykingu eu za 93euro ?

Po zalogowaniu do HK, widzę cenę 99Eur.

 

O, tu: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__75271__Turnigy_TGY_i10_10ch_2_4GHz_Digital_Proportional_RC_System_with_Telemetry_Mode_2_EU_Warehouse_.html?strSearch=turnigy%20i10

 

Jak to jest że u ciebie kosztuje 93 Eur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.