Skocz do zawartości

Nowa aparatura Turnigy 10 ch


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Da się, choć z takim RealFlight nie bardzo chce współpracować. Da się, ale przynajmniej u mnie jakoś słabo... Za to z symulator Multiplex współpracowała fantastycznie

Oprócz gniazda USB jest gniazdo trenera z sygnałem PPM.

Można wykorzystać odbiornik w trybie PPM (CH1-wyjście, tylko osiem kanałów).

Jak da się inne radia to te również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem podłączyć aparatury do kompa z "legalnym inaczej" realflightem. Turnigy 9X się dało, przyznaję bez bicia, że z nielegalnym oprogramowaniem działało. i-10 nie próbowałem, bo w międzyczasie nabyłem płytę z programem i interfejsem do którego niby można podłączyć dowolną aparaturę. I własnie tu był problem - jakoś mi się tej dowolnej i-10 nie udało podłączyć. Może coś źle robiłem, bardzo możliwe, ale nie udało mi się. W końcu uznałem, że mam dość, za parę złotych kupiłem na Allegro nadajnik do RealFlighta i mam spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wygląda sytuacja z tą aparaturą w obecności mocnego regulatora ESC jak np 60A? Nie trzepie serwerami etc?

Widziałem test zasięgu, ale bez obecności pracującego pod obciążeniem regulatora.

To na pewno nie problem radia tylko jego zasilania. Dobry i wolny od zakłóceń UBEC zapewni poprawną pracę odbiornika.

Większość regulatorów ESC ma wbudowany układ BEC, który nie zawsze dostarcza odpowiedni prąd dla pracy odbiornika i serwomechanizmów.

Jest on również źródłem dodatkowego ciepła wydzielanego na obwodzie drukowanym regulatora obrotów.

To najczęściej prosty liniowy regulator, który jest przeciążony i przegrzany.

Są oczywiście wyjątki, regulatory ESC z UBEC pracującym impulsowo, o wysokiej sprawności.

Jeśli miałeś taki problem, to raczej zadbaj o solidne zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie problem radia tylko jego zasilania. Dobry i wolny od zakłóceń UBEC zapewni poprawną pracę odbiornika.

Większość regulatorów ESC ma wbudowany układ BEC, który nie zawsze dostarcza odpowiedni prąd dla pracy odbiornika i serwomechanizmów.

Jest on również źródłem dodatkowego ciepła wydzielanego na obwodzie drukowanym regulatora obrotów.

To najczęściej prosty liniowy regulator, który jest przeciążony i przegrzany.

Są oczywiście wyjątki, regulatory ESC z UBEC pracującym impulsowo, o wysokiej sprawności.

Jeśli miałeś taki problem, to raczej zadbaj o solidne zasilanie.

Wiesz pisze po doświadczeniu z radiem 35MHz Muliplexa z synteza podwójna przemiana i IDP :) Wiec to co najlpesze za czasów 35MHz

Odbiornik zasilany z pakietu NiMH 5 celowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dawnych czasach była super. W sumie nadal jest póki latam na spalinie lub regulatorze max 35A. Jedynie na tym mystery 60A wariuje.

 

U mnie też zarówno na odbiornikach MPX jak i Hitec regulator Mystery (chyba 85A) powodował, że wariowały serwa już w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów. Z regulatorami Turnigy Plush 60A czy innymi nie ma tego problemu. Po prostu te Mystery sieją zakłóceniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmiku sam juz nie wiem która wybrać ;) Obie mają plusy które chciałbym mieć. 

 

A jak z software wyglada sprawa? Z tego co widziałem łatki na razie wypuszcza tylko Turnigy.

 

Są jakies przecieki o wyjsciu ich nastepcy?

 

 

I jak Bartek dokonałeś wyboru? Pamiętaj że to Flysky ją produkuje i jest rozpowszechniana pod kilkoma brendami. Co do łatek z tego co się orientuję (mogę być w błędzie) idą ona w miarę równolegle, co świadczy o tym że przygotowuje je producent, a nie na przykład HobbyKing dla nadajnika Turnigy. Pisałem do producenta - FlySky z zapytaniem kiedy planują łatkę naprawiającą stoper w funkcji całkowitego przebiegu, ale może za rok dwa coś odpowiedzą :=))  Od dwóch tygodni cisza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Jestem nowy na forum i chciałbym Państwa prosić o pomoc. Posiadam ten nadajnik (wersja Flysky) i chciałbym podłączyć do modelu samolotu żyroskop. W instrukcji mam podane że mam go podpiąć pod jakiś kanał i przełącznik 3-pozycyjny (ma dwa tryby pracy).

Proszę podpowiedzcie jak to zrobić. Jeśli zaprogramuję przełącznik (funkcja AUX), to nie mogę go zrobić aby w pozycji ode mnie (czyli na 1) żyroskop był wyłączony. Zawsze mi wskakuje odwrotnie, czyli na 3 jest wyłączony. Czy można to odwrócić, czy jest to taki urok oprogramowania? Rewersem nic nie daje.

Jest to dla mnie niewygodne, ponieważ chcę aby w pozycji neutralnej (brak działania) wszystkie przełączniki na nadajniku były skierowane odemnie. Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Jestem nowy na forum i chciałbym Państwa prosić o pomoc. Posiadam ten nadajnik (wersja Flysky) i chciałbym podłączyć do modelu samolotu żyroskop. W instrukcji mam podane że mam go podpiąć pod jakiś kanał i przełącznik 3-pozycyjny (ma dwa tryby pracy).

Proszę podpowiedzcie jak to zrobić. Jeśli zaprogramuję przełącznik (funkcja AUX), to nie mogę go zrobić aby w pozycji ode mnie (czyli na 1) żyroskop był wyłączony. Zawsze mi wskakuje odwrotnie, czyli na 3 jest wyłączony. Czy można to odwrócić, czy jest to taki urok oprogramowania? Rewersem nic nie daje.

Jest to dla mnie niewygodne, ponieważ chcę aby w pozycji neutralnej (brak działania) wszystkie przełączniki na nadajniku były skierowane odemnie. Z góry dziękuję za pomoc!

Auxiliary channels

Np.: CH10 Aux6

SwD lub SwF

Down, jak chcesz zmienić góra/dół wybierz Up.

To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Bartek dokonałeś wyboru? Pamiętaj że to Flysky ją produkuje i jest rozpowszechniana pod kilkoma brendami. Co do łatek z tego co się orientuję (mogę być w błędzie) idą ona w miarę równolegle, co świadczy o tym że przygotowuje je producent, a nie na przykład HobbyKing dla nadajnika Turnigy. Pisałem do producenta - FlySky z zapytaniem kiedy planują łatkę naprawiającą stoper w funkcji całkowitego przebiegu, ale może za rok dwa coś odpowiedzą :=))  Od dwóch tygodni cisza.

Wiesz co generalnie juz wiem czemu mi radio kłóciło była to wina regulatora. Wiec chyba na jakiś czas sie wstrzymam z wymiana. Właśnie sie zastanawiam nad kupnem nowego reglera, jak go kupie i bedzie ok to raczej napewno nie zmienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dzięki. Tylko mam problem bo czy dam "down" czy "up" zawsze działa w tej pozycji co pisałem. Przestawia się.

Bo jak przełączysz w trakcie ustawiania, to Ci się przestawi.

Ustaw Up albo Down (dotknij na ekranie, nie ruszaj przełącznika fizycznego) i wyjdź z Auxiliary channels, a wtedy się zapisze i sprawdź w podglądzie (Display servos) Up wychyla w prawo, Mid środek, Down lewo.

Jak zmienisz na Down (w Auxiliary channels), to jest odwrotnie. Działa, sprawdziłem zanim napisałem.

Jeśli masz problem ze zrozumieniem ustawień podłącz do tego kanału serwo w odbiorniku i sprawdź jak się wychyla jego ramię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie czy ktoś eksperymentował, lub ma takową wiedzę czy istnieje możliwość podłączenia dwóch nadajników jako trener i uczeń, ale pierwszy to nadajnik i10 a drugi to i6? Oba maja inne przyłącza kabla trenera: pierwszy jack 3,5mm a drugi din4.

Tak myślę by przejściówkę din4 na jack zastosować z tego kompletu, tylko boję się aby nie uszkodzić nadajników: http://abc-rc.pl/Symulator-FMS-kompletny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję. Ten zestaw który podałem jest w drodze do mnie. Zakupiłem go dla kolegii aby latał na symulatorze zimą na swoim i6. Później loty w realu na kablu. Mam rozumieć że taka przejściówka może być?

 

Tą przejściówkę miałeś chyba na myśli: http://abc-rc.pl/p/51/3674/-symulator-fms-przejscie-na-mini-din.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jeszcze jedno pytanie i prośbe o pomoc. Chcę zrobic mix /uruchamiany przełacznikiem/ glebokosci w zaleznosci od gazu. Muszę tak mieć bo szybowiec mi za bardzo zadziera przy napędzie. Jak zrobię taki mix to gaz 'jako zero'  jest przyjmowany od pozycji srodkowej drążka, o nie od dolnej pozycji, gdzie praktycznie gaz jest na zero. Powoduje to że mix działa dobrze tylko dla jednej połowy ruchu drążka gazu. Jeśli to zacznę korykowac ofsetami to znowu przestawiam wytrymowaną pozycję statecznika i będzie sie ona rożnic od pozycji statecznika gdzie mix jest wyłączony. Czy macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.