Skocz do zawartości

Nowa aparatura Turnigy 10 ch


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Sprawdzałem bindowanie  nadajnika TGY- i10( wer.programu z19.03.2015)  z odb.iA6  wszystko jest OK ,ale z nadajnikiem (wer. programu z 07.08.2015) już nie mogę zbindować tego odbiornika, ale z odbiornikiem iA6B działa prawidłowo. Nadajniki mam TGY a odbiorniki FS.

Trochę to dziwne ale prawdziwe. Musi być jakiś błąd w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odbiorniki ch6 bez problemu się zbindowały z i-10, telemetria (czujniki napięcia) działa. Zarówno w warszawskich modelach (cztery jadą na odbiornikach 6ch), jak i w działkowych (inna aparatura, trzy modele mają 6ch). Zadziwiliście mnie tym postem, nawet nie wiedziałem, że są jakieś problemy. 

 

W warszawskiej apce mam wgrany nowy soft kilka miesięcy temu. Głównie dlatego, że działkowa miała już nowy, która w kilku miejscach menu się różni, a że wiele funkcji obsługuję na pamięć nie chciało mi się uczyć dwóch ustawień i zrobiłem update. 

 

A jeszcze mi się tak przypomniało - w czujnikach do odbiorników 10ch są inne wtyczki niż w odbiornikach 6ch. Część czujników które mam były kupowane z myślą o 10ch, przeróbka wymagała wymiany białego białego na płaskie czarne - i też działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest już solution do tego.

Support HK proponuje wgrac firmware 5/13/15

Wrzucę tu pliki.

218166595X1573078X0.pdf

713007333X365809X43(1).zip


U mnie odbiorniki ch6 bez problemu się zbindowały z i-10, telemetria (czujniki napięcia) działa. Zarówno w warszawskich modelach (cztery jadą na odbiornikach 6ch), jak i w działkowych (inna aparatura, trzy modele mają 6ch). Zadziwiliście mnie tym postem, nawet nie wiedziałem, że są jakieś problemy. 

 

W warszawskiej apce mam wgrany nowy soft kilka miesięcy temu. Głównie dlatego, że działkowa miała już nowy, która w kilku miejscach menu się różni, a że wiele funkcji obsługuję na pamięć nie chciało mi się uczyć dwóch ustawień i zrobiłem update. 

 

A jeszcze mi się tak przypomniało - w czujnikach do odbiorników 10ch są inne wtyczki niż w odbiornikach 6ch. Część czujników które mam były kupowane z myślą o 10ch, przeróbka wymagała wymiany białego białego na płaskie czarne - i też działa...

Pawle zauważ, że problem dotyczy odbiorników iA6 nie iA6B. Tych bez gniazdek na dodatkowa telemetrię

 

post-7718-0-58608000-1449936688.jpg

 

Ja binduję wszystko, ale ja mam stary soft. Gdyby nie to, że trzeba potem wszystko bindowac od nowa to też pewnie bym zrobił update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przepraszam, nie skojarzyłem, rzeczywiście. No tych lekkich w celofanie nie mam ani jednego...

 

a z aktualizacją to się nie śpiesz. Owszem, jest troszkę lepiej, jakby więcej opcji, można sobie dowolnie nazywać kanały (np zamiast zamiast AUX6 mam PODWOZIE), ale jednocześnie straciłem licznik całkowitego przebiegu (znaczy czasu jaki model latał z silnikiem powyżej 10% obrotów). Coś się popieprzyło i nie działa. Więc nie ma tak dobrze, że tylko coś poprawili, niestety udało im się też trochę spieprzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się nietrafiony także dla tych, co w locie klikają czasem po ekranie z uwagi na to, że boczne ścianki skutecznie ograniczają podejście dla palca. Moim zdaniem, po rocznym doświadczeniu z tym radiem - kompletnie niepotrzebny gadżet. Wystarczy ustawić bardzo mocne oświetlenie żeby widzieć wszystko na ekranie także w pełnym słońcu, a jak się ustawi zaciemnienie ekranu po 10 sekundach to baterii wystarczy na ładnych parę godzin latania

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ten http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10625__HobbyKing_GT_2_2_4Ghz_Receiver_3Ch.html odbiornik jest kompatybilny z i-10? Wydaje mi się, że po przestawieniu na starszy tryb nadawania będzie działać, ale nie mam 100% pewności.

 

Robert co do twojego pytania - szukałem, szukałem i nie znalazłem :( wydaje mi się, że niestety nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To koledze Frankowi się wiesza ewidentnie.

Na lotnisku nie widziałem i potwierdzić nie mogę.

Fajny, tylko nieużywany. A smycz chyba nie firmowa  :)

Proszę o uzupełnienie w podpisie, bo brak "TGY-i10"

Szykuj na weekend Pioneer'a, ale o tym wieczorem w innym wątku napiszę. 

 

Teraz poważnie. Zdarzyło mi się kiedyś, że miałem kłopoty po zmianie modelu.

Niektóre kanały źle działały, dopiero po restarcie nadajnika było w porządku.

Niestety nie pamiętam szczegółów.

Flysky FS-i10

Version 1.05PL

Hardware 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych problemów, nawet teraz przy ujemnych temperaturach raz pojechał na lotnisko i nic złego się nie działo. Ręce marzły i tyle...

 

Co do pulpitu, to ja mam uniwersalny: 

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p8809,pulpit-do-aparatury-uniwersalny

 

I jestem bardzo zadowolony. Jak za te pieniądze to po prostu bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.