Skocz do zawartości

Drugi samolot - Vento/RelaxII kilka pytań


a2j
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od ponad roku latam samolotami RC na początku jakiś parkflyer, aktualnie od 7 miesięcy latam modelem Sport Cub S2 od Parkzone. Jestem z niego bardzo zadowolony a latanie sprawia wiele radochy. Z uwagi na specyfikę posiadanego modelu przymierzam się do zakupu drugiego samolotu - szybowca do zupełnie innej zabawy. Zabawa na wietrze może jakaś termika -  głównie nauka tego stylu latania.

 

Przeglądnąłem forum, oferowane na rynku modele i jestem skłonny zakupić piankowca z tematu tj. Vento od RMS lub klona Relax II od Hype i tu kilka pytań do bardziej doświadczonych forumowiczów:

1. Są dostępne wersje ARF tych modeli w podobnej cenie

- Vento - 479 zł (nastik.pl)

- Relax II - 490 zł (rc-ikar.pl)

i czy ktoś wie jak z wyposażeniem w tych modelach który będzie lepszy? Ze strony rc-ikar.pl wiem że Relax II ma wyposażenie od Hobbywing.

 

2. Czy jednak kupić kit Veto za 279 zł a resztę dobrać samemu?

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vento od ok. 3 lat i jestem zadowolony.

Jest to tak naprawdę mój pierwszy samolot i nie miał łatwego życia.

Kupiłem go jako RTF, ale obecnie lata już na mojej aparaturze, dostał nowy pakiet, silnik i regulator.

Oryginalny silnik z łopatkami jest słaby, latać lata ale nie jakoś wystrzałowo.

Polecam KIT'a, jak coś to mogę napisać co jest w moim.

Samolocik lata fajnie, spokojnie, da się nim wykonać przy zwiększonych wychyleniach beczkę, pętlę i inne proste akrobacje.

Da się też w nim zainstalować klapy, jest to proste, potrzeba tylko serw i popychaczy, nie powiem jak na nich lata bo sam dopiero je zainstalowałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam vento i mogę polecić. Mam emaxa gt2215/09 serwa towerpro i całkiem przyzwoicie lata. Przy pętli, albo locie na plecach widać jak skrzydła się odcinają, ale jeszcze nie zaklaskał ;). Z pakietem 2200mah waży około 900g. Na klapach nie latam, ale mam zmiksowane klapolotki i powolny lot też nie jest trudny.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam Vento od roku. Kupiłem wersję z silnikiem i regulatorem bez aparatury. Dorobiłem klapy. Używam pakietów 1300 mAh 3S. Vento lata super,jest wolny i przewidywalny, wybacza błędy. Przydaje się ustawienie motyla bo czasem trudno wylądować na lotnisku leci i leci. Przy dobrych warunkach lata w termice - ostatnio wyciągnęło mnie na 386 m ze 100 - model było widać ale wyżej bałem się że mi zniknie. Wadą mojego egzemplarza jest nieprecyzyjne mocowanie stateczników - ustawiłem, dałem podkładkę z balsy i nie odkręcam. Fabrycznie nie widać też skłonu silnika - na pełnym gazie idzie ostro do góry a potem robi pętlę...domiksowałem 20% SW do silnika od 50% wychylenia gazu - zakładałem że po krecie dam podkładkę i założenie to jest ciągle aktualne. Na pakiecie latam min 8 min do 20 przy dobrych warunkach, typowo 12 min.

Polecam jako jeden z pierwszych modeli. Teraz jednak chodzi mi po głowie coś o lepszej doskonałości, coś bardziej odpowiedniego do latania w termice....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam Vento od roku. Kupiłem wersję z silnikiem i regulatorem bez aparatury. Dorobiłem klapy. Używam pakietów 1300 mAh 3S. Vento lata super,jest wolny i przewidywalny, wybacza błędy. Przydaje się ustawienie motyla bo czasem trudno wylądować na lotnisku leci i leci. Przy dobrych warunkach lata w termice - ostatnio wyciągnęło mnie na 386 m ze 100 - model było widać ale wyżej bałem się że mi zniknie. Wadą mojego egzemplarza jest nieprecyzyjne mocowanie stateczników - ustawiłem, dałem podkładkę z balsy i nie odkręcam. Fabrycznie nie widać też skłonu silnika - na pełnym gazie idzie ostro do góry a potem robi pętlę...domiksowałem 20% SW do silnika od 50% wychylenia gazu - zakładałem że po krecie dam podkładkę i założenie to jest ciągle aktualne. Na pakiecie latam min 8 min do 20 przy dobrych warunkach, typowo 12 min.

Polecam jako jeden z pierwszych modeli. Teraz jednak chodzi mi po głowie coś o lepszej doskonałości, coś bardziej odpowiedniego do latania w termice....

Pozdrawiam

Ja na jednym 2200mAh 3s przed chwilą polatałem ~40 min., faktycznie, model waży RTF 950g ale nie odczuwam znacznej różnicy w porównaniu do 1300, także polecam zdecydowanie większy pakiet.

 

Wytapatalkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wielkie dzięki za Wasze opinie.

Właśnie z myślą o posiadanych pakietach (2200mAh 3S) wybrałem ten model.

Ostatnio moim Sport Cub-em wykręciłem niezły rekord właśnie na tym pakiecie - 20 min spokojnego patrolowego lotu :D

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.