Skocz do zawartości

Katana, tym razem elektryk 1120mm.Pliki formatek.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Zrobiłem statecznik poziomy i do wieczora stery wysokości powinny być zrobione.Zmieniłem obrys statecznika w stosunku do planów bo ten mi się bardziej podoba a poza tym trawa nie zablokuje steru wysokości co już się zdarzyło raz koledze.

dsc0553.jpg

dsc0555k.jpg

dsc0556.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dorobiłem stery , narazie niedokończone jeszcze.

Zaraz zamieszczę link do poprawionych przez kol.Kakabe plików/formatek do tego modelu.Koszt wycięcia głównych elementów czyli tego co na formatkach to wraz z materiałem i wysyłką to 116zł (cena na dzień dzisiejszy i trzeba pytać indywidualnie) taniej się nie da.Odrazu zaznaczam że to żaden projekt komercyjny i nikt nie jest nastawiony na ciągnięcie profitów.Poprostu dostaję wiele pytań na temat tego modelu i ktoś kto chce taką Katankę mieć niech ma możliwość zrobienia bez zbędnego marnowania czasu na robienie formatek od zera.

Moja prezentuje się tak na tą chwilę.

dsc0557b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ta biała kolumna po lewej stronie zdjęcia to kadłub katany 2x2 :D Świetnie :) Szkoda że mała Katana nie jest z EPP :) Wtedy bym się nie zastanawiał nawet minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

link usunięty na prośbę autora - diem

Powyżej link do formatek które są przygotowane pod laser..Za wycięcie, materiał i przesyłkę trzeba zapłacić 116zł ( cena u kol. Kakabe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Eee tam Tomek, jak zwykle przesadzasz :) .Zrobiłem do końca stery wysokości , doszlifować muszę papierem 500 i będzie ok.

dsc0558.jpg

Fotka z pewnej odległości ale nie chciało mi się wstać z fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tyle się naoglądałem tych Sławka katan różnych wymiarów, że postanowiłem też takiego malucha sobie wystrugać :devil: wszystko dzięki uprzejmości Sławka, dzięki.

Nie mając jeszcze "tartaczku" zacząłem składanie od :ass: strony i oto zaczyna się wyłaniać coś na kształt pupci tego latadła :D

6eb3c0e89602e952med.jpg

Niestety jeżeli chodzi o jakość wykonania to do Sławka mi baaardzo daleko, ale mam nadzieje, że jakoś poleci :roll:

To co na zdjęciu jeszcze do szlifowania/dopieszczenia.

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
.....ale nie chciało mi się wstać z fotela.

Nooo jak taki leniwy jesteś, to jak modele robisz ? :P

 

Bo jak już wstanę to robię , a jak siądę to dzień stracony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....ale nie chciało mi się wstać z fotela.

Nooo jak taki leniwy jesteś, to jak modele robisz ? :P

Jak to jak ???

...........grupa Chińczyków ............

Sławek tylko "dowodzi"..............

Sam pisał że kilka, kilkanaście godzin dziennie czyta posty na tym forum............ :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zrobiłem ster kierunku przedłużając go o około 12mm celem zwiększenia powierzchni i jego skuteczności przy mniejszych prędkościach, jednak wizualnie mi się nie podoba.Prześpię się z tematem a rano się okaże czy zostanie w takim wymiarze.

dsc0564.jpg

dsc0565.jpg

Wszystko wymaga szlifowania ale to potem.

 

Edit: nie wytrzymałem do rana, przerobiłem do wielkości z planów.Teraz mogę iść spokojnie spać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe

 

ee tam... od razu nudzi! ;) w końcu jesteś modelarzem a nie... no właśnie .. jak by to powiedzeć żeby nikogo przypadkiem nie urazić...

 

powiedzmy że grasz w extraklasie! :) nie tylko modelami latasz - ale i potrafisz (i to jeszcze jak!;) zrobić sprzęt do latania

 

nie wiem jak Ty -ale mam conajmniej 50% frajdy właśnie z tego że zbudowałem COŚ z niczego i tym czymś można jeszcze fajnie polatać... :)

 

 

zestawy są ok - nie wszyscy mają smykałkę, czas i warunki wiec jest to jakiś półśrodek

-ale "szlachectwo obowiązuje!" - bycie modelarzem także! :)

 

więc jesteś Pan szlachcic pełną gębą! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Szlachcic? Ja tylko jestem drobny sklejacz z prowincji :oops: Powiedzmy III liga.

 

Wczoraj nie wytrzymałem i przerobiłem kierunek na normalną długość ale za późno było żeby fotki robić.Oczywiście zapomniałem kupić papieru 500 bo doszlifowałbym stery na glanc i mógłbym pokrywać a tak to się nie godzi bez szlifowania.

dsc0568.jpg

dsc0569m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko jestem drobny sklejacz z prowincji :oops: Powiedzmy III liga.

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Jak Ty jesteś "drobny sklejacz z prowincji" to kto ja jestem? może nie będę brnął dalej bo to może być niezdrowe :lol:

 

Z tym sterem kierunku to faktycznie lepiej wygląda bez przeróbki :wink:

 

Ja wczoraj zrobiłem stery wysokości a dzisiaj statecznik pionowy ze sterem kierunku, niestety niema co fotografować, wszystko jeszcze surowe, jak przeszlifuję to jakąś fotkę wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.