Skocz do zawartości

Katana, tym razem elektryk 1120mm.Pliki formatek.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Zrobiłem nową pokrywę wraz z kabinką , wyszło fajnie.

dsc0638h.jpg

dsc0639.jpg

 

Zawalczyłem z kabinką , zrobiłem w Cad wzór wycięć w folii oracower i pokryłem pokrywę.Szału nie ma ale jest w miarę ok.

dsc0640h.jpg

dsc0641h.jpg

Jeszcze musze poprawić folię w jednym miejscu.

dsc0642s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Śliczności.

Widzę, że niektórym się udaje przykleić folię na kabinkę. Ja ostatnio próbowałem w swoim Sereno nakleić folię, żeby nie malować i Oracover albo się słabo trymał albo po podniesieniu temperatury kabinka miała tendencje do odkształcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Grzegorzp dał mi radę i idąc za nią podgrzałem folię suszarką do włosów i przeciągnąłem po niej palcem dociskając ją w ten sposób.Pięknie się przykleiła i bez żadnych odkształceń kabinki jak to miało miejsce parę postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokończyłem spód kadłuba, wstępnie wyszlifowałem i wkleiłem przejścia z boku na spód, wkleiłem wzmocnienia półki podwoziowej, widać również zamknięty balsą jeden przedział za kabiną, przewidziałem tam otwory wylotu powietrza chłodzącego głównie pakiet, no i są mniejsze szanse, że odfrunie mi kabinka :devil:

3e15200961be6ab8med.jpg

Zacząłem też skrzydła, na razie tylko wklejone dźwigary.

Tak to się w obecnym stanie prezentuje

1416f0b5da052f52med.jpg

Jutro w planie krawędzie natarcia i spływu, rozpórki między dźwigarami i może uda się zamknąć keson z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
:D Katan mam już 3 a właściwie 4.Czwartą (Artexową) dostanie Diem na Żarze.Potem będą Ultimaty, Extry, stado Edków 540.Coś się będzie działo hihihi.Pytanie: dlaczego akurat Katana? Odpowiedź jest prosta: ten model lata po prostu świetnie.Ładny jest niejako przy okazji :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

mammuth, będę pamiętał hyhy.Pokryłem statecznik z jednej strony.

Pewnie zastanawiacie się dlaczego nie pokryłem drugiego skrzydła.Zabrakło folii-dokładnie była za mała o 3cm i to na spływie przy kadłubie :evil:

dsc0646y.jpg

dsc0647.jpg

 

Miałem dać niebieski transparent od dołu ale znalazłem u siebie rolkę oracoveru Lila :jupi: Nawet niegłupio wygląda.Zawsze to 4 dychy w kieszeni zostaną.

dsc0648h.jpg

Na zdjęciu poniżej wyszedł trochę jaśniejszy niż w realu ale to za sprawą lampy błyskowej z aparatu.

dsc0650.jpg

 

Edit:Niedziela.Okleiłem ster kierunku.

dsc0656w.jpg

dsc0660t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
:shock: Sławek ciebie to powinni zatrudnić do robienia modeli w wersji ARF :P

Super wygląda ta katana. Zresztą niczym nie odstępuje innym twoim modelom :)

 

Dzięki :) .Może w Chinach znajdę pracę :lol2: .Tak jak wspomniałem Grzegorzowi na GG: jak nie poleci tak jak tego chcę to rozklepię ją wałkiem do ciasta , następnie rozwalcuję i przykleję na ścianę jako lotniczą fototapetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy Adam Słodowy - nic tylko brać przykład ! :lol2:

Oj Sebi Słodowy to by się mógł uczyć od Sławka :jupi:

Do tej pory wydawało mi się że umiem budować modele :?

Ale patrząc na "wyczyny" Sławka dochodzę do wniosku że nawet zdjęć nie powinienem zamieszczać na tym forum ...........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ehh, koledzy przesadzacie, przesadzacie. :oops:

 

Kakabe, szykuje się kolejne cięcie :D.Tym razem dwóch małych dwupłatowców akrobacyjnych.Najpierw muszę przekombinować plany pod laser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że obaj z Sebastianem nie przesadzamy - mogę się założyć że Kolegów podobnie oceniających wykonywane przez Ciebie modele jest więcej :mrgreen:

Co do wycinania to nie ma problemu - zawsze chętnie dla Ciebie wycinamy - póżniej aż miło patrzeć jakie códa "produkujesz" z tych "płaskich deseczek"............. :mrgreen:

..............Daleko Chińczykom do Ciebie pod względem jakości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.