Skocz do zawartości

Katana, tym razem elektryk 1120mm.Pliki formatek.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod
Ta Sławek, ale posiadasz coś czego np ja nie posiadam i nie posiądę tego nigdy - talent, ot, co :!: Tutaj bardzo dobrze widać że zaplecze techniczne to nie wszystko, liczy się jeszcze doświadczenie oraz dwie ręce (ja posiadam dwie, ale obie lewe :D )

 

Co do żelazka z HC - ja takie posiadam, ale jak juz pisałem jeszcze z niego nie korzystałem - aktualnie jest u Sławka, zakładam że jak użyje go to podzieli się wrażeniami :)

 

Dziś może spróbuję Twoim żelazkiem i na 100% powiem co i jak.

 

PS.Szymon oprócz tego co na zdjęciach przyniosłem inne cacka z piwnicy hehehehheh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam, no i trochę postępów przy mojej Katance, w sumie to jest prawie skończona w sensie budowy, wstępnie przeszlifowałem całość papierem 240, wyszlifowałem natarcia skrzydeł, skosy w lotkach i sterach, zrobiłem zawiasy i wkleiłem kabinkę, niestety zrobił mi się ten "dymek" od kleju :( będę próbował to jakoś doprowadzić do porządku.

W między czasie doszło podwozie, silnik i pakiet czyli praktycznie mam komplet wyposażenia, czas brać się za dopieszczenie balsy i oklejanie folią.

Fotki w obecnym stanie

katana5.jpg

katana6.jpg

No udało się wyczyścić kabinkę, jutro jeszcze doczyszczę w samym zejściu kabinki z klapą i będzie ok.

kabinka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to u nas na śląsku mówią, a raczej godają sziba wygorała od klyju :D

 

Tak w ogóle, to możecie teraz podmienic zdjecia i nikt sie nie kapnie :D tak jak Sławkowa czysto wykonana. Czekam na oblot, bo mam bzika na punkcie tych modeli jak jest żółte i pisze katana, to muszę mieć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, oczywiście żeby nie było za prosto to "wygorała" od środka, ale dam radę.

Dzięki za dobre słowo ale może nie przesadzajmy :D

Jutro przygotuję powierzchnię drobnym papierem i będę się powoli brał za oklejanie, wreszcie koniec totalnego zapylenia w mieszkaniu :jupi: :devil:

 

Edit:

Dzisiaj model stanął na kołach :D podwozie podobnie jak Sławek przeciąłem na pół, w całości bardziej mi odpowiadało ale wyglądało fatalnie, zrobiłem ośki do kół, dopasowałem i wywierciłem otwory, oczywiście zabrakło mi dwóch szt nakrętek kłowych więc podwozie jest tylko wstępnie zamontowane, goleń tylnego koła znalazłem w szpargałach i nawet pasuje, wkleiłem kołki ustalające w skrzydła kołki w pokrywę.

Kabinkę udało się wyczyścić prawie dobrze (wiem prawie robi wielką różnicę :devil: ) pójdzie na nią częściowo folia więc powinno być ok.

No i fota

katana7b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Widzę że mnie gonisz :D .Jak będziesz pokrywał lotki czy stateczniki nie zapomnij o dziurkach wyrównujących ciśnienie podczas prasowania folii.Jak ich nie zrobisz to podczas prasowania gotowego pokrycia powietrze w szczelnym elemencie się ogrzeje i rozszerzy a z oklejanego elementu zrobi się balon.

dsc0273.jpg

 

Doszły śruby fi 3mm na ośki więc zrobiłem mocowanie kółek starym, wypróbowanym sposobem.

dsc0277.jpg

dsc0278enu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Przerabiałem napompowane stateczniki na własnej skórze i nie ma sensu żebyś Ty też tego spróbował.

 

Co do zdjęć podwozia z mojego postu to ośki posmarowałem smarem silikonowo-teflonowym.Koła będą miały lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Widzę że ośki zrobiliśmy identyczne :D no moje troszkę krótsze bo i kółka węższe, oczywiście śruby m3 z gwintem nie na całej długości.

 

:D raczej trudno coś tu innego wymyślić.

 

Zrobiłem sobie ARF-a hahahhahah

 

dsc0280.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ośki zrobiliśmy identyczne :D no moje troszkę krótsze bo i kółka węższe, oczywiście śruby m3 z gwintem nie na całej długości.

 

Zaraz biorę się za szlifowanie :evil: ale na oklejanie przyjdzie mi troszkę poczekać, żelazko leży u brata.

 

Edit: Sorry ale chciałem edytować post i przez pomyłkę nacisnąłem usuń (i jeszcze potwierdziłem :devil: )

 

No nie wiem czy takiej jakości ARFa da się kupić :D pięknie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pięknie ze sobą rywalizujecie, a jeżeli już te dwie Katanki spotkają się kiedyś razem to ciekawe czym się będą różniły(oprócz kolorystyki) ;D Póki co róbcie sobie w spokoju a ja i tak co dziennie obserwuję sobie po cichu :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Janusz tu nikt z nikim nie rywalizuje, ja się sprężam bo po prostu nie mam czym latać :ble:

Myślałem po cichutku, że są jakieś szanse żeby poleciała w tą niedziele ale niestety się nie wyrobię, na przyszłą to już bankowo musi "furgać" :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to oblot "Małego Akro"?? i tak po cichu nic nie mówisz, nic nie piszesz :evil:

 

Marcin wstępnie ustalamy datę oblotu na niedzielę 09.08 jak już pisałem wcześniej jesteś zaproszony na oblot :wink:

 

Tymczasem katana wyszlifowana, jest gładka jak :ass: niemowlaka :mrgreen: , mam nadzieje że jakoś mi ta folia siądzie na tym modelu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Sławek te dziurki to robisz szpilką na balsie czy na otwartej powierzchni ?

 

Dziurki robię pomiędzy elementami które mogą być szczelne po zafoliowaniu z dwóch stron.Lotka podczas pokrywania końcowego tworzy szczelną całość dlatego wszystkie żeberka lotki zostały przepalone spinaczem żeby ciśnienie się pomiędzy nimi wyrównywało.Ponieważ podczas pokrywania odrazu przecinam folię w miejscach zawiasków całość przestaje być szczelna i z lotki nie robi się balon bo następuje wyrównanie ciśnienia ogrzanego powietrza wewnątrz lotki z tym na zewnątrz.Zdecydowanie ułatwia to pracę podczas oklejania.

 

Dziś dokończyłem podwozie wraz z mocowaniem w kadłubie, pokryłem lotki, wyciąłem otworki na zawiaski w skrzydłach , spasowałem wszystko i jest ok.

 

dsc0281s.jpg

 

 

dsc0283.jpg

Na dzisiaj koniec Katanki.Jednemu koledze muszę jeszcze nawinąć rurki z laminatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem graciarnię i znalazłem kawałek takiej folii o której już zapomniałem no i :idea: będzie fajna na brzuszek hyhy

W takim układzie znowu się troszeczkę zmieni docelowa kolorystyka modelu, muszę wymyślić coś fajnego na resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.