Skocz do zawartości

Katana, tym razem elektryk 1120mm.Pliki formatek.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Zabrałem się za dopasowanie zawiasków.Każdy ster w ogonie będzie zawieszony docelowo na 3 zawiaskach a lotka na 4.Myślę że widoczne na zdjęciach wychylenia powierzchni sterowych będą odpowiednie.Są to maksymalne wychylenia na które pozwala konstrukcja modelu.

 

dsc0287sva.jpg

dsc0290k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj popracowałem nad oklejaniem skrzydeł, na spód wymyśliłem sobie coś takiego

 

oklejanie6.jpg

 

i tak to wygląda razem z kadłubem

oklejanie7.jpg

 

To by było gotowe jedno skrzydło, nad drugim dzisiaj nie mam "siły" pracować, muszę jeszcze wymyślić jakiś wzór na górę skrzydła, na razie wszystko "z głowy".

Miałem gotowy projekt wzorowany na już istniejącym modelu ale znalezienie folii w kratkę wszystko pomieszało :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Moje kolorowanie blado wygląda przy Twoim Grzesiek.Zgodnie z planem zabieram się za większy model.Muszę jakoś pogodzić pracę przy dwóch naraz.

Wielkość dużej Katany mnie przeraziła :shock:

 

dsc0294g.jpg

 

dsc0295m.jpg

 

Ale nie cofnę się przed jej skończeniem.Ma polecieć jeszcze w te wakacje.Mam do niej podwozie węglowe więc zaczynam odgrzewać stary temat.

 

Jak mi się złoży statecznik poziomy w dużej to założę zamiast niego skrzydła od elektrycznej katanki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, coraz szybciej robisz te modele, kiedyś tak nie bylo :D Mała katanka jest cudowna, akurat mam pod taki model silnik torque 100g i pakiety 2200 i model jak znalazł na studia gdy zabiję przechodzonego już Acromastera... tylko że nie chce mi się robić bo tak dokładnie nie zrobię...

 

jak się znudzisz to odkupię :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem dzisiaj trochę i skończyłem skrzydła i lotki.

 

Fotki

Z góry jeszcze będzie coś na skrzydłach ale na razie nie mam pomysłu.

oklejanie8.jpg

 

A tak prezentuje się dół w całej okazałości.

oklejanie9.jpg

 

Muszę jeszcze wymyślić jakieś mocowanie kabinki, tak żeby było szybkie w demontażu i pewnie trzymało, hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ja odpadam, nie dam rady skończyć Katanki w ciągu 1-2 tygodni.Reglerka nie ma w UH.Czasu też nie mam za dużo.Daj znać jak poleci.U mnie trochę zostało do zrobienia.Głównie drobne elementy ale to najwięcej zajmuje czasu, a u Ciebie to niedługo finisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja daję "po garach" bo mam że tak powiem urlop, jak się zacznie robota to też masakra z czasem będzie :(

Bądź pewien że dam znać jak poleci :D ale u Ciebie to ja finisz widziałem już jakiś czas temu :roll:

Też mi zostało trochę tych drobiazgów do skończenia/zrobienia a czasu to zajmuje sporo niestety, tak czy inaczej mam nadzieję że uda mi się oblatać katankę w tą niedziele :twisted:

Wiem nic na siłę ale w tym roku praktycznie nie latałem a sezon ma się ku końcowi :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze wymyślić jakieś mocowanie kabinki, tak żeby było szybkie w demontażu i pewnie trzymało, hmm

 

Proponuję zapinki jak tutaj:

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=171&products_id=2175

Mam takie mocowanie w swoim yaku i bardzo łatwo się wymienia akusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, w sumie to najmniej problematyczne były by chyba magnesy, niestety nie mam.

 

Tymczasem dorobiłem łącznik połówek steru wysokości, okleiłem statecznik i stery.

oklejanie11.jpg

 

No i tradycyjnie widok z dołu

oklejanie10.jpg

 

Statecznik poziomy jest już ustawiony i wklejony, pozostaje wkleić zawiasy i montaż elektroniki :D

No jeszcze zrobić i wkleić wręgę silnikową i to już chyba będzie wszystko, tak że są szanse na oblot w tą niedzielę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Niestety nie mój temat więc nie mogę Ci dać punkcika :oops:

 

 

W Twoim imieniu Grzesiek: punkt za pomoc :D

 

Widzę że idziesz jak burza z Katanką.Ja dopiero wróciłem z pracy więc odpuszczam modelowanie dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sławek jeszcze nie wie :lol2: (znaczy coś sie chyba domyśla) ale w tym tygodniu spowolnię mu budowę Katany bo musi mi pomóc w zrobieniu skrzydła do Prymusa :D

 

grzegorzp, świetna robota, aż chce się latać :) Na zdjęciu "widok od dołu" widać w połowie kadluba dwa takie szare cosie - co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.