Skocz do zawartości

Katana, tym razem elektryk 1120mm.Pliki formatek.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Byłem i widziałem - pracy zostało naprawdę mało :) Materiał na maskę już idzie, zostało zamocować wyposażenie RC, dźwignie i popychacze i wio :) A wiecie co jest najlepsze ?:D Że będę na oblocie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacun - jak byś miał za dużo - mogę przyjąć :mrgreen: :wink:
SZacun szacunem, a teraz ustaw sie w kolejce po swoj model :lol:

 

Jakby co to już stoję w kolejce po elektrycznego Ultimatka :devil: :rotfl: może by się udało coś zgarnąć na gotowca a nie zawsze dłubać ;D Ale nic to , może pod koniec roku skończę Pirata to znów trzeba by coś na dechę wrzucić( o ile mnie wypchną z kolejki) :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wreszcie zamówiony Hips 1mm.Rewelacja.Jest błyszczący z jednej strony.2m2 kosztują 29zł :D.Zabezpieczony jest folią z jednej strony.Podjąłem próbę tłoczenia metodą na szybko, bez użycia maszyny , ot tak zobaczyć jak będzie wychodziło.Wyszło chyba dobrze :D.Muszę podszlifować kopyto i zacznę tłoczyć mordki.Kolegów piszących do mnie w tej sprawie na PW proszę o chwilę cierpliwości.Mordki mają być dopracowane bo bubli nie mam zamiaru nikomu wysyłać.

dsc0431f.jpg

Hips 1mm wydaje się być idealnym rozwiązaniem do tłoczenia tych elementów.

dsc0432.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławekmod-ile modeli masz w planie zbudować w tym sezonie jeszcze? :shock: Bo jak tak patrzę na te wszystkie fotorelacje na forum to widzę że ciągle się rozkręcasz :roll: aż ciężko uwierzyć że nie zatrudniasz skośnookich do modelarni,zazdroszcze takiego tempa przerobu modeli 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji obserwacji poczynań z budową Katany przez szanownego Sławka, chciałbym się podpytać jakim cudem uzyskujecie takie idealne linie cięcia folii i precyzyjne, niemalże niewidoczne połączenia? Przykładowo interesuje mnie miejsce nr 3.

Fajnie by było, gdyby pokusił się ktoś o napisanie w osobnym temacie co jak oklejać z zamieszczeniem przykładowych rysunków lub zdjęć.

Mam za sobą oklejenie jednego modelu Wilgi i nie jestem zbytnio zachwycony efektami mojej pracy, dlatego jak będę ją kolejny raz oklejał :) , chciałbym to zrobić bardziej profesjonalnie.

slawekmod, w zasadzie to prośba szczególnie do Ciebie, ale z pewnością jest tu na forum wielu takich utalentowanych modelarzy i ich porad również chętnie wysłucham.

d09b57503dc6aa47med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto moja katana , skrzydla dostalem tutaj z forum a kadlub od x-lite zbudowalem :D

 

oklejanie wedlug wlasnego pomyslu

 

Mam pytanie poza konkursowe: machał ktoś tobą za nogi jak robiłeś zdjęcia? Chcąc je obejrzeć można spaść z fotela :D

 

heh tak jakos poprostu światło niepasowalo a jakos zdjecia musialem zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji obserwacji poczynań z budową Katany przez szanownego Sławka, chciałbym się podpytać jakim cudem uzyskujecie takie idealne linie cięcia folii i precyzyjne, niemalże niewidoczne połączenia? Przykładowo interesuje mnie miejsce nr 3.

Fajnie by było, gdyby pokusił się ktoś o napisanie w osobnym temacie co jak oklejać z zamieszczeniem przykładowych rysunków lub zdjęć.

Mam za sobą oklejenie jednego modelu Wilgi i nie jestem zbytnio zachwycony efektami mojej pracy, dlatego jak będę ją kolejny raz oklejał :) , chciałbym to zrobić bardziej profesjonalnie.

slawekmod, w zasadzie to prośba szczególnie do Ciebie, ale z pewnością jest tu na forum wielu takich utalentowanych modelarzy i ich porad również chętnie wysłucham.

Obrazek

 

Cięcia wykonuję już na modelu, przykładam linijkę i odcinam skalpelem nadmiar folii.Wymaga to niejakiej wprawy żeby przeciąć tylko folię a nie ruszyć balsy,Można też nie dokleić folii w miejscu docinania i podkładając pod spód pasek cienkiej blaszki (u mnie taśma stalowa) odciąć w taki sam sposób jak powyżej .W ten sposób nóż nie będzie miał kontaktu z balsą.Potem prasujemy i jest ok.Są też inne metody ale te raczej wymyślam w zależności od potrzeby chwili.

 

Tymczasem dopracowałem kopytko i zrobiłem próbę tłoczenia .Prawie wyszło, prawie bo maszyna do tłoczenia jest kulawa.W poniedziałek zrobię już taką z prawdziwego zdarzenia i będzie ok.Mnie się jednak podoba nawet ta próbna wytłoczka :) Ponadto doszedł już pakiet Lipol i regler Sentry więc zabiorę się do uzbrajania katanki w elektronikę .

dsc0437k.jpg

dsc0438.jpg

dsc0439h.jpg

dsc0440s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D.Mordka ssana, wloty , tu nie widać za bardzo, są tak ukształtowane żeby nadmuchiwać powietrze na wirnik silnika od przodu.

 

PS.Zawsze kiedy skończę jakiś model lub bardziej skomplikowany element pojawia sie w mojej głowie jedno pytanie: jak mi się chciało to robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja też tak mam czasem. A najbardziej dobija fakt, że spieszysz się, żeby zrobić szybciej i szybciej polatać a wychodzi, że arf czasem jest tańszy. A jak Sławku maska jest dosyć sztywna i lekka? Wychodzi lżej niż zrobić z formy z laminatu cienkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska jest ok, z laminatem jest trochę zabawy.Dziś kupiłem płyty na maszynę podciśnieniową i wywierciłem ze 250 otworów fi 3mm.We wtorek pewnie już będzie działała.Hips 1mm daje się dobrze formować i nie stygnie za szybko jak ten 0.5mm.W przeciwieństwie do laminatu maski metodą vacu robi się około 15 sekund :D.Wagi samej maski nie znam jeszcze (nie jest ciężka) ale jej sztywność jest odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zapowiedziałem wcześniej wykonałem maszynę do formowania metodą Vacu.Pole robocze ma 45x40 cm.Całość wykonałem w ciągu kilku godzin i dokończyłem dziś wczesnym ranem.

dsc0451.jpg

dsc0452z.jpg

dsc0453.jpg

 

 

Maszyna działa wyśmienicie ale jak się okazało Hips ma jedną brzydką cechę która przekreśla zastosowanie jako materiału na maski.Cecha ta to pękanie wytłoczki wzdłuż tłoczenia.Dosłownie w taki sposób jak by miał słoje.W poprzek rozerwać się nie da.Zepsułem całe 2m2 Hipsu.Ehhh.Zamówię Vivak.Będę próbował dotąd aż osiągnę cel.Wytłoczyłem tych mordek z 8 sztuk.Żadna się nie nadaje.

dsc0449.jpg

dsc0450.jpg

 

Przymierzyłem jedna, najlepszą z nich do modelu.Całkiem fajnie wygląda ale oczywiście się rozerwała.Próbowałem tłoczyć różnymi temperaturami ale nic to nie daje.A miało być tak pięknie...

dsc0446.jpg

dsc0447.jpg

dsc0448z.jpg

dsc0454k.jpg

 

Z wiadomych przyczyn narazie odpuszczam robienie maski (jak kupię vivak to powrócę do tematu)Pozatym eksperymenty stają się coraz droższą zabawą.

Wstrzymam na chwilę pracy przy moich modelach ponieważ zobowiązałem się pomóc Szymonowi w dokończeniu Prymusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze lokalnie przekraczasz jakas minimalna grubosc, Sprawdzales jakie sa wynikowe grubosci mordki po tloczeniu? Moze trzeba zaczac z wiekszej grubosci? Druga mozliwosc to ta roznica w wykonaniu powierzchni - moze ta blyszczaca odksztalca sie inaczej? W sensie ma mniejsze dopuszczalne odksztalecenie. Wypatrzylem taka strone http://www.plastech.pl/ i tam jest forum obrobki tworzyw - moze dopisz post z pytaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.