Skocz do zawartości

Katana, tym razem elektryk 1120mm.Pliki formatek.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, no i po oblocie.

Sukces połowiczny, czyli model lata poprawnie i jest stabilny, nie zrobiłem ani jednego kliknięcia trymerem na żadnym sterze :mrgreen:

A połowiczny bo:

Wiał silny wiatr

Mam "zardzewiałe" paluchy :oops: (dawno nie latałem)

no i model miał zbyt tylne wyważenie (przynajmniej jak na oblot) przy niskich prędkościach był dość nerwowy.

Na dodatek baaardzo wysoka trawa i lądowanie na dość mocno oddanym SW skończyło się wyłamanym podwoziem i złamanym śmigłem :evil:

Na szczęście tylko półka podwoziowa się wyłamała, kadłub zdrowiutki :D

 

Lot był dosyć krótki gdyż chciałem na pierwszym pakiecie oblatać go i wyregulować a na następnych już jakieś figury sprawdzić więc postanowiłem wylądować i dodać troszkę wagi na dzioba, niestety lądowanie wyszło jak wyszło i był to koniec testów na dzisiaj.

 

Trzeba naprawić podwozie i przeważyć trochę na dziób i podejście nr2.

 

Ogólnie jestem z modelu zadowolony, lata prosto i (z tym wyważeniem przy większych prędkościach) stabilnie, silnik ma ciąg raczej odpowiedni ale dokładnie to sprawdzę w następnych lotach.

 

Tutaj ukłon w stronę Sławka <Slawekmod> za pomoc przy budowie modelu :D :wink: i w stronę Kakabe za dobrej jakości "tartak" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
............Tutaj ukłon w stronę Sławka <Slawekmod> za pomoc przy budowie modelu :D :wink: i w stronę Kakabe za dobrej jakości "tartak" :D

Miło się czyta takie pochwały :D

Staramy się ........ :D

Dziękujemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............Tutaj ukłon w stronę Sławka <Slawekmod> za pomoc przy budowie modelu :D :wink: i w stronę Kakabe za dobrej jakości "tartak" :D

 

Nie przesadzaj Grzesiek :D to jeszcze nie koniec naszych newsów w tym temacie.Posklejaj katankę i w górę.Dołożysz mordkę i będzie w sam raz.

 

Gdybym miał doważać swoją ołowiem to zamówiłem zamiast ołowiu silniki SK 3542 1000kv :devil: .Zamówiłem również SK3536 910kv :D no jeszcze jakiś tam 3530 1400 do funtany hihihi.

Wracając do budowy.Dziś zakończyłem 11-letni okres pracy w pewnej firmie a w środę idę do nowej pracy więc zabrałem się w tej wolnej chwili za kopyto.Dotarłem całą mordkę i pokryłem szpachlą zrobioną z distalu Rapid oraz talku.Pięknie się szlifuje i da się polerować w dość prosty sposób.Mam cichą nadzieję że jutro rano ją dotrę i wykonam maszynę do formowania.Zamówiłem Hips w internecie o grubości 1mm .Okazuje się że kolorów i grubości tego tworzywa jest dość dużo.Tu link dla zainteresowanych http://www.sklep.akces-plexi.nazwa.pl/c/pl/14/2/1/0/long/plyty+hips.html

 

dsc0330c.jpg

dsc0331v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież ja nie powiedziałem że to koniec naszych newsów :wink: absolutnie nie mam zamiaru się poddać.

Podziękowania dla Ciebie i kolegi Kakabe były w związku z zakończeniem budowy modelu, została jedynie kosmetyka.

Model został w zasadzie oblatany i ... lata :D

Teraz będą to nowinki innego typu, jak to lata, jak się zachowuje itd. itp.

 

Jeżeli chodzi o model to dzisiaj rano miałem chwilę czasu i jest już naprawiony, generalnie to nic się nie stało, jak pisałem jedynie rozjechała się półka podwozia.

Zrobiłem nową mocniejszą na "kanapkę" z dwóch kawałków sklejki ze skrzyżowanymi słojami, no myślę że teraz to już nie puści tak łatwo.

Mam jednak dylemat co do podwozia, u mnie jest ono deczko za niskie gdyż mam śmigło 13" które ma ok 2cm luzu od podłoża, jeżeli ktoś ma namiar na wyższe podwozie byłbym wdzięczny.

 

Jak mi się uda to może w tą niedziele oblot nr2 niestety nie wiem czy się wyrobię czasowo.

Na pewno dam znać jak coś się ruszy :wink:

 

P.S. Mordeczka widzę że będzie pierwsza klasa :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszlifowałem kopyto i za pomocą starej szuflady jako maszyny podciśnieniowej i odkurzacza zacząłem tłoczyć na próbę mordki.To wyrób eksperymentalny i z cienkiego Hipsu.Nie dogrzałem z jednej strony Hipsu i nie naciągnął się ale to tylko próba .

dsc0332x.jpg

dsc0333w.jpg

dsc0334n.jpg

dsc0335.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no i jest filmik z oblotu, dzięki Marcin za obecność przy oblocie i nakręcenie filmiku :wink:

Co prawda nie ma się czym chwalić ale nie po to umieszczam film.

Jak widać i słychać wiało jak na taki modelik okrutnie, no i jak model wylądował to praktycznie zniknął w trawie, masakra.

Dobra dość gadania, o problemach napisałem wyżej, tutaj filmik jak to się odbyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oglądałem :D Dobrze że za dużych strat nie było.Widzę że silnik 910kv potrafi nieźle rozpędzić ten model.Aż strach pomyśleć co będzie jak założę 1400kv.W sprawie mordek powiem tyle że czekam na HIPS 1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki jest plan :D model znowu stoi na kołach i jest gotowy do drugiego podejścia.

Problem w tym, że Nastik sobie zrobił urlop i nie mam gdzie kupić śmigła :evil: ale coś wymyślę, wiem sklepów jest dużo ale płacić równowartość śmigła za wysyłkę to się trochę mija z celem :roll:

Może uda się w tą niedziele zrobić drugie podejście? zobaczymy.

 

Edit:

Widzę że silnik 910kv potrafi nieźle rozpędzić ten model.

Śmigło miałem 13x6,5, teraz myślę o 13x4, powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam regler SS 35/40A ale nie wygląda aż na takiego "twardziela" żeby mu zaufać.Czytałem że max. prąd dla niego to 15A bo przy większym szybko się "utlenia" :D .Inne źródła podają że sprawnie działa tylko przy pakiecie 2S Lipol i przy kv mniejszym niż 2000.W każdym razie w Katanie latał nie będzie ale w motoszybowcu owszem bo tam będzie pakiet 2S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już regler Plush 40A oraz pojawiły się w UH Sentry 40A który też zamówiłem.Szymon dostarczył mi dziś SK3536 -910 kv a czekam na SK3542-1000kv który z kolei pójdzie do Ultimate 950mm (który już do mnie jedzie dzięki uprzejmości Krzyśka Kakabe :D ).Mam cichą nadzieję że najdalej w niedzielę Katanka poleci a jak źle pójdzie to zwolni się miejsce w domu na inne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cichą nadzieję że najdalej w niedzielę Katanka poleci a jak źle pójdzie to zwolni się miejsce w domu na inne modele.

 

Fajne podejście :wink: Nie ma to jak nadmiar modeli w hangarze. Ja na szczęście lub nie nie mam tego problemu. Czekam na film z oblotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.