Skocz do zawartości

Katana, tym razem elektryk 1120mm.Pliki formatek.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Damy radę, skończę tą Katankę i weźmiemy się za Ultimatki.Mam już plany w komputerze , zacznę je niedługo zmniejszać i zestawiać w całość.Jak już dopracuje wszystko to podeślę wam pliki i plany na papierze tak jak umawialiśmy się na Żarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
To może wpadnę w sobotę pod wieczór i tak do rana podgonimy robotę

No wpadaj wpadaj :wink: a z pracą po nocach to mi się przypomina jak składaliśmy naszego pierwszego EasyGlidera pamiętasz? :lol2: :lol2: :lol2: ;D ;D ;D :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

Kusisz Sławek tym Ultimatkiem kusisz :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Pokryłem na nowo skrzydła bo nie spodobała mi sie jedna rzecz, jutro zrobię półki na serwa i dam jakieś fotki.Do soboty skrzydła będą pokryte całkowicie.

 

Wstępnie wycięte półki pod serwa.

dsc0157f.jpg

 

Zaraz zabieram się za ich wklejanie i fotki będą w tym poście.

 

Takie te półki sobie wykombinowałem:

dsc0158r.jpg

dsc0159j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
sorry za OT ale nie mogę się powstrzymać ".. normalnie rzekłbym banda zb......ów" jeden napedza drugiego z budową modelu ;)

 

No to nam dałeś po garach.A my sobie tak tu budujemy... sami.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
chłopaki budujcie budujcie te modele, obym ja je zobaczył jak najszybciej w powietrzu .... Grzegorz mam nadzieję że zaprosisz na oblocik.

 

Ja też zapraszam na oblot Marcinie :D, niedaleko 280km.

 

Edit: wracając do budowy, okleiłem skrzydła i drugą połówkę steru wysokości.

 

dsc0167p.jpg

dsc0169u.jpg

dsc0168c.jpg

dsc0173w.jpg

dsc0177z.jpg

 

 

Edit: zrobiłem bardzo prosty przyrząd do szlifowania lotek (papier 150 naklejony przy pomocy taśmy dwustronnej do płyty).Wyszlifowałem lotki że idealnie pasują do skrzydeł.Zostało wkleić wzmocnienia dźwigni sterowych , zrobić skosy na natarciu i pokryć folią.

dsc0181c.jpg

dsc0183w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sławku

Jak zakończysz budowę tej KATANY to może rozważył byś możliwość w dziale "warsztat" założenie nowego wątku i opisanie jak i zilustrowanie zdjęciami Twojej techniki oklejania modeli.

Myślę że wielu kolegów z zainteresowaniem by przeczytało i zobaczyło jak to robisz ;D

Myślę że warto byś podzielił się swoimi umiejętnościami z szerszą rzeszą Kolegów modelarzy.

Myślę że i inni Koledzy przyłączą się do mojej prośby ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Witam Sławku

Jak zakończysz budowę tej KATANY to może rozważył byś możliwość w dziale "warsztat" założenie nowego wątku i opisanie jak i zilustrowanie zdjęciami Twojej techniki oklejania modeli.

Myślę że wielu kolegów z zainteresowaniem by przeczytali i zobaczyli jak to robisz :mrgreen:

Myślę że warto byś podzielił się swoimi umiejętnościami z szerszą rzeszą Kolegów modelarzy.

Myślę że i inni Koledzy przyłączą się do mojej prośby :D

 

Myślę nad tym już od jakiegoś czasu, jednym z kluczy do sukcesu jest przygotowanie powierzchni , drugim umiejętne operowanie temperaturą żelazka którą trzeba ustawiać na różną wartość zależną od wykonywanej czynności.Do tematu na pewno wrócę w dziale warsztat ale to może przy okazji elektrycznego Ultimate którego będziesz Krzysztofie wycinał już niebawem (pod koniec tygodnia powinieneś mieć już pliki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku myślę że ten wątek cieszył by się sporym zainteresowaniem :D

Prawdę powiedziawszy za każdym razem patrząc na zdjęcia jakie zamieszczasz zastanawiam się w jaki sposób przyklejasz tą folię ??????

Okleiłem sporo modeli jednak nigdy nie udało mi się uzyskać takiej powierzchni.

Ma problem - chyba nie tylko ja - z oklejaniem załamanych powierzchni :oops:

Czasami folia mi się marszczy i tworzą się mikro załamania ........................

To właśnie o takich rzeczach chciałbym poczytać i dowiedzieć się JAK TO SIĘ ROBI.....

 

A tak poza tym powinieneś wydać poradnik w jaki sposób budować modele :jupi:

Myślę że poradnik cieszył by się sporym zainteresowaniem - sam bym go nabył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Postaram się niebawem opisać moje doświadczenia z folią i żelazkiem.Mam za to problem z poprawnym uprasowaniem koszuli :mrgreen:

 

Co do poradnika: jestem za cienki bolek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się niebawem opisać moje doświadczenia z folią i żelazkiem.Mam za to problem z poprawnym uprasowaniem koszuli :mrgreen:

 

Co do poradnika: jestem za cienki bolek.

 

No nie - koszulę prasuję się prościej niż okleja model :rotfl:

Myślę Sławku że wielu Kolegów pomoże Ci w stworzeniu takiego poradnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.