Skocz do zawartości

Katana, tym razem elektryk 1120mm.Pliki formatek.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dorobiłem rozpórki w drugim skrzydle, znalazłem kawałek rurki o odpowiedniej średnicy i spasowałem wstępnie skrzydła z kadłubem, muszę jeszcze poprawić tu i tam ale ogólnie jestem zadowolony.

katana2s.jpg

katana1.jpg

Może jeszcze dzisiaj uda się coś zrobić to wstawię później jakieś fotki.

EDIT:

Wkleiłem keson do jednego skrzydełka

skrzyda3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Hheheh, widzę że mnie doganiasz Grzesiek.Jak będziesz kleił kabinkę do pokrywy to wręgę z tyłu pokrywy trzeba zeszlifować zgodnie z garbem .dodatkowo trzeba ją zeszlifować o około 0.5mm tak aby po przyklejeniu kabinki całość zrównała się z garbem.

 

Dobra wiadomość jest taka że kupiłem dziś tworzywo o nazwie HIPS o grubości 0.5mm , białe.Za arkusz 1000x2000 mm (2m2) dałem 20zł.Będę próbował z niego tłoczyć mordki do naszych modeli.Na kabinki też jeszcze mają towar wiec przed nami jeszcze dużo modeli do zrobienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIPS - polistyren wysokoudarowy jest modyfikacją polistyrenu ( PS ) powstałą w wyniku dodania kauczuku butadienowego. W zależności od stopnia koncentracji kauczuku w polistyrenie zmianie ulegają parametry mechaniczne materiału. Duży wpływ kauczuku na właściwości mechaniczne materiału spowodował konieczność zaoferowania tego materiału w różnych modyfikacjach klasyfikowanych jako średnio lub wysokoudarowe. Tworzywo jest bardzo wdzięcznym materiałem do termo formowania, nie wymaga suszenia wstępnego. Jedynie w przypadku czarnego zabarwienia uzyskiwanego poprzez dodatek specjalnej sadzy należy się liczyć z możliwością zawilgocenia i koniecznością suszenia wstępnego płyt składowanych przez dłuższy okres czasu. Obszerniejsze informacje na temat produktu znajdują się w pliku do ściągnięcia "HIPS opis produktu".

 

http://www.tuplex.pl/cms/upload/HIPS_parametry_fizykomechaniczne.PDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

HIPS wygląda dokładnie tak jak tworzywo na mordkach do Extrima czy Katany Artexowej.Na ten moment nie wiem jak jest plastyczne ale może na początek spróbuję wytłoczyć z tego kabinkę do katany celem sprawdzenia przydatności do tłoczenia.

Jednak sprawdziłem teraz jak się naciąga a że pod ręką była butelka Pepsi Coli to naciągnąłem folę na butelkę :idea: :D:D

 

Wyszło extra , tylko nie wiem czy nie za cienko na ściankach ale wyjdzie w praniu.

dsc0003ied.jpg

dsc0004g.jpg

dsc0005d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Lekkie to bedzie, to pewne ale na pewno nie bedzie wytrzymałe [tylko po co miało by być wytrzymałe przy tak ładnym modelu ?]

To ma tylko cieszyć oko, nic więcej.Materiału mam tyle że mogę zrobić ze 20 mordek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak wyjdzie Ci tłoczenie :D

Artex do tłoczenia osłon silnika używa innego materiału o grubości 1 mm też dostępnego w TUPLEXIE - nazwa mi uleciała :roll:

Materiał przed podgrzaniem jest bezbarwny jednak pod wpływem temperatury robi się biały.

Poczekajcie łyknę tylko GERIAVIT i na pewno sobie przypomnę nazwę tego tworzywa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Ciekaw jestem jak wyjdzie Ci tłoczenie :D

Artex do tłoczenia osłon silnika używa innego materiału o grubości 1 mm też dostępnego w TUPLEXIE - nazwa mi uleciała :roll:

Materiał przed podgrzaniem jest bezbarwny jednak pod wpływem temperatury robi się biały.

Poczekajcie łyknę tylko GERIAVIT i na pewno sobie przypomnę nazwę tego tworzywa :P

 

To tworzywo tłoczy się rewelacyjnie, przed zlotem na 100% nie zrobię kopyta ale w przyszłym tygodniu już powinno być gotowe.Zobaczymy.Jak będą za cienkie ścianki to postaram się o HIPS 0.8-1 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Też mi się tak wydaje, ale 20zł to nie jakaś straszna kasa więc kupiłem 0.5mm.

 

Przeprowadziłem mały eksperyment na skarbonce mojej córki.Efekt jak na zdjęciu.Ścianka świńskiej mordy jest grubsza niż poprzedniej wytłoczki a całość jest sztywna.

 

dsc0007x.jpg

Zaznaczyłem oczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia VIVAK kosztuje 50 zł za arkusz chyba - 0,5 x 1250 x 2000 - na kabinki super :D

Myślę że jeśli ta którą kupiłeś nie sprawdzi się zawsze można zrobić kabinki :D

Białe kabinki mogą być hitem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Świnka/wytłoczka ma około 7cm szerokości i ze 3-4 głębokości.Nie mam pod ręką balsy 8-10mm bo jeszcze dzisiaj bym zrobił kopyto na maskę silnika.

 

Mam nadzieję że HIPS 0.5mm się sprawdzi jako materiał na wytłoczki do małej katanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki :mrgreen:

Gdyby okazało się że materiał będzie odpowiedni i dobrze będzie się formował to jeden problem (chyba największy) będzie rozwiązany a cena osłony nie będzie "powalająca" :mrgreen:

Jest szansa że wersja "ekonomiczna" Katanki nad jaką pracujesz Sławku będzie naprawdę

E K O N O M I C Z N A

Postaram się żeby wycinanie również nie kosztowało astronomicznych sum :jupi:

Pozostaje tylko cena balsy i balso - sklejki ................ :crazy:

Tu tylko duży zakup surowca może obniżyć cenę ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Skąd można wziąć plany takiej katanki???????

 

 

Kolego, przeczytaj tytuł tematu, a potem sam temat i dowiesz się co i jak. http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16906&postdays=0&postorder=asc&start=15 .

 

Edit: doszło węglowe podwozie, wygląda porządnie :jupi: .Chyba nie zamontuje go już w tym tygodniu.

 

Edit: zdjęcie podwozia.Wygląda ok.Rozetnę w połowie ponieważ muszę je rozsunąć o około 2cm.Tak też mogło by zostać ale jednak rozsunę, zyskam na rozstawie dodatkowe 2cm a i wyglądać będzie lepiej.

dsc0015hfr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozolnie ale coś się dzieje przy modelu.

Z dzisiejszych prac wkleiłem kieszenie na rurę łączącą skrzydła

skrzyda4.jpg

 

Przymiarka kabinki :D

kadub10.jpg

 

no i zaczęło to wyglądać jak samolot

katana3.jpg

 

Dzięki wielkie Sławek za kieszenie rurkę węglową i kabinki :D :wink: gdyby nie Twoja pomoc nie wiem jak długo bym walczył z tymi elementami (jeżeli w ogóle udało by mi się je wykonać).

Zaraz biorę się za zamykanie reszty kesonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Miałem dziś robić podwozie ale jestem trochę zmęczony.Jutro kupię szprychy i zrobię ośki do kół i postawię Katankę na kołach.Widzę grzegorzp, że prace poszły do przodu, fajnie że coś się dzieje.Pod koniec tygodnia mordki może będą gotowe to podeślę Ci ze dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano coś się zaczęło znowu dziać przy modelu, prawie tygodniowa przerwa spowodowana była zajęciem 100% czasu przez pracę niestety.

Dzisiaj jeszcze zamknąłem drugi keson w jednym skrzydle, zrobiło się baardzo sztywne.

Wkleiłem nakrętki kłowe M3 do skrzydeł które będą montowane za pomocą dwóch plastikowych śrub m3.

Wyznaczyłem też i wywierciłem otwory na kołki ustalające w skrzydłach, w sumie to nie ma czemu robić zdjęć a pół dnia pracy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.