Skocz do zawartości

Problemy z ESC Redox 20A


Vesla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z ESC. Całość opisałem w poscie o budowie mojego PZL. Dlatego pozwolę sobie wkleic zawartość tego postu:

 

Całość tutaj: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/56513-pzl-26-napolskimniebiepl/page-3&do=findComment&comment=614380

 

 

No i mam pewien kłopot. Może ktoś mi jest w stanie podpowiedzieć. ESC po spięciu z silnikiem zachowuje się tak jak na filmie i nie reaguje na żadne wychylenie dźwigni gazu. Przestawiałem ESC w ustawienia fabryczne i nic nie pomogło.

Na kolejnym filmie widać jak ESC zachowuje się po podpięciu baterii 3S. Ten sam silnik podpiąłem z innym ESC (ten sam typ ESC) i działa bez problemu.

Elementy są fabrycznie nowe i jeszcze nie były testowana, baterie naładowane.

 

W dalszej części filmy zmieniam baterię na 3S i wtedy to w ogóle zaczynają się cuda.

 

Macie może jakieś pomysły co może być przyczyną takiego zachowania?

 

ESC Redox 20A

Silnik Emax2812 kV1534

 

https://youtu.be/rIMpI4MRcpM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostrzegam pewne podobieństwo z problemem, który przytrafił mi się w zeszłym roku. Regulator wydawał 3 krótkie piki, potem schodkowy dźwięk i koniec. Nie dało się go zaprogramować. Życzę powodzenia, bo mnie się nie udało go naprawić/ zaprogramować- złożyłem reklamację do serwisu i została przyjęta.

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/56368-abc-power-30a-programowanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem taką samą sytuację z tym regulatorem, tyle że 30A. Wysłany na serwis, powrócił do mnie sprawny. Jednak po 3 miesiącach leżenia w szafie i nie używaniu go, ponownie zaczął w ten sam sposób wariować. Teraz jest znowu na serwisie, i czekam aż wróci. Ale nie wiem czy będę go w ogóle używać, skoro potrafi wariować sam od siebie.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

Kolega kupił redoxa 30A w komplecie razem z innymi gratami i kitem mustanga, który dla niego złożyłem (uzupełnię może niedługo stosowany wątek).

Pierwszy ZONK to fakt, że regiel nie chciał gadać z dedykowaną kartą. Po podpięciu wyświetla się gąszcz lampek i karta na nic nie reaguje. Jako ciekawostkę dodam, że po wpięciu regla emax 25A, jest ten sam gąszcz i zero reakcji na przyciski.

Idąc dalej, zaprogramowałem ESC z radia. Poszło gładko, wlutowałem ESC do modelu. Test na śmigle 8x3.8 SF, na pełnym gazie pokazał 20A, więc super bezpiecznie.

Model przed wczoraj wykonał 2 lekkie loty z miękkimi lądowaniami celem korekty CG. Niestety po kolejnym podłączeniu do pakietu nastała cisza. BEC zasila Rx, serwa itp, niestety silnik nawet nie piśnie. Rozebrałem ESC i nie widzę, aby coś było uszkodzone/nadpalone. Próby z innym Rx i innym radiem nic nie dały. Silnik z innym reglem, działa elegancko bez względu na użyty link RC.

Reasumując uważam te regle za jakąś pomyłkę. A szkoda, ponieważ są w ciągłej dystrybucji w PL i miałem zamiar w przyszłości z nich korzystać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.