Skocz do zawartości

Michaś RC


bigkris

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już dawno pożegnałem się z distalem. Wolę Poxipol. Jeszcze mnie nie zawiódł. Może Poxipol ma większą tolerancję na stosunek ilości składników. A może miałeś stary ten Distal?

 

Zdziwiło mnie, że nie ma tam żadnych łączników pomiędzy centropłatem i uszami ale w zasadzie uszy są dosyć małe więc nie powinno być żadnego problemu. Leśli powierzchnie styku pomiędzy centropłatem i uszami nie przylegają idealnie to lepiej użyć Distalu lub Poxipola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No faktycznie. Jest na planie adnotacja o łącznikach. Myślę, że nie będziesz miał specjalnego problemu, żeby je wykonać na obecnym etapie. Jest to coprawda trudniejsze niż jakby na początku o tym pomyśleć :D. Nauka nie zawsze jest prosta ale dobrze wykonany model dobrze lata i to się liczy. Następny na pewno wyjdzie ci lepiej :D a żeby tego uratować jescze nie jest za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja w każdym swoim modelu z uszami kleiłem je "na styk" tzn. na końcach żebra z balsy 10mm wyszlifowane pod odpowiednim kątem.I to wszystko sklejone na żywicy.

Mniej więcej tak : klejenieox8.jpg jeszcze mi żadne ucho nie odpadło, ewentualnie dla pewności można dać paski tkaniny szklanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem w uszach naciecia na laczniki. zrobie je jutro. mysle czy nie zrobic ich z sklejki 3mm bo taka nawet wejdzie. narazie ucialem 2 zebra, nie ruszalem zebra koncowego tylko dwa patrzac do srodka, szpara byla bardzo ale to bardzo mala, balsa 1mm weszla z wielkim trudem ale udalo mi sie wcisnac. zobacze efekt jutro rano gdy to odepne. btw te kliny zalalem wikolem. nie lapalem na CA.

 

jakies zdjecia postaram sie jutro zrobic ale postepy sa male

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mucha twoje rozwiązanie jest dobre ale do małych modeli swobodnie latających klasy "jaskółka" (chyba A 1/2). Do większy modeli daje się łącznik.

 

Łącznik przykleiłbym do dźwigara (z boku) ale wcześniej trzeba zrobić wypełnienie między dźwigarowe na równo z dźwigarem aby powierzchnia styku była możliwie największa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej na 99 procent wikol bo z tym distalem mam zle skojarzenia ( caly dzien sechl i nie wysechl)

 

Distal to świetny klej epoksydowy, są dwie odmiany: normalny (tubka zielona i czerwona) i Rapid (tubka niebieska i żółta).Pierwszy z nich żeluje około 2h, zasycha po około 12h, pełną wytrzymałość osiąga po kilku dniach.Drugi, Rapid żeluje 10-15 minut.Zasycha po około 2h ale do obróbki nadaje się po około 6-7 h.Po zaschnięciu dają się szlifować.Tam gdzie wymagana jest wytrzymałość polecam ten pierwszy, z tego co pamiętam to na ścięcie ma 150kg/cm2.Używam ich od lat, są super.Distal zwykły nakładany strzykawką bez igły wpływa bardzo dobrze w najmniejsze nawet szczelinki.Stosuję go do np.: wklejania wręg do kadłuba, klejenia engine box-ów i elementów narażonych na duże obciążenia mechaniczne.Najlepiej klejone elementy pozostawić na kilka godzin w spokoju do wyschnięcia.Jeżeli mamy zamiar skleić coś na szybko to ten klej się do tego nie nadaje właśnie ze względu na długi czas wiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stanowi świetny dodatek do sałatek, tylko trzeba jeść zanim zżeluje :lol2:

To taki mały dżołk, nie mogłem się powstrzymać. Uwaga: przed zjedzeniem sałatki skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą :lol2: .

 

No dobra, koniec pisania na dzisiaj, bo już głupoty mi wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku zamieniłem distal na UHU 5 min.Dlatego, że ma gęstość pomiędzy Distalem a żywicę do laminowania wobec czego można go mniej użyć.Daje też bardziej elastyczną spoinę bez utraty wytrzymałości, no i od biedy można nim coś podlaminować wcierając np. kartą tel . żywicę w tkaninę i potem dociskając do podłoża czym się da.Naprawiłem tak na szybko kilka skrzydeł i kadłubów w kombacie i się sprawdzily przy ekstremalnych obciążeniach/czytaj trafieniach/ :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.