Skocz do zawartości

Budowa samolotu typu warbird


ravon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
To zależy od ładowrki ale jeśli daje ona 0,8A to akumulator o pojemności 800mAh naładujesz w godzinkę :D

Tyle w teorii ;)

W praktyce ladowanie bedzie trwalo dluzej, poniewaz prad ladowania maleje pod koniec ;)

Mozna dodac 20% .

Polecam poczytac o ladowaniu lipo, przechowywaniu i uzytkowaniu !

 

Jezeli chodzi o napiecie - dla danego silniczka wyzsze napiecie oznacza wyzsze obroty - co przeklada sie osiagi. Obroty silnika podaje sie w kV - czyli np. Silnik 1000kV ma 1000 obrotow na minute x ilosc voltow z pakietu.

I znowu odsylam do poczytania forum - to juz bylo przerabiane - nie ma sensu powielac.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myslalem z tym napieciem. Wieksze napiecie to wyzsze obroty i wiekszy ciag silnika ale jednoczesnie przy wysokich obrotach akumlator szybciej sie rozladowywuje.

Pozostaje mi jeszcze poczytac o eksploatacji akumlatorka jak napisal mammuth.

 

Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myslalem z tym napieciem. Wieksze napiecie to wyzsze obroty i wiekszy ciag silnika ale jednoczesnie przy wysokich obrotach akumlator szybciej sie rozladowywuje.

Pozostaje mi jeszcze poczytac o eksploatacji akumlatorka jak napisal mammuth.

 

Dzieki za info.

Czas rozladowania zalezy jeszcze od wielkosci smigla ;)

Akumulator 3s przy malym smigle wystarczy na dluzej niz 2s z duzym smiglem.

Patrz na specyfikacje silnika - pobor pradu przy roznym napieciu i wielkosci smigla.

Lipo 3s wazy 50% wiecej niz 2s - tez warto o tym pamietac.

 

Ja poszedlbym w strone 3s - obroty zawsze mozna zmniejszyc - stosujac podobny silniczek ale o mniejszym kv ;)

Poczytaj o silniczkach typu "dzwonek" - duzy ich wybor znajdziesz na polecanej juz stronie UH.

Jezeli Ci sie spieszy to nabedziesz je rowniez w cyber-fly - najlepiej z piperkiem i kombatem ESA 80zl i masz swoje ptaszysko wojenne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet biore taki

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2041

 

Ladowarka

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1517

 

Silnik z regulatorem

http://www.gamahobby.pl/x_C_I__P_5516514;5510001.html

 

Mysle ze bedzie to jakos wszytko razem dzialac.

 

EDIT:

 

Poprawka z ladowarka

http://www.allegro.pl/item547303968_ladowarka_z_balancerem_ek2_0851.html

 

U tego uzytkownika wezme od razu aparature :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedlbym w strone 3s - obroty zawsze mozna zmniejszyc - stosujac podobny silniczek ale o mniejszym kv ;)

Poczytaj o silniczkach typu "dzwonek" - duzy ich wybor znajdziesz na polecanej juz stronie UH.

Jezeli Ci sie spieszy to nabedziesz je rowniez w cyber-fly - najlepiej z piperkiem i kombatem ESA 80zl i masz swoje ptaszysko wojenne ;)

 

Czyli o modelach to samo co pisałem parę postów wcześniej.

Odnośnie napędu: Ki najpierw latał na pakiecie 2S i silniku 1400 kV (e-max) i śmigle 8x4 - ale to nie było to. Potem wsadziłem silnik 1000kV (dzwonek) zasilanie 3S i śmiglo 10x6 - i to jest dopiero to. Na pełnym gazie model Ki61 ma pionowe przyśpieszenie... - ale to jest wyposażenie do walki powietrznej.

Natomiast Piper teraz lata na silniku BM2408-21T 1400 kV ze śmigłem 8x4 lub 8x6 (zależnie co mam pod ręką) i zasilaniu 2S i to chyba najlepszy napęd do trenerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ertman - nie zupełnie. Mam odbiornik ArtTecha 40MHz z UH - z długa anteną do mojego piperka EPP i nie powiedziałbym aby była to zabawka. Nadajnik to MC3010. Jeżeli jednak wybierać między Art-Techem a E-sky to brałbym E-Sky - mniejsza egzotyka, albo wręcz większa popularność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony alle...

NOWA APARATURA 4 KANALOWA, .Wszystko jest firmy ART TECH najlepszej firmy modelarskiej na swiecie

2,4 GHZ

A na zdjeciu widac antenke segmentowa i miejsce na krysztal - jaki opis takie radio - tak jak Pawel pisze.

 

Ale ten sam użytkownik ma odbiornik - i tej jest już 2.4 GHz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadajnik i odbiornik 40 MHz Art-tech wraz z RTF Cessny 182.Powiem że najmniej z nim kłopotu ,nie łapię tak zakłóceń ja na Opticu 6.Z zasięgiem żadnych problemów.Generalnie w przeciwieństwie do E-sky modele Atr-tech latają bardzo dobrze ,np.Edge 540.Cessna 182.

Nie jest to egzotyka jak pisze Ertman,te nadajniki oraz modele są sprzedawane przez Kyosho pod marką Hypetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to egzotyka jak pisze Ertman

 

Nie napisałem że to egzotyka. Napisałem tylko że miałem w ręku i sprawdzałem w locie. Ten konkretny egzemplarz był "niedopracowany" i nie działał tak jak powinien. A to że do E-sky łatwiej o cokolwiek to chyba nie trzeba tłumaczyć. Może i jakość art-techa się poprawiła ale jakość i ilość poprawnie działających e-sky jest nadal wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.