Skocz do zawartości

Mikser flaperon + wysokość T9X


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli korzystacie z turnigy z orginalnym oprogramowaniem to możecie mi sprawdzić w mixerze flaperon jak domixować sw? robie master flp na ele,próbowałem master gear na elew i nic zero reakcji a wszystkie inne stery na elewator działaja. Czy muszę inaczej ustawić klapolotki zeby działał mixer poprawnie? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to ustawione na aux 6 ,bo lotki mam wpiete w 1 i 6. A czemu mam wł aux 5 skoro tego kanału nie używam :unsure: .No ale wł na wszelki wypadek też i nic to nie dało.Dalej sw jak trup.Dodam jeszcze ,ze mix lotek działa od początku poprawnie czyli używam klapolotek poprzez gear ale domixowac SW od początku nie mogę,a nie chce mi się wierzyć ,ze złe oprogramowanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje, jest kilka sposobów na klapolotki. Ja mam na "gear", bo "thr cut" potrzebne mi jest do gaszenia silnika (spalina). Tak jak napisałem wcześniej, u mnie wszystko działa poprawnie: klapy, lotki, mixer ze sw. Widocznie gdzieś w naszych ustawieniach są jeszcze jakieś rozbieżności. Aha, lotki mam na kanałach 1 i 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dwa włączone, bo aux 6 uruchamia klapolotki.Najśmieszniejsze jest to ,ze jesli dam cokolwiek na master czyli,gaz, rundel czy coś innego mixer na Sw dziala,ale tylko dam na flp to przestaje. Tak jakby nie wyczuwał mix ze uruchamiam przelącznik gear. Spróbowałem wiec na thr cut ,klapy odpala ale jak zrobilem mix na SW też nic. Dopiero wszedłem w mix airbrake i tu dopiero zauwazylem ze SW sie poruszył ale za to jedna lotka chodzi. Paranoja jakaś w takich chwilach mam dośc tego menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to po kolei:

FLAPERON

STATE->ACT

AIL1 -> 100 100

AIL2 -> 100 100

FLP1 -> 100

FLP2 ->-100

 

MIX1

STATE->ACT

MASTER->GYR

SLAVE->FLP

OFFSET->000

UPRATE->000

DNRATE->-040

SW->ID1

 

MIX2-> jak wyżej, z wyjątkiem DNRATE->-060 i SW->ID2

 

MIX3 STATE->ACT

MASTER->FLP

SLAVE->ELE

OFFSET->000

UPRATE->-035

DNRATE->000

SW->ID1

 

MIX4 jak wyżej, z wyjątkiem UPRATE->-045 i SW->ID2

 

AUX-CH

CH5->GEAR

reszta NULL

 

Jeszcze odbiornik:

CH1-lewa lotka

CH2-ster wysokości

CH3-gaz (spalina)

CH4-ster kierunku

CH6-prawa lotka

BATT-zasilanie

 

W takim setupie wszystko u mnie śmiga jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,ale u mnie dalej klęska i zero reakcji na SW. Przy aux 5 to nawet klap nie mogę ruszyć ,bo są sterowane z 6 kanału.Może ktoś jeszcze sprawdzić to u siebie? Moja aparatura to FLY SKY ale to chyba turnigy pod inna nazwą..Chociaż kumpel ma troszkę inne menu w turnigy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotki mam na kanale 1 i 6.

Więc powtórzę. Ja mam pstryczek THR CUT przypisany do klapolotek:

 

w AUX mam:

CH5 GEAR

CH8 THRO HOLD

 

reszta NULL.

 

w PROG MIX. mam:

 

MIX1

STATE->ACT

MASTER->AIL

SLAVE->FLP

OFFSET-> 000

UPRATE-> 100

DNRATE-> 100

SW->ON

 

MIX2

STATE->ACT

MASTER->AUX

SLAVE->AIL

OFFSET-> 100

UPRATE-> 001

DNRATE-> 000

SW->ON

 

MIX3

STATE->ACT

MASTER->AUX

SLAVE->FLP

OFFSET-> 000

UPRATE-> -001

DNRATE-> 000

SW->ON

 

A ŻE NIE MAM DOMIKSOWANEJ WYSOKOŚCI BO NIE TRZEBA BYŁO to mam wyłączony mikser który wyglądał tak:

 

MIX4

STATE->ACT

MASTER->FLP

SLAVE->ELE

OFFSET-> xxx

UPRATE-> xxx (x bo nie wiem co masz tutaj dać)

DNRATE-> xxx

SW->ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pomóżcie bo ogarnęła mnie pomroczność całkowita, chcę zmiksować klapy z sw, klapy mam na Y kablu na kanale 6, grzebie cały dzień wg wszelkich dostępnych instrukcji i nic, zaczynam już używać brzydkich słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,ale u mnie dalej klęska i zero reakcji na SW. Przy aux 5 to nawet klap nie mogę ruszyć ,bo są sterowane z 6 kanału.Może ktoś jeszcze sprawdzić to u siebie? Moja aparatura to FLY SKY ale to chyba turnigy pod inna nazwą..Chociaż kumpel ma troszkę inne menu w turnigy.

W podanych niżej ustawieniach mam zmiksowane klapy ze sterem wysokości oraz lotki wychylane w górę działające jako hamulce.

Klapy na Y kanał 6

Lotki kanał 1 i 7

TRIM

AIL 000 (011)

ELE 000 (-040)

THR 000 (000)

RUD 000 (000)

 

MIX 1

STATE ACT

MASTER AIL

SLAVE AUX

OFSET 000

UPRADE -100

DNRATE -100

SW ON

 

MIX 2

STATE ACT

MASTER FLP

SLAVE ELE

OFSET 000

UPRADE 060

DNRATE 000

SW ON

 

MIX 3

STATE ACT

MASTER FLP

SLAVE AIL

OFSET 000

UPRADE -080

DNRATE 000

SW ON

 

MIX 4

STATE ACT

MASTER FLP

SLAVE AUX

OFSET 000

UPRADE -080

DNRATE 000

SW ON

 

AUX-CH

CH6 THRO HOLD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.