Skocz do zawartości

Regulator napięcia Dualsky VR PRO DUO


robas69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o ten regulator http://www.nastik.pl/regulator-napiecia-dualsky-liniowy-p-4448.html . Czy ktoś z Was go ma i wykorzystuje to, o czym napisał producent w materiałach reklamowych, tzn. do zasilania 10 serw, nawet 30 kg. Regulator ma 4 wyjścia prądowe do odbiornika i taką samą do serw. Czyli mogę zasilić 4 serwa bezpośrednio z pominięciem odbiornika, a z odbiornika podpiąć tylko sterowanie. A co z pozostałymi, teoretycznie 6 -oma serwami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ja mam zainstalowany od początki taki regulator w YAK -u 54 2.20  .
Sprawuje się rewelacyjnie. Podpięte tylko 4 najważniejsze serwa reszta idzie bezpośrednio w odbiornik.
Polecił mi mój kolega DJ.Tommy on również ma w SBACH-u 
Mam podpięte 2 x Dualsky 2200mAh. Po prostu beż zarzutów.

 

post-4298-0-60458900-1419621826_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Rafał. Mam u siebie inne regulatory, np. we Flip'ie gdzie zasila elektronikę podłączoną pod odrębny akumulator, miałem w Spacewalker'ze gdzie odbiornik był zasilany poprzez dwie odrębne ścieżki. Ale żaden z nich nie jest reklamowany, że można nim zasilić 10 serw :) . Jakby regulator chciałby zostać powerbox'em :wub: .


Robert, rozumiem, że te cztery serwa masz włączone pod wyjścia prądowe regulatora, a sygnał z tych samych serw masz z odbiornika? Choć ze zdjęć wynika, że w wyjściach na serwa masz wpięte kompletne przewody (+, -, s).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać, że te deklarowane przez producenta 15A to nie w każdym przypadku. To zwykły regulator liniowy, więc zbijane napięcie jest najzwyczajniej w świecie zamienione w ciepło. Maksymalna wydzielana moc to 15W (lub 20W w przypadku wersji w wiartakiem). Dla napięcia wyjściowego ustawionego na 5V i zasilania 2S (teoretycznie ponad 8V, przynajmniej w początkowym okresie pracy naładowanych do pełna ogniw) bezpieczny prąd to jedynie 5A. Co nie zmiania faktu, że regulator sprawuje się poprawnie i zasila 5 cyfrowych serw 20kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, rozumiem, że te cztery serwa masz włączone pod wyjścia prądowe regulatora, a sygnał z tych samych serw masz z odbiornika? Choć ze zdjęć wynika, że w wyjściach na serwa masz wpięte kompletne przewody (+, -, s).

 

4 serwa pod regulator są podpięte i z regla {na fotce wyjścia} do odbiornika 

 

post-4298-0-84323200-1419635222_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam nadzieję, że robas69 się nie pogniewa - ale chcę zapytać o podobny produkt a chyba szkoda miejsca na serwerze na kolejny podobny wątek.

 

Chodzi o regulator VR PRO Dualsky (bez Duo): http://en.dualsky.com/oldsite/pro_list_for.asp?sid=119&Keywords=VR%20Pro&id=657

W DUO można wpiąć do 4 serw (zakładamy, że tych najbardziej wymagających prądowo), ale w powyższym wogóle nie ma takich wejść.

Czyli podłączamy do niego baterię a regiel do odbiornika. W takim przypadku nie omijamy odbiornika, bo serwa wychodzą bezpośrednio z niego. Producent w materiałach reklamowych pisze o wsparciu do 6 serw o momencie do 30kg oczywiście przy uwzględnieniu wzoru, o którym pisał już BigBen.

 

O ile dobrze rozumiem, to jedyna jego funkcja to ewentualne obniżenie napiecą jak np. wepniemy Li-po 2S a chcemy mieć na serwach 6V?

 

Wąskim gardłem będzie i tak wtyczka i cienki kabelek, który wchodzi do odbiornika.... ile to może wytrzymać amperów i ile ewentualnie odbiornik. Zakładam, że im więcej kanałow tym wyższe A wytrzyma "wejście batt" w odbiorniku?

Tak ogólnie z materiałów jednego z producentów - serwo cyfrowe może pobrać do 2A. Zakłądając skrają akrobację, duże obciążenie powierzchni sterów niech np. 5 serw weźmie 10A - czy taki prąd wytrzyma 1 "wejście batt" w odbiorniku?

 

Na zdjęciach VR PRO widać, że ma on 2 wyjsćia stabilizowane - czy to zanczy, że można podłaczyć zasilanie do odbiornika w "wejsćie batt" i dodatkowy wolny kanał? I czy wtedy obciążenie prądowe odbiornika podzieli się na pół (bo wchodzi dwoma kablami do 2 różnych złączy)?

 

Nie jestem zbytnio elektrycznie uzdolniony, więc proszę o wyrozumiałość. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, miałem taki w innym modelu. Akumulator (jeden) wpinany jest dwiema wtyczkami do regulatora, a dwa wyjścia wpinamy do dwóch kanałów odbiornika. W moim modelu był to Graupner GR 24, który już fabrycznie ma dwa kanały przeznaczone do zasilania. Miejmy nadzieję, że ścieżki są tam odpowiednio wzmocnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie uwierzysz ale w sobotę chciałem rozebrać jeden z moich GR 24 żeby się o tym przekonać. W takim razie nie ma znaczenia, którą ścieżką pójdzie prąd bo i tak nie ma różnicy. A ja chciałem zmieniać przyporządkowanie kanałów żeby puścić lotki na 11 i 12 kanale zamiast 2 i 5 z fabrycznych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

z RC Groups mam info, że np. jden z odbiorników jakich ja używam Spektrum AR 6200 przeniesie na zasilaniu 2A......

Skoro TeBe zrobił płytkę jest szansa, że u innych producentów jest podobnie.

 

Teoretycznie im więcej kanałów tym odbiornik powinien być mocniejszy.

 

Spektrum poradziło sobie z tym probleme, ale jakoś tak delikatnie mówiąc....drogawo.....

http://www.spektrumrc.com/Products/Default.aspx?ProdID=SPMAR9110

30A ciągłego i 50A chwilowego obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, nie widzę w opisie takich wartości obciążenia. Poza tym taka ilość prądu do przeniesienia przez taki odbiornik wydaje się nieprawdopodobna. Podobne rozwiązania, w niektórych odbiornikach ma Jeti. Jest odrębne, choć pojedyncze zasilanie przewodem zakończonym gniazdem mpx. Z tego co pamiętam to w opisach odbiorników nie ma informacji na temat możliwej wielkości obciążenia - http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_66_365&products_id=9839 , http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_66_365&products_id=8365 . Poza tym w ofercie mają Central Box'y do których wpinamy zasilanie i satelitarne odbiorniki. W naszych sklepach ich jednak nie widziałem i nie wiem jak się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

z RC Groups mam info, że np. jden z odbiorników jakich ja używam Spektrum AR 6200 przeniesie na zasilaniu 2A......

Skoro TeBe zrobił płytkę jest szansa, że u innych producentów jest podobnie.

 

Teoretycznie im więcej kanałów tym odbiornik powinien być mocniejszy.

 

Spektrum poradziło sobie z tym probleme, ale jakoś tak delikatnie mówiąc....drogawo.....

http://www.spektrumrc.com/Products/Default.aspx?ProdID=SPMAR9110

30A ciągłego i 50A chwilowego obciążenia.

 

Niestety to prawda.

Producenci skrzętnie ukrywają fakt, że pojedynczy pin zasilania w odbiorniku RC, zaprojektowany jest do obciążenia nie większego niż 2A.

Nawet specjalne podwójne zasilanie odbiornika - z dwu BEC, nie zawsze rozwiązuje problem obciążenia prądowego.

 

W modelach zużywających spore ilości prądu, niezbędne jest dokładne zaprojektowanie instalacji prądowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, nie widzę w opisie takich wartości obciążenia. Poza tym taka ilość prądu do przeniesienia przez taki odbiornik wydaje się nieprawdopodobna.

Robert; http://www.spektrumrc.com/Products/Default.aspx?ProdID=SPMAR9110  - połowa 6-ej strony manuala.

 

W modelach zużywających spore ilości prądu, niezbędne jest dokładne zaprojektowanie instalacji prądowej.

Zgadza się Andrzej.

Pomijajac ryzyko wypadku z naszym udziałem lub innych ludzi, zwierząt, rzeczy itp. po prostu szkoda naszego modelu, jego wyposażenia, czasu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.