Skocz do zawartości

Sky Asistant


wojcio69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam osoby, która osobiście używała wariometru PitLab Sky Asistant.

Trochę mnie irytuje fakt, że po zainstalowaniu wariometru w modelu i uruchomieniu go (model cały czas leży na podłodze) pokazuje mi na wykresie wysokość od poziomu -1,7 lub -2 metry.

Podczas podnoszenie modelu do góry i puszczaniu go w dół sygnały dźwiękowe są prawidłowe i na wykresie różnica wysokości by się zgadzała.

Wygląda to tak jakby nie był wariometr wyzerowany.

Jakieś podpowiedzi, sugestie, porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdzę swoje logi z zeszłego roku. Jak masz vario zamontowanie w modelu (poziomo, pionowo)? Wiem że jest możliwość programowej korekcji wskazań ale w tej kwestii polecam napisać do Piotra - bardzo chętny do pomocy i raczej nikt bardziej od niego nie zna tego variometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś na komputerze i zaraz po włączeniu maluje ok -1.7 m aby po ok 2 min dojść do 0.

Przy lataniu ew różnica poziomu gruntu nie ma żadnego znaczenia, chyba że lądujesz na słuch ;-)

Jak masz czujnik temperatury to fajnie po locie na logu widać profil temperaturowy atmosfery, tylko jego optymalne umiejscowienie jest nieco kłopotliwe. Warto też korzystać z alarmu PPM no i ustawić odpytywanie wartości z przełącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i od tego trzeba było zacząć ;-)

Ja dziś trochę polatałem z vario i muszę powiedzieć że raz na 3-4 loty miałem grunt na poziomie -1 do -2 m, ale nie zwracam na to specjalnej uwagi.

Dodam na marginesie że po pierwszych lotach dobrze jest ustawić sobie tzw strefę nieczułości w której vario jest cicho podczas normalnego szybowania i zapisać plik z ustawieniami pod nazwą modelu jeśli mamy zamiar przekładać je do innego modelu - wystarczy wtedy wczytać do vario odpowiedni plik i po robocie z ponownym ustawieniem variometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś zadowolony :-) Co było raczej do przewidzenia. Zacznie się zabawa jak trafisz naprawdę silny komin a jeszcze lepsza jak będziesz mógł pogrążyć z jakimś ptakiem - zobaczysz wtedy jak kiepsko latają nasze modele :-D

Dodatkowy plus to podgląd na sprawność naszych napędów w modelach - całkiem ładne masz wznoszenie.

Pomyślnych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O krążeniu w kominie z ptakami mi nic nie mów.

Tam gdzie latam dość często spotykam myszołowa, jastrzębia czy coś takiego, raczej myszołów.

Ileż to razy chciałem się za nim zabrać w komin :)

Ma to tylko kilka zwojów w mózgu a jak łapie kominy to tylko minuta osiem i tyle go widzieli a ja profil skrzydła, wyważenie, kąt zaklinowania, elektronika i dupa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj dopiero zobaczyłem wątek. Używam SkyAssistanta od roku z powodzeniem. Mój po włączeniu wskazuje zawsze -1m ale po kilku chwilach jest już 0. Trochę upierdliwe są komunikaty głosowe ale można je wyłączyć i ustawić jako wywoływane przełącznikiem. Pożyteczną funkcją jest też wysokość alarmowa. Mimo, że model jeszcze przyzwoicie widzę na wys.500 m to ustawiłem sobie to ostrzeżenie na 350. Miałem już noszenia 10m/s i emocje wtedy są konkretne :)

 

b9224818520b5c81med.gif

 

ps. Widzę, że kolega ze Śremu. Blisko......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.