Jump to content

Marcin Bełchatów

Modelarz
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Contact Methods

 • WWW
  http://www.eltech-belchatow.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bełchatów
 • Zainteresowania
  Fotografia, Modelarstwo RC
 • Imię
  Marcin
 1. Witam Wznawiam wątek telemetrii Hitec i mam pytanie Czy jest możliwość podpięcia bezposcednio z zapłonu do modułu telemetrii obrotów silnika tak żeby nie było konieczności montażu dodatkowego czujnika ?
 2. Witam gdzie znajdę szczegółowy plan pikniku ? Data bez zmian ?
 3. Ok dzięki za podpowiedzi będę próbował, a tak z waszego doświadczenia ile obrotów iglicy od pełnego dokręcenia macie ustawione (odkręcone) na wyregulowanym silniku saitio? wiem że nie ma reguły ale chodzi mi o rząd wielkości 1 czy 8
 4. Silnik jest nówka sztuka. Wypalił jak na razie ok 1,5-2L paliwa zalecanego przez Saito "YAMADA" (model technics) Metanol: 57%, Nitrometan: 20%, Olej Klotz: 23%. Tak ma od nowości (nie był przegrzany na bank bo cały czas sprawdzam temperaturę i nie przekraczam 80 stopni) Zawory sprawdzałem i ten co gasł pierwszy miał co do pozostałych za małe szczeliny, teraz wszystkie mają tak samo ustawiony luz- tak jak książka pisze. Cylindry przestają pracować na małych obrotach i czasami jak pracuje tylko jeden po dodaniu obrotów tak ok 5-6 tyś (oczywiście cały czas przy włączonym żarzeniu) zaskakują z powrotem pozostałe cylindry. Tak teraz czytam i myślę że jednak może być przelany bo olej leje się z niego bardzo. Silnik jest nówka sztuka. Wypalił jak na razie ok 1,5-2L paliwa zalecanego przez Saito "YAMADA" (model technics) Metanol: 57%, Nitrometan: 20%, Olej Klotz: 23%. Tak ma od nowości (nie był przegrzany na bank bo cały czas sprawdzam temperaturę i nie przekraczam 80 stopni) Zawory sprawdzałem i ten co gasł pierwszy miał co do pozostałych za małe szczeliny, teraz wszystkie mają tak samo ustawiony luz- tak jak książka pisze. Cylindry przestają pracować na małych obrotach i czasami jak pracuje tylko jeden po dodaniu obrotów tak ok 5-6 tyś (oczywiście cały czas przy włączonym żarzeniu) zaskakują z powrotem pozostałe cylindry. Tak teraz czytam i myślę że jednak może być przelany bo olej leje się z niego bardzo. Ponieważ jest to pierwszy silnik który kupiłem nowy i sam go docieram nie chce popełnić błędu i idąc za radą znajomego odkręciłem jeszcze iglicę o obrót żeby się nie przegrzał. Podobno lepiej żeby wypluwał nadwyżkę paliwa niż ma się przegrzać (nie myślałem że to będzie miało wpływ na gaśnięcie silnika) Reasumując silnik po dotarciu i regulacji powinien działać bez dogrzewania świec po odpaleniu? https://youtu.be/HAzLaJdM8ZI https://youtu.be/HAzLaJdM8ZI
 5. Witam Czy ktoś z kolegów miał do czynienia z silnikiem Saito FA-200R3? Potrzebuje porady co do regulacji (docierania). Silnik nie chce pracować po odpaleniu bez dogrzewania świec. Zawsze gaśnie najpierw 2 cylinder, a po jakimś czasie 1na 3 pracuje. Czy to jest tylko kwestia regulacji iglicy? czy trzeba regulować zawory?
 6. Też uważam że to wina masy. Ja po włożeniu w swój model instalacji dymnej zrobiłem cegłę i niestety model straciłem. Rozrusznik fajna sprawa ale niestety niepotrzebna waga. Pozostaje tylko odchudzić.
 7. Aurora 9 z Aurora 9 gadają przez kabel posiadam oryginał. Za pomocą programatora Hitec HPP-22 też można przerzucić modele. Aurora 9X z Aurora 9X też podobno gadają ale nie da się przerzucić ustawień modeli między 9 a 9X. Sprawdzałem przez kabel i przez programator. Aurora 9X nie widzi plików z Aurora 9. Dzwoniłem pytałem i tak jest i nic z tym się nie zrobi Hitec w pierwszej fazie miał to dopracować lecz poinformowali importera z polski że jednak nie będą tego dopracowywać i koniec. Co wydaje się dziwne bo "każdy" producent wypuszczając nowszy sprzęt robi go kompatybilnym z poprzednim.
 8. Troche mnie poniosło XXI wiek i wielki problem mieli żeby aparatury gadały ze sobą to powinien być standard. A ustawiania trochę jest przede wszystkim przy modelach spalinowych. Ustawienie kanałów i rewersów to nie wszystko, ustawić expa i maksymalne wychyły do różnych faz lotu, kill switch, odcięcie przepustnicy, timery, pompy dymu, klapy, oświetlenie itp. a najważniejsze to czegoś nie pominąć. A jak ktoś lata makietami to ma dodatkowo chowane podwozie i inne gadżety.
 9. Było by miło. Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie Hitec dzwońcie do arthobby.pl z Warszawy podobno jak oni czegoś nie wiedzą o hajteku to już nikt nie wie.
 10. Już się dowiedziałem dla zainteresowanych powiem że jest możliwość zaprogramowania Voisa by informował tylko po przekroczeniu podanych wartości.
 11. Dodam tylko jedno spostrzeżenie odnośnie Hitek Aurora. Przed zakupem Aurory 9X, a mając Aurore 9 trzeba wiedzieć że nie ma możliwości zgrania (przeniesienia) ustawień modeli z 9 do 9X trzeba wszystko wprowadzać z palca! ...jak dla mnie żenada! Warto się zastanowić czy zostać w systemie Hitec! Może czas zmienić bo firma nie idzie w dobrą stronę. Pozdrawiam.
 12. Witam wszystkich użytkowników systemu Hitec. W związku z rozbudowaną telemetrii systemu Hitec w moich modelach nasunęło mi się kilka pytań co do Hitec HTS-Voice: 1. Czy owy moduł działa z Aurora 9X? Czy tylko Aurora 9 2. Czy istnieje możliwość ustawienia voice tak aby informował nie o stanie wskazań czujników przy określonych wartościach, a nie co określony czas jedzie wszystko po kolei? np. przez cały lot jest wszystko ok to siedzi cicho ale ustawiam maksymalną temperaturę silnika na 110°C i po przekroczeniu tej wartości informuje mnie o tym. Podobnie z napięciem pakietu. Przede wszystkim proszę o wypowiedź użytkowników Hitec Voice o wszystkich możliwościach tego modułu. z góry dziękuję i pozdrawiam.
 13. Te włączone trzy odbiorniki to było tylko teoretycznie! ..Witku Po prostu raz zapomniałem ..ot cała filozofia. Chciałem tylko wytłumaczyć na przykładzie czy zachowanie moich odbiorników jest normalne. Co do aparatury 2,4 GHz posiadam Aurora 9 od trzech sezonów i nigdy nie miałem zakłóceń. Kolega lata też na Aurora 9 z FPV i goglami. Latał nad miastem ok 1 km od siebie i zero zakłóceń. Czasami jednak występują niezależnie od systemu czy częstotliwości zakłócenia ale na drążkach! Pozdrawiam
 14. Dokładnie kolego aczkolwiek warto czasami je przypomnieć bo jak się okazuje czasami się je zapomina. Czyli zachowanie odbiorników jest jak najbardziej ok. Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ czekam na drugą apke tylko że Aurora 9X. Jest możliwe zbindowanie jednego odbiornika z dwoma Aparaturami? Tak żeby nie trzeba było przy zmianie aparatury bindować odbiornika?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.