Jump to content

ZbyszekM

Modelarz
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About ZbyszekM

 • Birthday 05/21/1958

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Imię
  Zbyszek

Recent Profile Visitors

376 profile views
 1. Witam Mam do sprzedania dwa nieużywane odbiorniki Graupner 1) GR-24 Nieużywany pochodzący z zestawu z nadajnikiem MX-20 cena 450 zł z wysyłką listem poleconym na terenie Polski 2) GR-12L SUMD+T diversity PCB type Nieużywany z dolutowanymi przewodami cena 150 zł z wysyłką listem poleconym na terenie Polski GR-24 zarezerwowany, został jeszcze Gr-12L
 2. W jednym z wątków RCgroups pojawił się wpis (tłumaczenie z google): Trochę dobrych wiadomości. Właśnie dostałem 12-kanałowy odbiornik Graupner i zauważyłem, że są one zatwierdzone przez IC (Industry Canada). Są teraz produkowane w Korei. TAK! Potwierdza to wcześniejsze informacje przedstawiciela Graupnera o ich działalności i planach. Pisał wtedy też o pracach nad nowymi urządzeniami .
 3. Witam, porównuję Futaby T16SZ i T18SZ o co chodzi z tym drążkiem gazu? Drążek gazu: T18SZ ma krótszy ruch drążka gazu i również umożliwia ustawienie gładkiego lub skokowego przejścia T16SZ nie ma krótszego ruchu drążka gazu i umożliwia tylko skokową jego pracę.
 4. Dziękuję, A jest coś takiego dla MZ 24 Chodzi mi o porównanie. Dla MZ 32 wygląda na "do ogarnięcia" a jak było z MZ 24?
 5. Mam pytanie do znawców Graupnera. Jak ma się obsługa oprogramowania MZ 32 w porównaniu do MZ 24? Z filmów wynika, że jest sporo różnic pomijając większą ilość funkcji. Czy rzeczywiście nowe oprogramowanie jest sporo przyjaźniejsze dla użytkownika?
 6. W opisach znalazłem informację o zastąpieniu potencjometrów czujnikami hallotronowymi w gimbalach. Drążki też są inne i można łatwo wymieniać je na drążki z przełącznikami lub potencjometrami na wierzchu. W oprogramowaniu też coś pozmieniali.
 7. Czy mi się wydaje, czy zapomniałeś, że po stronie drzwi do kabiny rama jest trochę inna?
 8. Świetna relacja z budowy modelu. Gdy tylko będziesz mógł to pisz o użytych materiałach, narzędziach i technologiach. Wszystko to jest bardzo pouczające i może zaowocować nowymi ciekawymi modelami. Tak przy okazji. W Modelarzu (chyba w roku 2001 nr 4 i 5 oraz 2002 nr 6) jeden z wybitniejszych polskich modelarzy opisał budowę swoich modeli (chyba RWD13 i RWD 8) w podobnej technologii. Ma ktoś może skany tych artykułów?
 9. Świetny pomysł z budową stalowego kadłuba Pipera. Gdy poszukać w sieci to znajdzie się więcej naśladowców Paolo Severin. http://www.rcuniverse.com/forum/giant-scale-aircraft-general-467/10897994-stainless-steel-tubing-giant-scale-pa18-supercub.html A przed włochem był chyba: http://www.hvrcf.org/Misc%20Documents/Mears.pdf Gdzieś w sieci znalazłem kiedyś plany tego modelu. Ponieważ model w takiej technologii wart jest włożonej pracy to może przydadzą się rysunki fabryczne i spróbować zbudować wersję PA-18 Super Cub z klapami na skrzydłach. http://www.supercubproject.com/drawings/
 10. Klap nie mam. Skłon silnika dodałem naprawiając kadłub po poważnej katastrofie. Może warto chociaż dać jakieś podkładki przy montażu silnika. Klap nie mam.
 11. W moim Vento na podnoszenie dziobu lekarstwem okazało się dodanie skłonu silnika.
 12. Czy mechanizm drążków w MC-32 jest taki sam jak w MZ-24?
 13. Dzięki. Domyślam się, że w MC-32 jest przepust na kabelki od drążka z przełącznikiem a w niższych modelach aby go zamontować trzeba wiercić. Czy jest też odczuwalna różnica w precyzji, płynności ruchu?
 14. Mam pytanie do bardziej doświadczonych właścicieli aparatur. Czy w Mx-20 i Mc-20 są takie same mechanizmy drążków jak w Mc-32? Mam Mx-20 z której jestem bardzo zadowolony, jednak w poprzedniej mojej Sanwie Sd-10G drążki chodziły odrobinę lepiej.
 15. Jeżeli miałoby to trafić do .. Black Hole.. to trochę szkoda. Wszystko co tam trafia dematerializuje się. Z niecierpliwością czekam na relację z wykorzystywania znaleziska.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.