Jump to content

Hans-polon

Modelarz
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Hans-polon

 1. Około dwa miesiące temu, poczyniłem dokładnie taką wycinarkę.
 2. Właśnie kończę budować ten model. W swoim egzemplarzu zastosowałem silnik https://www.rc4max.com/silnik_bezszczotkowy_emax_gt2215_10,1427,27211.html Pytanie do autora postu; Masz może gdzieś pod ręką instrukcję? Chodzi mi o wartość środka ciężkości. Zgubiłem instrukcję i nie pamiętam ile wynosiła ta odległość.
 3. Panowie, Czy ktoś z was posiada egzemplarz : RC Przegląd Modelarski 2009/2 i podzielił by się skanem artykułu "Najlepszy sposób na precyzyjne wyważanie modelu" ? Szukałem tego numeru w wersji elektronicznej, różne kioski online. Niestety, bezowocnie. Z góry dzięki za pomoc
 4. Potwierdzam, posiadałem ten model. Bardzo dziwnie się nim latało.
 5. W chwili obecnej wyskoczyły mi nieplanowane wydatki. Jak tylko kupie paliwo, zdam relację z kolejnych prób.
 6. Przetestuje "Contest" świecę już zamówiłem,
 7. Dzięki za podpowiedź z paliwem, Z tego co zauważyłem, nieszczelność występuje tylko na pokrętle od iglicy. Reszta wydaje się być w porządku. Ciekawe, czy da się w jakiś sposób uszczelnić to pokrętło.
 8. Czyli obstawiacie z miejsca świecę? sączenie się paliwa w miejscu pokrętła od regulacji iglicy, nie ma tutaj nic do rzeczy? Co do samej świecy, taką dostałem z silnikiem. Poprzedni właściciel twierdził, że jest OK. Co do paliwa , kupiłem je wraz z silnikiem ASP S61AII (tak też mi doradzono w sklepie) Sam silnik, pracował wtedy normalnie. W takim razie zmienię świecę, Podpowiedzcie proszę, jakie paliwo będzie najlepsze do takiego silnika?
 9. Paliwo: http://www.nastik.pl/model-technics-duraglo-nitro-brak-p-7798.html Świeca: http://www.nastik.pl/swieca-zarowa-p-70.html Grzałkę zdejmowałem nawet po 1min. efekt jest identyczny. Co do wężyka, był założony tylko na tym filmiku. Zdjęcie nie powoduje żadnych zmian. Regulację zaczynam od 2,5 obr. liczonych od maksymalnego przykręcenia iglicy (tak jak na dotarciu) Zjechałem do 1 obrotu, regulowałem co 1/8 obr.
 10. Witam, Jakiś czas temu kupiłem używany silnik żarowy; ASP 15 A (niebieska głowica) Mam problem z jego poprawną pracą. Za nic, nie potrafię ustawić ,aby silnik pracował poprawnie. Wymieniłem gumowy oring pod gaźnikiem, sprawdziłem wszystkie połączenia śrubowe. Silnik gaśnie po otwarciu przepustnicy ( do około połowy) Próbowałem różnych ustawień pokrętła od mieszanki. Dzisiaj zauważyłem, że przy podłączeniu zasilania do świecy. Silnik jako tak pracuje. W momencie, kiedy zabieram fajkę - gaśnie. Widać to na filmiku poniżej. Ważna kwestia; zauważyłem, że na pokrętle od regulacji mieszanki, sączy się lekko paliwo? Czy o może być przyczyną w.w. problemów? Silnik, łapie w tym miejscu lewe powietrze? Proszę o wyrozumiałość VID_20200613_160340.mp4 VID_20200613_160223.mp4
 11. Dokładnie. Tak czy siak, będziesz musiał lekko dociążyć ogon.
 12. Z przyjemnością będę obserwował temat. Kilka dni temu kupiłem od Marka pianki Jaka-3. B-17 robiłeś na specjalne zamówienie?
 13. Miałem na myśli odbiornik, napisałem nadajnik Jutro podjadę nad wodę, zwiększę skłon silnika i obciążę bardziej tył. Zobaczymy co się zmieni. Póki co , dzięki za odpowiedź.
 14. SC mam mniej więcej w miejscu półki na nadajnik Sugerujesz abym zastosował śmigło ciągnące i zmienił kierunek obrotów silnika? Myślałem o tym, jednak nie znalazłem logicznego wytłumaczenia, czemu miał bym to zrobić Nie sprawdzałem dokładnie, ile mm zanurza się łódka. Na oko to jakieś 1/4 wysokości burty.
 15. Model nurkuje po lekkim dodaniu gazu, drążek nie jest nawet w 1/10 pełnego zakresu.
 16. Witam, Jaki czas temu postanowiłem zbudować model airboat`a. Wybór padł na MT-14 Szuwarek http://www.rcclub.pl/opis-budowy-modelu-lodki-bagiennej-mt-14-szuwarek/ Model zbudowałem z wyciętych na laserze elementów sklejkowych, zgodnie z planami ze strony. Po zamontowaniu wyposażenia, wyruszyłem na testy. Model przy lekkim dodaniu gazu, nurkuje dziobem pod wodę. Wyposażenie umieszczone jest wg. zaleceń. Silnik jaki użyłem w łodzi to Emax RS2205 (śmigło pchające). Co może być przyczyną nurkowania? 1. Złe wyważenie? 2. zły kąt montażu silnika? Kąt silnika wymusza jego mocowanie. Wg. planów, montaż jest lekko pochylony w górę. 3. śmigło pchające ? ma to jakiekolwiek znaczenie? Z góry dzięki za pomoc. Jestem świeżynką w kwestii modeli pływających.
 17. Witam szanownych kolegów, Z forum korzystam o ile mnie pamięć nie myli od ponad 15 lat, jakiś tydzień temu postanowiłem wrócić do modelarstwa. Poprzednie konto gdzieś wcięło. Witam się po raz kolejny
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.